Оплата годин нічної роботи. Оплата годин понаднормової роботи роботи.



Годинами нічної роботи вважається час з 22 до 6 години. При цьому

встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на 1 годину. До

роботи в нічний час не допускаються: вагітні жінки та жінки, що мають

дітей віком до 3 років; працівники до 18 років; працівники інших

категорій (згідно з чинним законодавством). Години нічної роботи

оплачуються в підвищеному розмірі, що встановлюється генеральною,

галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче

20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний

час.Оплата годин понаднормової роботи роботи.Понаднормовою вважається робота понад встановлену законом тривалістьробочого дня. Надурочні роботи допускаються у виключних випадках і з

дозволу профкому підприємства. До надурочних робіт не допускаються:вагітні жінки і жінки, що мають дітей віком до 3 років; працівники до 18років; в дні занять працівники, що навчаються без відриву відвиробництва в загальноосвітніх школах і професійно-технічних навчальнихзакладах; працівники інших категорій (згідно з чинним законодавством).Робота в понаднормовий час оплачується погодинникам за перші дві годинив півтора разовому розмірі, а наступні – в подвійному розмірі погодинноїставки.відрядникам доплата здійснюється за всі понаднормові години в розмірв 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації за погодинною системою. Понаднормові роботи не повинні перевищувати для кожного працівника 4 години протягом 2 днів підряд і 120 годин на рік.

Компенсація надурочних робіт відгулом не допускається.

 

Порядок оплати роботи у святкові та неробочі дні.

Робота у вихідний день компенсується працівнику наданням іншого дня відпочинку або за угодою сторін в грошовій формі. Робота у вихідні і святкові дні оплачується не менш, ніж в подвійному розмірі:

а) відрядникам - не менше, ніж за подвійними відрядними розцінками;

б) працівникам, праця яких оплачується за годинними (денними) ставками, - в розмірі не менше подвійної годинної (денної) ставки;

в) працівникам, що одержують місячний оклад, - в розмірі не менше однієї годинної (денної) ставки окладу, якщо робота проводилась в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі не менше подвійної годинної (денної) ставки понад окладу, якщо робота проводилась більше місячної норми.

 

34. (17)Облік вилученого капіталу.

Вилучений капітал – це фактична собівартість акцій власної емісії (або її часток), які викуплені акціонерним товариством у його акціонерів. Процес вилучення акцій власної емісії відображається у бух­галтерському обліку записом: Дебет рахунка «Вилучені акції» - Кредит рахунка «Каса» (або «Рахунок у банку»). Вилучені акції можуть бути продані або анульовані. При продажу робиться запис: Дебет рахунка «Собівартість проданих акцій» - Кредит рахунка «Вилучені акції». При анулюванні вилучених акцій попередньо потрібно пере­реєструвати статутний капітал, а потім зробити запис: Дебет рахунка «Статутний капітал» – Кредит рахунка «Вилучений капітал». На суму номінальної вартості акцій. Якщо в момент продажу є різниця між номінальною та ба­лансовою вартістю акцій, що анулюються, то така різниця буде відображена або на дебеті рахунка «Нерозподілений прибуток», або на кредиті рахунка «Додатковий вкладений капітал». За Дт рахунка 45 відображається фактична собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених господарським товариством у його засновників, за Кт – вартість анульованих або перепроданих акцій. Аналітичний облік вилученого капіталу ведеться за видами акцій (вкладів та паїв)

 

Оплата праці при виробництві продукції, що виявилась браком.

Повний брак з вини працівника оплаті не підлягає, а частковий - оплачується в залежності від ступеня придатності продукції за зниженими розцінками.

Місячна заробітна плата працівника в цьому випадку не може бути нижчою 2/3 тарифної ставки встановленого йому розряду (окладу).

Брак, який виник в результаті прихованого дефекту в матеріалі, що оброблявся, а також брак не з вини працівника, виявлений після приймання виробу органом технічного контролю, оплачують працівнику нарівні з придатними виробами.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 286; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!