Розповідь з елементами бесіди про музеї



—   А де ж збирають, вивчають і зберігають пам’ятки культури?

—   Де можна детальніше дізнатися про культуру нашого народу?

Музеї — це заклади для збору, зберігання, вивчення та попу-ляризації пам’яток культури й мистецтва. Музеї бувають різні: історичні і художні, будинки-музеї та музеї під відкритим небом, на заводах і установах, в інститутах і школах.

Музеї це заклади для збору, зберігання, вивчення та популяризації пам’яток культури й мистецтва. Музеї бувають різні; історичні і художні, будинки-музеї та музеї під відкритим небом, на заводах і установах, в інститутах і школах.

Зараз в Україні діють літературно-меморіальні музеї українських письменників, краєзнавчі й етнографічні музеї (музеї народної архітектури та побуту), картинні галереї та виставки. Широко відомі в Україні Природознавчий музей і музей книги та книго- друкування у Львові, музей історичних коштовностей. медицини у Києві, в різних регіонах створені й "незвичайні" музеї.

Серед них музей партизанської слави в катакомбах у селі Нерубайському на Одещині, музей лісу і сплаву в селищі Усть-Чорна в Карпатах, музей підков у Львові, музей бджільництва в Гадячі на Полтавщині та багато інших цікавих музеїв.

Музеї зберігають, вивчають і збирають пам’ятки культури, різноманітні колекції, старовинні речі. Вони є невичерпними дже-релами інформації про історію, традиції, побут та культуру нашої рідної землі.

—   А які музеї ви знаєте? В яких доводилось бувати? Що вам найбільше запам’яталось?

—   У яких музеях вам було б цікаво побувати?

-     А чи бували ви у нашому Нікопольському музеї?

А чи знали ви, що зібрання музею складається з 33 тис. музейних предметів: цікаві природні колекції, археологічні пам’ятки (кераміка доби енеоліту, бронзи та скіфського періоду); побутові речі, етнографічні предмети, зокрема селянський одяг, керамічний та дерев’яний посуд; реліквії запорізького козацтва, художні твори; речові, фотографічні та документальні матеріали з історії Нікопольщині ХІХ – ХХІ ст. І щорічно музей відвідує понад 100 тис. чол.

Примітка. У школі можна створити музей, якщо назбирати достатню кількість цікавого матеріалу з певної теми. Наприклад, музей букварів братніх народів чи н-д створення шкільної художньої галереї,у якій можуть представляти свої роботи діти та їх рідні (вишиванки, плетіння з бісеру тощо).

 

V. Підсумок уроку

Підсумкова бесіда.

—   Про що йшлося на уроці?

—   Про що цікаве дізналися?

—   Що називають культурою?

—   Що належить до культурних скарбів України?

—   Де зберігають і вивчають пам’ятки культури?

Оцінювання

Домашнє завдання (ст. 57 - 59)

Прощання

Працювали ми старанно

і почуємо вкінці,

що у нашім 3 класі

діти – просто молодці!


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!