Структура орг-ції ООН: (осн.органи)



Генер.асамблея – це гол.дорадчий директ.і представн.орган

Рада Безпеки (питання, які вирішує): запровадж.міжн.санкції; направляє миротворчі сили ООН; санкціонує проведення військ.операцій; екон.і соц.рада; рада з опіки

Міжн.Суд – займ.територ.і прикордонними спорами, питаннями незаконного примінення сили.

Секретаріат – це генер.секретар (пан Гімун)

Економічна і Соціальна Рада (ЕКОСОР) – це гол.орган з координації екон.дія-сті ООН та спеціалізованих установ. Основні завдання:

Ø вивчення шляхів розвитку міжн.співробітництва в екон.і соц.сферах

Ø складає проекти угод, готує матеріали для міжнародних конференцій

Ø дає рекомендації стосовно екон.і соц.програм

Міжурядові спеціалізовані установи діють у відповідності з принципами і цілями ООН, в основі їх дія-сті лежить самоуправління, екон.і соц.рада координує їх дія-сть.

Міжнародна орг-ція праці (МОП) – 1919р., завдання: вивчення і рекомендації стосовно умов праці; Продовольча і с/г орг-ція ООН (ФАО;) Орг-ція ООН з питань освіти, науки, культури (ЮНЕСКО); Всесвітня орг-ція з охорони здоровя (ВООЗ); Міжнародний фонд с/г розвитку; Всесвітня орг-ція інтелект.вл-сті, займ.проблемами захисту інт.вл-сті у всьому світі.

Міжнародний поділ праці: суть, форми, фактори та особл-сті на сучасному етапі

Міжн.поділ праці – це вищий рівень сусп.поділу праці, що базується на спеціалізації та кооперації країн у вир-ві товарів і послуг, якими вони потім обмін.шляхом міжн.торгівлі.

Функціон.форми сусп.поділу праці:

Заг.сусп.поділ праці – це поділ за сферами та родами вир-ва.

Частк. – це поділ сфер на окремі галузі, між кр.почин.розвив.міжгалузевий обмін.

Один. – це спеціалізація країни на вигот-нні окремих вузлів та деталей певного складного товару

Формами прояву і одночасно елементами МПП є: спеціалізація та кооперування вир-ва.

Міжн.спеціалізація – це форма прояву і елемент міжн.поділу праці, що передбач.зосередження вир-ва певних видів прод-ції в одних країнах, а ін.видів прод-ції в ін.країнах.

Міжн.вир.кооп-ння – це обєднання зусиль виробників декількох кр.у єдиному організац.-технолог.процесі випуску певних товарів для св.ринку.

Фактори, які впливають на форм-ння міжн.поділу праці:

І. Внутрішні:

1) прир.-географ.умови (екон.-геогр.розміщення кр., клім.умови, к-сть і склад нас., забезпеч. кр.прир.ресурсами) 2) соц-екон.умови (політ., соц.процеси, які проходять в країні, істор.традиції, досвід розвитку зовн.-екон.відносин, механізм орг-ції націон.вир-ва).

ІІ. Зовнішні: 1) розвиток НТП та НТР2) попит на св.ринку3) сис-ма міжн.розрахунків

Особливості:

1)У св.гос-ві зберіг.і поглибл.розрив між пром.-розвинут.кр.і кр., що розвив. 2)Між розвинут.кр.і кр., що розвив.швидк.темпами зростає внутрішн.-галуз.обмін прод-цією обробн.пром-сті.  3)У кр.ІІІ світу зб.вир-во трудомістких, матеріаломістких, стандартизованих виробів на експорт для зад-ння потреб промисл.-розвинут.кр. 4)Основн.у міжн.поділі праці став внутрішньо-галузевий поділ праці на основі подетальної та технолог. Спеціалізації 5)Змінилася роль у міжн.поділі праці постсоціаліст.і пострад.кр. 6)Відзнач.тенденція до обєднан.зусиль країн для колект.рег-ння та зменш.наслідків екон.та вал.потрясінь. 7)На міжн.поділ праці впливають структурні кризи. 8)Формами прояву і одночасно елементами МПП є: спеціалізація та кооперування вир-ва.

Міжнародна спеціалізація та кооперування праці

Формами прояву і одночасно елементами МПП є: спеціалізація та кооперування вир-ва.

Міжн.спец-ція – це форма прояву і елемент міжн.поділу праці, що передбач.зосередж.вир-ва певних видів прод-ції в одних кр, а ін.видів прод-ції в ін.кр.

Напрямки міжн.спеціалізації:

1) виробн.– передбач.міжгалуз.та внутр-галузеву спец-цію, а також спец-цію окремих під-в, комп.та обєднань.

2) територ.– виділ.спец-цію окремих кр, груп кр.та регіонів.

3) міжгалуз.спеціалізація – передбач.зосередж.в окремих кр.певних галузей вир-ва, при відсутності цілого ряду ін.галузей.

Форми спеціалізації:

1) предметна – передбач.спец-цію під-в різних кр.на випуску та експорті повністю закінченого і готового до спож-ння продукту.

2) типо-розмірна – це спец-ція на випуску виробів певних типо-розмірів, є характерн.для деяких галузей, в осн.стос.мб.

3) подетальна – баз.на випуску вузлів та деталей, комплектуючих виробів, які не мають самост.спож-ння.

4) технолог. – це здійсн.окремих стадій технолог.процесів вир-ва товарів у межах єдиного технолог. процесу.

Міжн.виробн.кооп-ння – це обєднання зусиль вир-ків декількох кр.у єдиному організац.-технолог.процесі випуску певних товарів для св.ринку.

Форми кооперування:

 - здійснення спільних програм

 - договірна спеціалізація

 - інтегративне кооперування

Реалізація спільних програм здійсн.у 2-ох формах:

1) підрядне кооперування озн., що виконавець за дорученням замовника виконує певні роботи з вир-ва деталей, вузлів, які є складовою частиною прод-ції замовника.

2) орг-ція спільного вир-ва – відбув.обєднання різних видів ресурсів партнерів та закріплення за кожним з них повної відп-сті за вир-во певної частини виробу.

Договірна спец-ція – поляг.у розмежув.виробн.програм і закріпленні за кожним учасником певного асортименту кінц.прод-ції.

Інтеграт.кооперування – це є обєднання на пайовій основі вл-сті партнерів та спільна відп-сть за дія-сю під-ва. Найпоширен.формою інтеграт.кооп-ння є створ.спільних під-в у формі ТзОВ (акціон.тов-ва). Прикладом інтегр.коопер.можуть бути мультинаціон.корпорації.

 

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 341; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!