Графік роботи над бакалаврським дослідженням



№ п/п Види роботи Термін виконання
1. Вибір та узгодження теми, закріплення за кафедрою. вересень
2. Робота над джерелами, науковою літературою. Збір емпіричного матеріалу та його аналіз. Розробка структури бакалаврської роботи. жовтень–листопад
4. Написання Вступу і Розділу 1. грудень–січень
5. Написання наступних розділів. січень–лютий
7. Написання Висновків. Доопрацювання бібліографії і додатків. Завершення бакалаврської роботи ― врахування зауважень наукового керівника. березень–квітень
8. Відгук наукового керівника, підготовка до захисту. квітень
9. Захист бакалаврської роботи. травень

1.2.3. Дипломна робота

 

Дипломна робота ― заключна самостійна робота теоретично-дослідницького характеру, яку виконують студенти, закінчуючи вищі навчальні заклади III–IV рівня акредитації (див. табл. 4).

Мета її ― систематизація, перевірка та узагальнення набутих студентами теоретичних знань і практичних навичок.

Зміст і значення дипломної роботи можуть бути різними: від сумлінного аналізу наукових джерел, присвячених обраній темі, чи практичного дослідження й опису емпіричного матеріалу і аж до серйозних наукових студій з новаторськими висновками. Звісна річ, при оцінюванні комісія візьме до уваги зазначені нюанси. Утім, найважливішими критеріями оцінювання дипломної роботи є її самостійність і володіння автора дослідженою темою.

Написання дипломної роботи ― кульмінаційний момент студентської кар’єри, випробування, яке демонструє і студенту, і його викладачам ефективність усього п’ятирічного навчання.

Дипломна робота засвідчує володіння студента загальними теоретичними підвалинами обраного фаху, його цілковиту готовність до професійної діяльність, уміння опиратися на висновки експериментів, практичних досліджень тощо, узагальнювати і перевіряти результати.

Для деяких випускників дипломна робота ― це перший власне самостійний крок, творення чогось оригінального. Зрозуміло, що така відповідальність є стресом; а тому студенту слід підготувати себе психологічно до тривалої і копіткої праці в бібліотеці, серйозного аналізу зібраного матеріалу, спілкування з науковим керівником, публічного захисту висновків.

Таблиця 4

Графік роботи над дипломним дослідженням

№ п/п Види роботи Термін виконання
1. Вибір та узгодження теми, закріплення за кафедрою. вересень
2. Робота над джерелами і науковою літературою. Збір емпіричного матеріалу та його аналіз. Розробка структури дипломної роботи. жовтень–листопад
4. Написання Вступу і Розділу 1. грудень–січень
5. Написання Розділу 2. лютий
6. Написання Розділу 3. березень
7. Написання Висновків. Доопрацювання бібліографії і додатків. Завершення дипломної роботи ― врахування зауважень наукового керівника. квітень
8. Відгук наукового керівника, рецензія, підготовка до захисту. Попередній захист на кафедрі. квітень–початок травня
9. Захист дипломної роботи згідно з планом

1.2.4. Магістерська робота

Слово magister в латинській мові мало значення “начальник”, “наставник”. У Давньому Римі це звання отримували посадові особи: magister eguitam (магістр кінноти), magister morum (магістр-цензор), magister census (магістр податків і зборів) та ін.

У середньовічній Європі так називали главу духовно-лицарського католицького ордену (найчастіше “великий магістр”). Великого поширення набула ця назва у мальтійському ордені. Водночас при папському дворі magister sacri, зазвичай домініканець, наглядав за проповідниками у папській капелі.

Із Середньовіччя слово “магістр” почало використовуватися також і в сенсі вченого ступеня. Magister artium liberalim ― так називали учителя “семи вільних мистецтв”.

У сучасній освітянській практиці магістр ― другий академічний ступінь, який присуджується студентам університету чи рівнозначного вищого навчального закладу, що після здобуття ступеня бакалавра пройшли додатковий річний або дворічний курс навчання, склали іспити, а також захистили наукове дослідження.

Магістерська робота ― випускна кваліфікаційна робота наукового змісту, що відображає хід і результати розробки обраної теми (див. табл. 5).

Завдання автора магістерської роботи ― продемонструвати рівень своєї кваліфікованості, вміння самостійно вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання.

Для прикладу, магістерська робота на Заході прирівнюється до кандидатської дисертації у вітчизняній системі освіти і науки. Отож це найвідповідальніша науково-дослідна робота у системі студентських досліджень.

Таблиця 5


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 129; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!