Охарактеризуйте основні напрямки і види анімації в туризмі.



До основних видів анімаційної діяльності належать ігрові, спортивні, музичні, танцювальні, вербальні, видовищні і комплексні заходи.

Ігрова анімація

В ігровій анімації використовується різноманітні форми діяльності. Можна виділити дві основні групи ігор: конкурсні ігри (в них є переможці і переможені); рольові, або театралізовані ігри (в них кожен грає свою роль, не намагаючись когось перемогти).

До конкурсних ігор належать: усі спортивні ігри, як командні, так й індивідуальні; більшість рухливих ігор; "дворові", інтелектуальні, азартні, а також комплексні ігрові програми на кшталт "КВК", тощо; більшість музичних пісенних і танцювальних а також вербальних ігор, створених за принципом «Хто кращий". До рольових ігор належать ігри, що передбачають включення гравцями образного, асоціативного мислення, акторських здібностей, міміки, пластики, жесту для створення певного образу. Крім двох основних груп ігор існують ще так звані "активізаційні» ігри. Вони використовуються для пожвавлення пасивного відпочинку і складають суттєву частину ігрової анімації в рекреаційних закладах або на пляжах.

Під спортивною анімацією слід розуміти комплекс активізуючих програм, сформованих з використанням спортивних ігор. Організація спортивно-ігрової діяльності передбачає наявність відповідної матеріальної і прокатної бази. Це в першу чергу спортивні майданчики (волейбольні, футбольні поля, тенісні корти, поля для гольфу, ковзанки для хокею та фігурного катання), а також басейни, більярдні кімнати, столи для настільного тенісу, кімнати для настільних спортивних ігор, приміщення для аеробіки шейпінгу, гімнастичні і тренажерні зали тощо.

Під вербальною анімацією треба розуміти комплекс активізуючих, комунікативних заходів, основним засобом у яких є слово. Вербальна анімація має свої форми. Вона може бути у формі монологу (лекція, розповідь) або діалогу (диспути, дискусії, бесіди тощо). Найбільш розповсюдженою формою вербальної анімації - бесіда, коли учасники обмінюються своїми думками, відповідаючи на запитання ведучого. Творча зустріч передбачає запрошення митців, відомих акторів, художників, літераторів, музикантів, які розповідають про себе, про свою творчість тощо. Серед монологічних форм у практиці анімаційної діяльності використовуються лекції і розповіді. Лекція - це цілеспрямований, науковий виступ фахівця з тієї чи іншої проблематики, поданий у доступній формі зрозумілою для слухача мовою.Крім названих основних форм вербальної анімації слово активно використовується в інших видах анімаційної діяльності.

Музично-пісенна анімація. Основними формами сучасної музичної анімації є музичні фестивалі, конкурси, концерти, ігри, зібрання та акції членів музичних клубів, музичні заходи в салонах та вітальнях. Музичний фестиваль - це комплексна анімаційна програма, основним засобом виразності якої є музика. Як правило, у програми музичних фестивалів включають багато інших видовищних, розважальних, спортивних заходів, але головні акції присвячуються музиці. Караоке як форма музичної анімації дуже розповсюджена у сфері відпочинку Навіть якщо людина не грає на музичних інструментах, не знає слів пісні, вона може реалізувати своє бажання співати за допомогою караоке. Концерт - це публічне виконання музичних та вокальних творів, а також естрадних, драматичних та хореографічних номерів за певною програмою. Концерти можуть бути комерційними або аматорськими.

Чільне місце у практиці анімаційної діяльності займають музичні конкурси. Вони розподіляються на два види: професійні і напівпрофесійні конкурси музикантів і співаків; музично-ігрові конкурси в межах туристично-рекреаційного закладу. Професійні музичні конкурси можуть бути однією зі складових фестивальних програм, а можуть виступати як самодостатні заходи, що приваблюють туристів. У межах туристично-рекреаційного закладу музичні конкурси мають переважно ігровий характер.

Ще однією формою музичної анімації є салонні музичні заходи, що відбуваються в музичних салонах і вітальнях.

Танцювальна анімація

До основних форм сучасної танцювальної анімації належать такі:

- бал (стилізований під естетику ХУІІІ-ХІХ ст. танцювальний вечір);

- танці "під живу музику" (танцювальна програма у супроводі акомпаніатора або ансамблю музикантів);

- дискотека (танцювальний захід, формою музичного супроводу в якому є фонограма).

Видовищна анімація

Полягає в організації спеціальних тематичних шоу. Шоу - вистава розважального характеру, основними засобами виразності якої є театралізація, танець, музика, яскрава сценографія, сценічний костюм, світло, піротехнічні ефекти тощо. У туризмі термін "шоу" застосовується досить часто - найбільше у двох ракурсах: сценічне шоу і технічне шоу.

Характерною рисою сценічного шоу є те, що головними дійовими особами є люди: музиканти, танці, актори, аніматори. Все інше: декорації, звуко- і світлотехніка лише створює необхідний фон. Техно-шоу відрізняється від сценічного тим, що основним засобом виразності подібних шоу є візуальний ефект чи ефекти, створені за допомогою технічних засобів. (піротехнічні, лазерні шоу, «космічні» шоу тощо). Анімаційне шоу вбирає в себе всі форми і жанри, що легко сприймаються публікою: кабаре (яскравість, різноманітність), мюзік-холл (музичний зал), бурлеск (жарт, пародія) тощо.

Комплексна анімація

Основою цього виду анімації є організація різноманітних свят. Свята розподіляються на побутові (сімейні), релігійні, державні, календарні, свята казкових героїв і окремих професій. Вони можуть бути офіційними й неофіційними, сільськими і міськими, постійними або разовими. Свято - це комплексний захід, в якому як засоби виразності представлені музика, пісня, танець, слово, елементи театралізації, гра тощо. Свята можуть називатися карнавалами, фестивалями, святковими акціями.

Об'єктами культурно-пізнавального туризму найчастіше стають народні свята: змагання з традиційних автентичних видів ігор, свята їжі і напоїв, свята, пов'язані з природними явищами, свята збору урожаю, релігійні свята, державні свята.

Найрозповсюдженішими форми анімаційних свят на базі готелів та інших рекреаційних закладів є:

- свята казкових і міфологічних героїв (Свято Попелюшки, Свято Нептуна),

- свята природи (лісу, гір, моря, річки, квітки),

- народні свята (Купала, Масляна, Русалчин тиждень),

- релігійні свята (Миколая, Різдво, Пасха, Свято тіла Господня).

- Календарні свята (Новий рік) тощо.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 1723; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!