Методичне об’єднання класних керівників 10-11 класів працювало



 над методичною проблемою –

Взаємозв’язок і взаєморозуміння між класним

Керівником і класом, робота над створенням органів самоврядування,

Формування в учнів життєвих цілей та мети на майбутнє».

Протягом навчального року було проведено по 4 засідання ШМО, круглі столи:                                      

* «Гуманна педагогіка – стиль моєї роботи»;                                       

* «Гуманна педагогіка та сучасні педагогічні технології – шлях до розвитку життєздатної творчої особистості».                                                    

Отже, навчальний заклад керується інтересами і потребами дітей, прагне стати таким місцем, де вони могли б жити повноцінним духовним життям.

У  школі створено мікроклімат, який сприяє як творчості педагогічного так і учнівського колективу. Тому учні нашої школи приймають активну участь не тільки у шкільних конкурсах, акціях, вікторинах, а і в міських, обласних, Всеукраїнських.

Ефективність діяльності школи залежить від комплексності виховного процесу, від концентрації педагогічних зусиль на системних організаційних формах діяльності.         

Громадянське виховання вшколі традиційно реалізовувалося через заходи щодо відзначення Дня Перемоги, Дня українського козацтва, визволення              м. Мелітополя від німецько-фашистських загарбників, Дня збройних сил України, Дня Захисника Вітчизни, Дня партизанської слави, Дня Соборності України, День пам’яті героїв Крут, День державної символіки; проводяться заходи з національного виховання, поширення досвіду кращих родинних традицій. Учні школи приймають активну участь в історичній грі «Запорізька Січ – билинний край», грі «Ти –мелітополець», грі «Котигорошко», «Барвінчата».

Доброю традицією стало щорічне проведення тижня української мови і літератури, Шевченківських днів, відзначення Міжнародного дня рідної мови. Це проведення брейн-рингів, виставки “Таланти твої, Україно!”, з метою пропаганди української мови, формування знань і культури мовлення, відродження національних традицій нашого народу.

Одним з аспектів громадянського виховання є прищеплення учням гордості за свою Батьківщину,  любові до рідного краю, його традицій. Реалізація даного аспекту здійснюється через проведення різноманітних екскурсій по місту, Запорізької області та за межами області. У рамках виконання плану заходів щодо святкування визволення рідного міста та Перемоги у Великій Вітчизняній війні організовані екскурсії по місцях бойової слави (лінія «Вотан»), відбулись екскурсії у міський краєзнавчий музей.

Забезпечується проведення комплексу виховних та добродійних заходів з метою вшанування подвигу загиблих воїнів під час визволення України та регіону від фашистських загарбників, привернення уваги до проблем ветеранів, людей похилого віку, одиноких непрацездатних громадян, надання всебічної підтримки соціально-незахищеним верствам населення. Усі класи школи беруть активну участь у проведенні акцій “Вахта пам’яті”, “Милосердя”, “Новорічний подарунок другу”, “Турбота”.

Військово-патріотичний напрямок виховної роботи знайшов відображення у проведені заходів, присвячених Дню визволення міста від німецько-фашистських загарбників (святковий концерт, зустріч з ветеранами, участь у мітингу, привітанні ветеранів),  Місячників оборонно-масової роботи до Дня Збройних Сил України (спортивне свято, участь у міських змаганнях зі стрільби з ПГ), Дня Захисника Вітчизни («Нумо, хлопці!», святковий концерт до Дня Захисника Вітчизни); заходів, присвячених Перемозі у Великій Вітчизняній війні (виставка композицій, виставка фото колажів).

Важливе місце в системі виховання займає право-виховна робота, яка ведеться в двох напрямках:                                                                      

* правова освіта учнів та їх батьків;                                            

* профілактика правопорушень.                                                   

Колектив школи керується тим, що кожна людина повинна знати норми і правила поведінки в суспільстві, свої права і обов’язки, основні положення про працю, сім’ю. Значною мірою посилюється профілактична робота під час проведення днів та тижнів правових знань: Всеукраїнська акція «Тиждень права», «16 днів проти насильства», «Міжнародний День Безпечного Інтернету», Місячника правової освіти.

