Тема: Туристські реґіони світу



Контрольні питання

1. Особливості географії міжнародних туристських потоків.

2. Загальна характеристика турпотоків рекреаційних реґіонів світу.

3. Характеристика Європейського туристського макрореґіону.

4. Американський туристський макрореґіон.

5. Азіатсько-Тихоокеанський макрореґіон.

6. Африканський туристський макрореґіон.

7. Південно-Азіатський туристський макрореґіон.

8. Близько-Східний туристський макрореґіон.

9. Перспективи розвитку туристських реґіонів світу.

Завдання

1. Намалюйте на контурній карті основні туристські потоки
в Європі, Америці та Азіатсько-Тихоокеанському реґіоні.

2. Назвіть чинники, за якими в більшості туристських макрореґіонів світу внутрішньореґіональний обмін перевищує міжреґіональний.

3. Визначте, як впливають етнічні конфлікти та терористичні акти на турпотоки.

 

.

 

 

СЕМІНАР 9

Тема: Рекреаційно-туристський потенціал України

Контрольні питання

1. Короткий нарис історії України.

2. Основні рекреаційні райони України.

3. Природно-рекреаційні ресурси України.

4. Культурно-історичні ресурси України.

5. Якими особливостями характеризуються природні націо­нальні парки?

6. Гомогенні туристські ресурси України.

7. Які пам’ятки світового значення зареєстровано в Україні на основі класифікації ЮНЕСКО?

Завдання

1. Визначте, які ресурси на півострові Крим сприяють розвитку спелеотуризму.

2. Назвіть кілька парків Києва, Львова, Харкова, Одеси, Запоріжжя.

3. Визначте, які курорти функціонують на території України.

4. Зробіть оцінку проекту, суть якого полягає у створенні туристської корпорації “Таврійське кільце: Ялта – Алушта – Сімферополь – Бахчисарай – Севастополь – Ялта”.

На думку авторів проекту (джерело інформації – журнал “Півострів природи”. – 1996. – № 1. – С. 64–67), “траса туристського маршруту підприємства вже готова: це діюча автодорога республіканського значення. Необхідно лише облаштувати її об’єктами, привабливими для іноземних туристів: господарські двори з національними кухнями народів, що історично
населяли Крим (вірменів, греків, караїмів, кримських татар, кримчаків, німців, росіян, українців й ін.); фігури в натуральний розмір викопних тварин, що жили в Криму (мамонтів, динозаврів, ящерів, що літають, й ін.); готелю трьох- і чотиризіркового рівня в Сімферополі, Бахчисараї, Севастополі, Алушті; виставка-манеж мінералів Криму; культові (церкви, мечеті, кенаси) та інші об’єкти”.

Техніко-економічні показники організації й функціонування екскурсійного маршруту “Велике Таврійське Кільце” для іноземних туристів зведені авторами проекту в таку таблицю (наводиться з деякими скороченнями):

Найменування показників Основні показники
Довжина маршруту 225 км
Час перебування групи на маршруті 4 доби
Кількість груп, що одночасно перебувають на маршруті 4 групи
Кількість іноземних туристів у групі 20 осіб
Період функціонування маршруту на рік 250 днів
Реґіони-постачальники туристів Східна й Західна Європа, Азія й Північна Америка
Потреба в додаткових робочих місцях для благоустрою й експлуатації маршруту 5 тис. осіб
Потреба у висококваліфікованих фахівцях із поглибленим знанням іноземної мови, методиках організації й проведення екс­курсій і подорожей на рівні міжнародних стандартів 10 осіб на рік
Повні витрати на організацію, включаючи облаштованість маршруту 200 млн. дол. США
Валютні надходження за рік від функціонування маршруту 83 млн. дол. США
Повна окупність витрат на організацію маршруту 2,4 роки

Аналіз проекту:

1. Користуючись даними таблиці, розрахуйте (а) ціну туристської путівки для одного іноземного туриста й (б) ціну одного дня перебування на маршруті, за умови повної завантаженості маршруту протягом року (тобто де пропускна здатність маршруту становить 20 осіб х 250 днів = 5000 туристів на рік). З огляду на той факт, що жителі Східної
й Західної Європи, Азії й Північної Америки також повинні оплачувати свій проїзд до Криму й – у випадку відсутності прямих залізничних й/або авіасполучень із Сімферополем – перебування в транзитних пунктах (серед яких найбільш імовірні Київ або Москва), оцініть повну вартість подорожі іноземного туриста.

2. На підставі зроблених розрахунків зробіть висновок про фінансову доступність маршруту для потенційних іноземних споживачів рекреаційних послуг “Великого Таврійського Кільця”. З огляду на фінансову доступність проекту, визначте, на які (вікові й соціальні) групи іноземних туристів повинні орієнтуватися організатори маршруту. Чи відповідають, на ваш погляд, рівень і характер пропонованих авторами проекту рекреаційних послуг (а) рівню цін на сервіс та (б) очікуванням і вимогам потенційних споживачів цих послуг?

3. Для кого в реальності можуть становити інтерес рекреаційні об’єкти, що заплановані на “Великому Таврійському Кільці”? Які, на ваш погляд, ринок потенційних споживачів рекреаційних послуг “Великого Таврійського Кільця”, рівень їхніх доходів і фінансові можливості? Скільки в такому випадку має коштувати путівка/день перебування на маршруті, і які тоді будуть надходження від функціонування маршруту?

4. Зіставте свої розрахунки з такими фактами: у 1993 році Намібію відвідало 310 тис. іноземних туристів. Прибутки від їхнього обслуговування склали близько 110 млн. дол. США. Розрахуйте середній прибуток від обслуговування одного іноземного туриста в Намібії та зрівняйте з отриманими вами даними за проектом “Велике Таврійське Кільце”. На підставі проведеного вами аналізу оцініть реалістичність розглянутого проекту в сучасних правових й економічних умовах держави Україна й Республіки Крим зокрема.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 409; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!