Діаграми прецедентів (Use case diagram)



Цей вид діаграм дозволяє створити список операцій, які виконує система. Часто цей вид діаграм називають діаграмою функцій, тому що на основі набору таких діаграм створюється список вимог до системи і визначається безліч виконуваних системою функцій.

Кожна така діаграма або, як її зазвичай називають, кожен Use case - це опис сценарію поведінки, якій слідують дійові особи (Actors).

Даний тип діаграм використовується при описі бізнес процесів автоматизованої предметної області, визначенні вимог до майбутньої програмної системи. Відображає об'єкти як системи, так і предметної області і задачі, ними виконувані.


Діаграми топології (Deployment diagram)

Цей вид діаграм призначений для аналізу апаратної частини системи, тобто «заліза», а не програм. У прямому перекладі з англійського Deployment означає «розгортання», але термін «топологія» точніше відображає суть цього типу діаграм.

Для кожної моделі створюється тільки одна така діаграма, що відображає процесори (Processor), пристрої (Device) і їх з'єднання.

Зазвичай цей тип діаграм використовується на самому початку проектування системи для аналізу апаратних засобів, на яких вона експлуатуватиметься.

Діаграми станів (State Maсhine diagram)

Кожен об'єкт системи, що володіє певною поведінкою, може знаходиться в певних станах, переходити із стану в стан, здійснюючи певні дії в процесі реалізації сценарію поведінки об'єкту. Поведінку більшості об'єктів реальних систем можна представити з погляду теорії кінцевих автоматів, тобто поведінка об'єкту відбивається в його станах, і даний тип діаграм дозволяє відобразити це графічно. Для цього використовується два види діаграм: Statechart diagram (діаграма станів) і Activity diagram (діаграма активності).

Діаграма станів (Statechart) призначена для відображення станів об'єктів системи, що мають складну модель поведінки. Це одна з двох діаграм State Machine, доступ до якої здійснюється з одного пункту меню.

Діаграми активності (Activity diagram)

Це подальший розвиток діаграми станів. Фактично даний тип діаграм може використовуватися і для віддзеркалення станів модельованого об'єкту, проте, основне призначення Activity diagram в тому, щоб відображати бізнес-процеси об'єкту. Цей тип діаграм дозволяє показати не тільки послідовність процесів, але і розгалуження і навіть синхронізацію процесів.

Цей тип діаграм дозволяє проектувати алгоритми поведінки об'єктів будь-якої складності, зокрема може використовуватися для складання блок-схем.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 1434; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!