У школі працює Рада профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, яка проводить роботу з учнями, схильними до порушень шкільної дисципліни, заходи щодо запобігання негативних проявів в підлітковому середовищі. Проводяться зустрічі учнів та батьків школи з представниками ССД, ВКМСД, дільничним інспектором, представниками правоохоронних органів. У рамках роботи з профілактики алкоголізму, наркоманії, СНІДу відбуваються лекції за участю представників наркологічного диспансеру, Центру - СНІДу («Профілактика вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин, тютюнопаління»; «Алкоголь і діти», «Паління шкодить здоров’ю», «Здоровий спосіб життя, формування моральних цінностей та якостей у дітей», «СНІД секс та стосунки»), бесіди з попередження венеричних захворювань відбуваються за участю лікаря-дерматолога.

Крім зазначених зустрічей та бесід, слід назвати й такі заходи, як систематичне оновлення банку даних на дітей девіантної поведінки, дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, корекційну роботу психолога з такими категоріями учнів, охоплення їх гуртковою роботою тощо.

Адміністрацією та класними керівниками проводиться систематична робота з сім’ями, в яких проживають та виховуються діти, що опинились у складних життєвих обставинах. Ці сім’ї відвідувались адміністрацією школи, класними керівниками протягом навчального року, під час проведення профілактичних рейдів, батьки учнів були заслухані  на засіданнях Ради профілактики правопорушень.

Станом на 01.01.2014 року в школі немає учнів, які перебували б на обліку у ССД та у ВКМСД.

Важливим завданням у становленні підростаючого покоління педагогічний колектив школи вбачає виховання почуття відповідальності за навколишнє середовище як національну та загальнолюдську цінність, розвиток творчої активності щодо охорони рідної природи. Завдання екологічного та трудового виховання реалізуються за допомогою цілеспрямованої роботи в рамках Всеукраїнських, міських та шкільних акцій (конкурсів): «Годівничка», «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Здоров’я може бути смачним». В школі активно проходять акції «Макулатура», «Дубок», «Крилате насіння», операція «Листя».

Протягом року учні школи приймали участь у трудових десантах з покращання прилеглої до школи території, міського парка культури та відпочинку ім. М.Горького.

Належна увага школою приділяється профорієнтації. Профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку школи з вищими навчальними та середніми навчальними закладами Мелітополя. На базі школи систематично відбуваються зустрічі учнів випускних класів з представниками Мелітопольських ВНЗ ІІІ-ІV р.а., технікумів та ліцеїв.

Моральне виховання школярів спрямовується на формуванні в учнів моральної свідомості, утвердження загальнолюдських та національних цінностей, моральних норм, які є регуляторами взаємовідносин у суспільстві. Ціннісне ставлення до мистецтва формується у школі на уроках музичного та образотворчого мистецтва, у процесі естетичного виховання. Учні школи охоче включаються у роботу естетичного напряму: концерти з нагоди Дня вчителя, 8 березня, жовтневі свята «Міс Осінь», новорічні «Незвичайні пригоди у ялинки». Формування основ здорового способу життя здійснюється через проведення різноманітних шкільних спортивних змагань, тематичних бесід, конкурс малюнків. Традиційно проходять Дні здоров’я у вересні та травні кожного року. Для збереження здоров’я школярі отримали важливу і необхідну інформацію на проведених заходах щодо запобігання та профілактики ВІЛ-інфекції\СНІДу, шкідливих звичок, грипу та ГРЗ. Опановують правила поведінки на вулиці, ПДР та ППБ. Також у школі проходять тематичні батьківські збори щодо питання негативних та шкідливих звичок у дітей, профілактики травматизму.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі учнів старших класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

- класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;

- класним керівникам та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по школі»;

- класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.

Аналіз нещасних випадків з учнями школи під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час показав, що робота з профілактики всіх видів дитячого травматизму, що проводиться в школі, є ефективною та приносить позитивні результати.

