Класифікація барів та особливості обслуговування в них.



Бар - заклад ресторанного господарства, в якому алкогольні, безалкогольні, змішані напої та страви до них і закупні товари продають через барну стойку. За ступенем комфорту, рівнем обслуговування і обсягом надаваних послуг бари поділяють на три класи: люкс, вищий і перший.

Визначають три напрямки спеціалізації барів: за асортиментом напоїв( Винний бар, Молочний бар, Коктейль бар, Пивний бар(паб), Аперитив бар), за асортиментом страв ( Снек-бар, Гриль-бар, Салат-бар), за видом послуг і дозвілля ( Нейл-бар, Кальян-бар, Пул-бар, Спорт-бар, Прес-бар, Диско-бар, Хол-бар).

Під час обслуговування споживачів в барах застосовують метод обслуговування офіціантами, метод самообслуговування а також комбінований.

В барах класу люкс та барів у яких обслуговують іноземних туристів персонал з обслуговування повинен володіти двома іноземними мовами, дотримуються правил міжнародного етикету. З огляду на поширену спеціалізацію барів застосовують спеціальні посади персоналу з обслуговування – барист, сомєльє, хостес, фумельє.

Класифікація закладів ресторанного господарства типу.

       Ресторан - це заклад ресторнаного господарства з різноманітним асортиментом продукції власного виробництва і закупних товарів, високим рівнем обслуговування і комфорту у поєднанні з організацією відпочинку і дозвілля споживачів.

За ступенем комфорту, рівнем обслуговування і обсягом надаваних послуг ресторани поділяють на три класи: люкс, вищий і перший

За часом обслуговування ресторани поділяються на: швидкого обслуговування і повносервісні. Повносервісний ресторан – це заклад ресторанного господарства з обслуговуванням офіціантами та значною часткою фірмових, замовних страв і напоїв у продукції власного виробництва..

За методами обслуговування – обслуговування офіціантами і самообслуговування

Розрізняють спеціалізовані ресторани: рибний ресторан, ресторан національної кухні, концептуальні, креативні.

 

Особливості обслуговування споживачів по типу кейтерінг.

Кейтеринг — це насамперед виїзне ресторанне обслуговування на замовлення підприємств і приватних осіб. Це може бути доставка обідів до офісу, організація фуршету на прес-конференції, банкета після презентації, барбекю на природі або скромна вечеря в мисливському будиночку.

Кейтерингові послуги — це зазвичай організація виїзного ресторанного обслуговування (банкети, звані вечері, шведські столи, фуршети, коктейлі, барбекю), поставки обідів до офісу або співпраця з транспортними компаніями (забезпечення харчуванням пасажирів).

Кейтеринг як самостійний вид бізнесу в ресторанному господарстві має п'ять різновидів:

• кейтеринг у приміщенні (виконання замовлення в закладах ресторанного господарства);

• кейтеринг поза приміщеннями( Готову продукцію доставляють до місця, вказаного замовником: офісні приміщення - холи, конференц-зали, тераси, балкони; театри, музеї, стадіони; традиційні місця відпочинку; яхти, круїзні судна, літаки);

•індивідуальний кейтеринг (індивідуальне обслуговування - приготування обумовленого асортимент страв у приміщенні замовника під його контролем);

• роз'їзний кейтеринг ( застосовується на будівельних майданчиках, за містом, на місцях проведення зйомок телевізійними та кінокомпаніями, коли виникає потреба щодо забезпечення харчуванням гурту людей. При цьому використовують пересувні, мобільні пункти харчування);

• роздрібний кейтеринг (реалізують продукцію через магазин-кулінарію, відділи відпуску страв додому).

 

Класифікація методів і форм обслуговування споживачів у підприємствах ресторанного господарства.

На підприємствах ресторанного господарства застосовуються такі методи обслуговування:

• самообслуговування;

• обслуговування офіціантами, барменами;

• комбінований метод.

При масовому обслуговуванні, при порівняно невеликому асортименті страв для прискорення обслуговування застосовується самообслуговування, в процесі якого споживачі самостійно беруть з роздавальної холодні страви і напої, борошняні кондитерські вироби. Гарячі страви роздавальники порціонують безпосередньо перед відпуском.

Обслуговування офіціантами застосовується в ресторанах, барах, інколи в кафе, в яких створення комфорту відіграє визначальну роль.

 

Комбіноване обслуговування передбачає обслуговування барменами і буфетниками-офіціантами, які обслуговують споживачів біля барної та кафетерійної стійки, а також частково тих інших, що сидять за столами в залі.

Форма обслуговування споживачіворганізаційний прийом, що являє собою різновидність поєднання методів обслуговування споживачів продукції.

Метод обслуговування офіціантами залежно від кількості виконуваних операцій офіціантами операцій, поділяють на повне і часткове; за організацією праці офіціантів метод обслуговування ділиться на дві форми: індивідуальне і бригадне.

Метод самообслуговування має форми: самообслуговування з попереднім, безпосереднім і з наступним розрахунком. А також самообслуговування повне і часткове.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 2010; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!