Фіскальні реєстратори , Online, Ofline каси та їх відмінності



Самостійна робота №23 Тема: Документи програми з роздрібної торгівлі  Мета:підготуватися до проведення та захисту практичної роботи 13. Набути практичних навичок оформлення операцій реалізації товарів в роздріб. Познайомитись із документами програми чек, звіт КА та інш.

План

1. Електронні контрольно-касові апарати

2. Фіскальні реєстратори , Online, Ofline каси та їх відмінності

3. «Расходная розничная»

4. Документ "Чек" і «Отчет кассовой смены»

5. Майстер "Настройка торгового оборудования"

Література:

1С: Предприятие 7.7. Конфигурация " Торговля и склад для Украины". Руководство по ведению учета (описание конфигурации). Фирма "1С". М., 2001.

Завдання:      

1. Ознайомитись із матеріалом для вивчення, оскільки він потрібен для виконання та захисту практичної роботи 13;

2. В письмовій формі виконати завдання:скласти опрний конспект матеріалу для вивчення

3. При захисті практичної роботи відповідати на питання для самоконтролю.

Матеріал для вивчення:

 

ЕККА - Електронні контрольно-касові апарати

 

Ка́совий апара́т - це механічний або електронний пристрій, призначений для обліку коштів під час здійснення розрахункових операцій.

 

Сучасні касові апарати - це електронні пристрої, що зазвичай мають клавіатуру, механізми друку чеків та контрольної стрічки, дисплеї касира та клієнта, грошову скриньку та розвинену можливість підключати різноманітні периферійні пристрої: сканери штрих-коду, платіжні термінали, ваги, модеми тощо. Вони можуть обліковувати як готівкові, так і безготівкові кошти, містити попередньо запрограмований перелік товарів, що продаються, виконувати звіти, обмінюватись інформацією з обчислювальними машинами, і навіть рекламувати товари чи послуги, що продаються.

 

Основна мета застосування касових апаратів - контроль з боку власника бізнесу або держави за обігом коштів. Також сучасні касові апарати дозволяють збирати корисну статистику та виконувати інші функції, наприклад калькулятора чи платіжного терміналу.

 

Якщо йде мова про державний контроль за обігом коштів з використанням касових апаратів, такі касові апарати називаються фіскальними. Як правило, до фіскальних касових апаратів державою встановлюються певні вимоги як до конструкції, так і до особливостей їх функціонування, введення в експлуатацію і застосування.

 

В Україні застосування касових апаратів регулюється Законом України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Цим законом визначено, що касовий апарат є підвидом більш загального класу фіскальних пристроїв, котрі іменуються терміном "реєстратор розрахункових операцій".

 

Електронний контрольно-касовий апарат (ЕККА) — реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів. У законі «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до електронних контрольно-касових апаратів відносяться також торговельні автомати або інше подібне устаткування, що призначене для операцій з продажу товарів (послуг) без видачі покупцю чека, іншого звітного документа за готівкові кошти чи їх замінники — жетони, картки платіжних систем або інші замінники грошей, без участі фізичної особи, яка контролює здійснення оплати таких товарів (послуг).

Рис. 1 Фискальный принтер ЕККА-П «СЛАВУТИЧ»

Рис. 2 Апарати електронні контрольно-касові універсальні системні ЕРА 212 – ЕРА 212.03

Рис. 3 Аппарати електронні контрольно-касові універсальні автономні з додатковими можливостями системних ЕРА 202 – ЕРА 202.07

Рис. 4 Універсальні електронні контрольно-касові аппарати ГНОМ 302.02, ГНОМ 302.03

Сфера застосування: торгівля, виїзна торгівля, громадське харчу- вання, послуги. Наявність інтерфейсів RS-232 забезпечує можливість підключення комп'ютера, платіжного термінала НСМЕП, мобільного термінала, електронних ваг, сканера штрих-кодів.

Фіскальні реєстратори , Online, Ofline каси та їх відмінності

Існує кілька режимів роботи ЕККА в складі системи автоматизації.

Підключення ЕККА в режимі off-line

У режимі off-line ЕККА функціонують автономно і інформація, отримана при роботі ЕККА, проводиться через торгову систему лише у фіксовані моменти часу. Очевидним недоліком цієї системи є неможливість отримання оперативних даних, однак, у багатьох випадках інформація про роботу системи вимагається тільки в конкретних випадках (наприклад, на початку і кінці зміни). Перевага такого режиму - автономне функціонування ЕККА, тому локальні збої в роботі не впливають на всю систему в цілому. При підключенні ЕККА в цьому режимі використовується додаткова програма обслуговування ЕККА - драйвер ЕККА. Такий драйвер зазвичай пропонують продавці ЕККА при продажу неавтономних (системних) апаратів.

У режимі off-line обмін даними між 1С: Підприємством і ЕККА проводиться через проміжну базу даних, створювану драйвером ЕККА, при цьому "1С: Підприємство" вивантажує в проміжну базу дані про товари і завантажує дані про продажі, сформовані драйвером ЕККА. Зручно, якщо драйвер ЕККА створює базу у форматі DBF або текстового файлу - в цьому випадку можна скористатися вбудованими механізмами 1С: Підприємства та здійснювати обробку бази даних безпосередньо із вбудованої мови. Варіант підключення в режимі off-line не вимагає застосування додаткових компонент "1С: Підприємства" і може розглядатися як зразок для інтеграції інших моделей ЕККА з системою 1С: Підприємство.

Підключення ЕККА в режимі on-line

При роботі в режимі on-line  вся інформація від ЕККА одночасно проводиться через систему, тому в будь-який момент часу доступні оперативні підсумки. Однак цей режим вимагає від програмного забезпечення і устаткування, що використовується підвищеної надійності, оскільки вся система функціонує як єдине ціле, і вихід з ладу одного з її компонентів може спричинити за собою відмову всієї системи.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 464; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!