Поряд з традиційними формами виховної роботи значне місце посідає шкільне учнівське самоврядування. Структурно самоврядування представлене як на рівні школи, так і на рівні класних колективів. Організаційно-функціональну структуру учнівського самоврядування очолює Президент та Рада президента. За кожним центром та комісією були закріплені педагоги-консультанти, які відповідали за надання методичної допомоги органам учнівського самоврядування, учням-лідерам з проблеми організації цікавих справ, акцій, навчання учнівського активу.

Роль учнівського самоврядування підвищується, але однією зі складних проблем залишається невелика чисельність активістів та недостатній рівень інформаційного забезпечення про діяльність учнівського самоврядування серед учнів школи.

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні протягом навчального року загальношкільних заходів, а також в участі школи в різноманітних міських конкурсах і фестивалях.

Неодноразово учні були переможцями та лауреатами міських та обласних конкурсів, виставок. Двічі на рік учні школи приймають участь у Тижні театру (перегляд театральних постанов Народного театру “Время”). Учні школи є учасниками фестивалю «Зоряний дощ».

З метою розвитку інтелектуальних здібностей та комунікативного спілкування учнів стало доброю традицією проводити в школі тематичні предметні тижні, інтелектуальних ігри, брейн-ринги, вікторини, диспути. Учні активно приймають участь в міській грі “Інтелектуальне казино”.

Родинне виховання. Особливу турботу в педагогів викликає взаємодія з батьками дітей, як залучити батьків до виховної роботи в класі та школі, підвищити їхню роль у вихованні дитини. З цією метою класні керівники організують зустрічі з батьками, консультації. Здійснення диференційного та індивідуального педагогічного впливу на батьків:

- ознайомлення з умовами життя сім’ї, їхнім психологічнім кліматом, особливостями поведінки дитини в сім’ї;

- залучення батьків до організації позашкільної роботи;

- проведення неформальних зустрічей батьків, дітей, вчителів (концерти, свята и т.п.).

Виходячи з вище сказаного можна зазначити, що виховна діяльність у школі поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам. І це нормальний процес, бо, як відомо, світ не стоїть на місці, він постійно змінюється, змінюючи нас і наше ставлення до нього.

У цьому навчальному році, продовжуючи роботу над реалізацією вище зазначених завдань і мети виховної роботи,рекомендовано:

1. Педагогу-організатору активізувати роботу шкільного учнівського самоврядування, відродити шефську роботу старших класів над молодшими.

2. Практичному психологу проводити діагностику ціннісних орієнтацій та рівня вихованості учнів і доводити її результати до відома класних керівників, що полегшить їм планування виховної роботи у класі.

3. Класним керівникам 1-11 класів:

- творчо підходити до планування своєї роботи, працювати над підвищенням свого методичного рівня, активніше вивчати теоретичні питання стосовно проблем сучасного виховання та застосовувати їх на практиці;

- працювати над створенням умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів;

- підвищувати рівень вихованості, громадської активності учнів;

- виявляти та застосовувати найбільш результативні форми і методи виховання, а також критерії оцінки обраних напрямків роботи в межах класної виховної моделі;    

- при плануванні на цей навчальний рік використовувати основні позиції проекту Національної програми виховання учнів, матеріали якої можна використовувати для створення власної виховної системи класу;

- ретельніше вивчати умови проживання учнів класу і своєчасно інформувати про проблеми в сім’ях соціального педагога школи, адміністрацію;

- звертати увагу на пропуски уроків учнями без поважних причин і порушення дисципліни, своєчасно доводити відповідну інформацію до адміністрації школи;

- продовжувати здійснювати індивідуальний підхід до учнів, відповідально ставитися до вивчення умов життя учнів;

- активізувати та удосконалювати роботу з батьками, систематично проводити тематичні батьківські збори (згідно тематики педагогічного всеобучу батьків), залучати батьків до позакласної роботи школи;

- ретельніше готуватися до проведення годин спілкування, чітко ставити їх виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 173; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!