Облік оцінки товарів у роздрібі (задається в настройках облікової політики організації.



Продовження питання 3

Надання послуг

Для реєстрації факту надання послуг іншим організаціям у документі «Реалізація товарів» призначено закладку «Послуги». Послуги записано до того ж довідника «Номенклатура», що й решта ТМЦ, для їх обліку використано той самий механізм.

Документ «Реалізація товарів і послуг» також надає широкі можливості для повторного використання наявної в ньому інформації.

З екранної форми документа «Введення на підставі» можна сформувати пов’язані з ним документи (ПКО тощо).

Повернення товару на оптовий склад

Для оформлення операцій повернення у програмі призначено документи «Повернення товарів постачальнику» і «Повернення товарів від покупців». У цих документах використовується та сама методика відображення операцій, а відмінності полягають лише в рахунках взаєморозрахунків.

Якщо повернення відбулося в оптовій торгівлі (на склад виду «Оптовий»), операція оформляється документом «Повернення товарів від покупця». Прийнявши товар, потрібно повернути покупцю сплачені ним гроші. Повернення грошей покупцю відображається документом «ВКО» або «Платіжне доручення вихідне» залежно від вибраної форми взаєморозрахунків. При цьому не варто забувати і про коригування ПДВ на суму поверненого товару, тому ще один документ, який потрібно буде заповнити, - «Додаток 2 до податкової накладної». У таблиці 1 перелічено документи, якими оформлюються ті чи інші операції, а також проводки, що формуються цими документами.

Таблиця 1

Операція

Документ

Проводки

Дт Кт

Повернення товарів від покупця на оптовий склад

«Повернення товарів від покупця»

902 281
704 361
704 643
Коригування податкової накладної «Додаток 2 до податкової накладної» 643 641
Виплата грошей за повернений товар «ВКО» або «Платіжне доручення вихідне» 361 301 (311)

 

4. Розрахунки з контрагентами – це операції оплати покупок, продажів та відвантажень товарів і послуг у розрізі формувань авансів і заборгованостей як з оплати, так і відвантаження. Тому до переліку документів меню «Продаж» і «Придбання» включено документи, що використовуються для відображення розрахунків з контрагентами. Необхідно підкреслити, що документи оплат продажів і покупок створюють інформаційний простір для подальшого аналізу та опрацювання розрахунків з покупцями і постачальниками як власне документами взаєморозрахунків, так і налагодженим механізмом конфігурації. Документи оплати закривають авансові відвантаження (проводять залік) і формують аванси за оплатою. Товарні документи, у свою чергу, закривають (проводять залік) авансів за оплатою товарів і формують аванси на відвантаження. Причому у б.о. поточне сальдо визначається у момент проведення документів. У податковому ж обліку проводиться аналіз операцій за кожним договором, незалежно від рахунків бухгалтерії.

Ведення бухгалтерських операцій за розрахунками з контрагентами передбачає облік:

- без використання рахунків авансів (361, 362, 631, 632);

- з використанням рахунків авансів (361, 362, 681, 685, 631, 371, 377).

Користувач може вести облік авансів як за всіма контрагентами і договорами, так і за окремими контрагентами і вибірково – за договорами з ними. Для організації автоматичного заповнення рахунків розрахунків і авансів у первинних документах можна заповнити регістр відомостей «Рахунки обліку розрахунків з контрагентами».

Аналітичний облік за рахунками взаєморозрахунків може вестися в розрізі:

- контрагентів і договорів;

- контрагентів, договорів та розрахункових документів.

Розрахунковий документ – перший документ у межах конкретного правочину (договору) – може бути або документ оплати, або товарний документ. Цю настройку рекомендується виконувати до початку ведення обліку. На рис. 1 наведено схему з урахуванням вибору можливих варіантів настройок у програмі.

Аванси в іноземній валюті перераховуються у валюту звітності на дату оплати авансу.

Звіряння взаєморозрахунків

Ще одним документом, який допоможе звірити і від слідкувати залишки за взаєморозрахунками з контрагентом, є «Акт звірки взаєморозрахунків» (головне меню «Придбання – Акт звірки взаєморозрахунків»).

 

Рис. 1 Можливі варіанти настройок у програмі

 

5.  У конфігурації облік роздрібної торгівлі здійснюється на базі настройок інформаційно-довідкової системи, а саме:

1. Настройки виду складу (задається в довіднику «Склади (місця зберігання)», параметр «Вид складу»):

- «Роздрібний» (автоматизована торгівельна точка – АТТ). Роздрібний склад – це торгівельна точка, засоби технічного забезпечення або специфіка торговельної діяльності якої дозволяють щодня формувати детальний звіт щодо проданих товарів з тим, щоб потім цю інформацію можна було ввести до ІБ «1С»;

- «Неавтоматизована торгівельна точка (далі – НТТ) – торговельна точка, не оснащена технічним обладнанням, в якій відсутня можливість оформляти звітність в ІБ оперативно (звіт про продажі оформляється за період).

Облік оцінки товарів у роздрібі (задається в настройках облікової політики організації.

Спосіб оцінки товарів у роздрібі визначає не лише те, які ціни використовуватимуться на підприємстві, а й які рахунки буде задіяно при оформленні операцій. У програмі можливі два варіанти:

- «За вартістю придбання» - облік ведеться за цінами придбання, у розрізі номенклатури на рахунку 289 (за обліковою вартістю, як і в оптовій торгівлі»);

- «За вартістю продажу» - облік ведеться в цінах роздрібних продажів:

на субрахунку 2821 – на роздрібному складі;

на субрахунку 2822 – у НТТ;

на субрахунку 285 обліковується торгова націнка.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 300; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!