Прийом зорової реконструкції.



Термін "реконструкція" означає відновл. первісного вигляду чого-небудь по залишкам або письмовим джерелам. Сутність цього прийому полягає в тім, що словесним шляхом відновл. первісний вигляд істор. будинку. Робить це екскурсовод, опираючись на зорові враження екскурсантів. Цей прийом широко використ. при показі пам'ятних місць, де проходили військові бої, народні повстання, страйки, революційні маївки, мітинги й ін. події. Сюди ж віднос. місця, пов'язані з життям і діяльністю держ. діячів, відомих письменників, учених, композиторів, художників. Завд. зазначеного прийому дати екскурсантам можливість "зорово" відновити пам'ятне місце, будинок, спорудж. в їхньому первісному виді, істор. подія, що відбулося на даному місці.

 Якщо будинок перетвор. в руїни (сліди війни, землетрусу, часу), зробити зорову реконструкцію екскурсоводові допом. його вцілілі частини й деталі. Якщо ж будівля не збереглася, на допомогу приходять наочні приладдя "портфеля екскурсовода".

Успіх використ. прийому зорової реконструкції залежить від ступеня підготовленості екскурсовода. Цей прийом категор. заборон. використов. при роботі з групою дітей, оскільки їхня уява дещо відрізн. від дорослої і вони уявляють замки з мультфільмів, а не реальні фортифікаційні споруди.

Прийом зорового монтажу.

Прийом зорового монтажу є 1 з варіантів методичного прийому реконструкції. Екскурсовод, використов. прийом зорового монтажу, становить потрібний образ, підсумовуючи зовн. вигляд декількох пам'ятників, а також їхніх окремих частин. Складові частини можуть бути "запозичені" з тих об'єктів, які в цей момент служать предметом спостереж. екскурсантів. У зоровому монтажі можуть бути використані фотографії, креслення, малюнки.

Прийом локалізації подій.

Важливу роль у конкретизації подій грає методичний прийом локалізації, тобто зв'язок подій з конкретним місцем. Цей прийом дає можлив. обмежити увагу учасн. екскурсії відомими рамками, прикувати їхні погляди в даній конкретній території саме до того місця, де відбулася подія.

 При викладі матеріалу цей прийом передбач. перехід від заг. до частки. (Напр., ефект. використ. прийому прив'язки подій до певного місця в екскурсіях на виробничі теми: "У цьому цеху був побудований перший у країні трактор").

Прийом зорового порівняння.

Даний прийом побудований на зоровому зіставленні різних предметів або частин одного об'єкта з іншим, що перебуває перед очима екскурсантів.

 При цьому порівнюють 1 з одним як схожі, так і різні по своєму зовн. вигляді об'єкти. Використ. прийому зорового порівнян. дає можлив. екскурсантам представити дійсну величину об'єкта (напр., висоту пам'ятника, ширину вулиці), дозвол. скоротити к-сть цифр у розповіді, число використовув. фактів і прикладів, час затрачув. на пояснення.

 Одне із завдань даного методичного прийому - виявити х-рні риси, особлив. об'єкта, показати його оригінальність, неповторність. Підвівши підсумки "спостереж." екскурсовод назив. подібні елементи двох об'єктів або їхню відмінність 1 від одного.

Методичні прийоми розповіді.

Прийоми розповіді - це прийоми, побудовані на поясненні об'єкта, описі його внутр. виду й зухвалі в екскурсантів зорові асоціації, а також прийоми репортажу, які дають можливість зрозуміти зміни, що відбув. в спостережуваному об'єкті, і т.д.

Основне завдання методичних прийомів розповіді – піднести факти, приклади, події так, щоб екскурсанти одержали образне поняття про те, як це було, побачили більшу частину того, що було їм розказане екскурсоводом.

Прийоми розповіді можна розділити на дві більші групи. Перша група поєднує прийоми, пов'яз. з формою розповіді (довідка, опис, репортаж, цитування). Прийоми цієї групи викон.завд. донести до екскурсантів зміст розповіді, сприяють формув. інфи, її впорядкув., запам'ятовуванню, зберіг. й відтворенню в пам'яті екскурсантів.

Друга група поєднує прийоми х-стики, пояснення, питань – відповідей, посилання на очевидців, завдань, словесного монтажу, співучасті, індукції й дедукції. Прийоми цієї групи малюють зовнішню картину подій, дії конкретних персонажів.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 667; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!