ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ

Робота над курсовою роботою складається з наступних етапів:

1)  детальний аналіз теми курсової роботи – постановка;

2) розробка структури бази даних, інтерфейсу і методики вирішення поставленого завдання;

3) вибір використовуваної СУБД (погоджувати з керівником роботи);

4) програмна реалізація, тестування і відлагодження розробленої програми;

5) аналіз результатів, отриманих під час розробки, тестування програми;

6) підготовка та оформлення пояснювальної записки до курсової роботи.

Перелік розділів курсової роботи має вигляд набору документів, які звичайно супроводжують розробку:

Технічне завдання.

Технічний проект.

Документування.

Інструкція користувача.

Інструкція програміста.

Список літератури.

Нижче наведені вимоги та рекомендації до виконання окремих розділів курсової роботи.

Технічне завдання (Постановка)

Перший етап розробки – постановка – передбачає аналіз теми курсової роботи, детальний опис центрального об'єкта та формулювання завдання на проектування. Цей етап повинен завершуватися написанням документа "Технічне завдання", який окремо пред'являється викладачеві через два тижні після затвердження теми.

У випадку недостатньо докладного висвітлення цього розділу, технічне завдання буде повернуте на доопрацювання.

 

Технічний проект

Далі на базі "Технічного завдання" необхідно провести проектування процесу створення і обробки інформації.

У цій частині роботи повинні бути наступні підрозрозділи:

2.1 Проектування структури БД та її нормалізація.

2.2 Проектування структури окремих таблиць.

2.3 Вибір зв'язків, індексів та засобів збереження цілісності.

Опис процесу проектування інтерфейсу програми.

Опис програми.

Проектування потрібно починати з розробки структури БД та її нормалізації. Структуру БД слід зобразити в пояснювальній записці у вигляді ER-діаграми(можна не робити).

У проекті середньої складності має бути 12 або більше таблиць, з яких буде складатись БД. Інформацію про БД слід оформляти однотипно, у вигляді таблиць Word. Потрібно вказати назву поля, його тип та довжину (там, де це потрібно), його призначення. Слід перелічити всі індекси таблиці, та вказати з яких полів складаються ці індекси, а також всі зв’язки БД. За підрозділи 2.1 – 2.3 також виставляється окрема оцінка.

У підрозділі 2.4 потрібно обгрунтувати процес розробки інтерфейсу. Рекомендується в якості головного меню засто-совувати горизонтальне меню і підпорядковані вертикальні багаторівневі меню. Форми слід проектувати однотипно, з інтуітивно зрозумілим інтерфейсом. Слід уникати стандартних засобів управління типу DBNavigator, кнопки управління бажано оформляти окремо.

У підрозділі 2.5 потрібно описати подробиці реалізації розробленої програми. Цей підрозділ забезпечує теоретичну можливість супроводу розроблених програм, здатність студента до документування проекту. Кожен значущий логічний фрагмент програми повинен бути логічно виділеним, описана його структура, наведені докладні коментарі. Наприклад, організація вибірки, пошук в БД, формування звіту, головна форма тощо. Необхідно вказати, з яких модулів та підпрограм складається проект, параметри, їх тип і призначення. У цьому підрозділі повинна бути наведена функціональна схема проекту та блок-схеми основних підпрограм, що виконані за стандартами. Слід описати всі глобальні змінні, обгрунтувати їх необхідність та призначення.

Далі необхідно провести ретельну перевірку розробленого програмного забезпечення на тестових прикладах. В якості тестових даних можуть використовуватися дані реальних програмних систем (або їх спрощені копії). Тестові дані повинні бути підібрані таким чином, щоб можна було перевірити всі режими роботи програми. Рекомендується зберігати копію спочатку підготовлених тестових даних в окремому підкаталозі, щоб їх можна було легко відновлювати в процесі тестування.

 

Документування

У розділі "Документування" повинні знаходитися 2 доку-менти: "Інструкція користувача" та "Інструкція програміста".

3.1 Інструкція користувача

Інструкція користувача призначена для навчання користу-вача безпосередній роботі з програмою. Тут необхідно описати функціонування системи з точки зору користувача.

Інстукція повинна бути побудована за такою схемою:

а) загальні правила роботи з програмою (система паролів, вхід в програму і вихід з неї, призначення режимів головного меню і робота з ним, загальний опис системи допомоги, тощо);

б) послідовність підготовки вихідних даних (порядок заповнення таблиць);

в) послідовність коригування інформації (поточна работа з БД);

г) опис роботи в окремих режимах головного меню;

д) опис роботи при друкуванні документів;

ж) усунення нестандартних ситуацій (збій БД, переіндек-сація БД, зміна розрахункових коефіцієнтів тощо);

з) налагодження інтерфейсу за бажанням користувача (паролю, кольору).

3.2 Інструкція програміста

У інструкції програмісту необхідно вказати:

а) вимоги програми до оперативної та дискової пам’яті;

б) необхідні для функціювання БД програмні засоби;

в) вимоги до технічних засобів;

г) вимоги по налаштуванню операційної системи;

д) опис особливостей роботи програми, необхідних для відновлення її працездатності, архівації даних і сервісного обслуговування.

Список літератури

У списку літератури необхідно вказувати не тільки літера-туру по програмуванню і адреси Internet-сайтів, але й вико-ристані службові інструкції, ГОСТи, спеціальну літературу, технічну документацію тощо.

 

 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Текст пояснювальної записки разом із текстами модулів додатків треба роздрукувати на стандартних аркушах білого паперу формату А4 (210 ´ 297 мм) за допомогою редактора Microsoft Word. Текст розміщується тільки з одного боку аркуша. На кожній сторінці треба передбачити поля: зверху та знизу – 20 мм, ліворуч – 30 мм, праворуч – 10 мм. Використовується тільки шрифт Times New Roman 14 пт з одинарним інтервалом. Для програм з обсягом, що перевищує 10 сторінок, можна використовувати шрифт 12 пт. Текст записки (крім програм) вирівнюється по ширині.

Всі сторінки курсової роботи, починаючи з другої, нумеруються зверху в центрі сторінки. Нумерація сторінок курсової роботи повинна бути наскрізною, включаючи сторінки з текстами програм, таблицями або блок-схемами алгоритмів.

Перша сторінка роботи – титульний лист. Зразок оформлення титульного листа наведений в Додатку. На другій сторінці роботи має бути наведеним зміст роботи, який складається з переліку усіх розділів та підрозділів роботи та номерів сторінок, з яких вони починаються. Перелік повинен виглядати як нумерований багаторівневий список у редакторі Word та мати заголовок "ЗМІСТ". Розділи та підрозділи нумеруються тільки арабськими цифрами.

Кожен розділ починається з нової сторінки. На початку розділу треба вказати його номер та назву, що повинні співпадати з назвою в "ЗМІСТі". Заголовки усіх розділів треба виділяти напівжирним шрифтом розміром 18 пт, заголовки підрозділів – шрифтом 16 пт. Якщо наприкінці сторінки вміщується тільки заголовок підрозділу, то він переноситься на початок нової сторінки.

Блок-схеми алгоритмів чи інші рисунки обов'язково виконуються із застосуванням необхідних інструментів для креслення або засобами редактору Word в відповідності до діючих стандартів.

Розташування інформації в пояснювальній записці повинно відповідати структурі курсової роботи .

На внутрішній стороні останньої сторінки закріплюється конверт з диском. На поверхні диска треба написати шифр групи та прізвище студента.

Роздрукована пояснювальна записка обов'язково зшивається зліва. Не дозволяється використовувати папки з пластиковими файлами.

 

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 174; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!