Функції і напрями діяльності Міжнародного валютного фонду.



 Діяльність МВФ охоплює три основні напрями: кредиту­вання, з метою надання фінансової допомоги країнам, у яких утворилось від'ємне сальдо платіжного балансу, регулювання міжнародних валютних відносин, постійний нагляд за світовою економікою.

Кредитування здійснюється з різними цілями у різних формах та на різних умовах. Воно включає кредитування для потреб вирівнювання платіжного балансу, компенсаційне фінансування та допомогу найбіднішим країнам. Фінансові операції, які є основним напрямом діяльності, МВФ здійснює тільки з офіційними органами країн - членів Фонду.

Другим основним напрямом діяльності МВФ є регулювання валютних взаємовідносин. У сучасних умовах, коли курси валют є плаваючими, а не фіксованими, роль Фонду полягає в узгодженні валютної політики країн-членів Фонду. Насамперед кожна країна повинна, відповідно до статуту МВФ, співробітничати з Фондом та з іншими країнами з метою забезпечення і підтримки стабільних валютних курсів, її економічна та фінансова політика має спрямовуватись на забезпечення економічного зростання при розумній стабільності цін. Неприпустимими є валютні маніпулювання з метою отримання певних переваг у міжнародній торгівлі. При цьому МВФ установлює певні валютні обмеження. Так, країни-члени Фонду не можуть без його згоди вводити обмеження за платежами і переказами з поточних міжнародних операцій, використовувати дискримінаційні валютні засоби, застосо­вувати систему кількох видів валютних курсів.

Будучи провідним міжнародним фінансовим інститутом, МВФ здійснює постійний нагляд і спостереження за світовою економікою. Він формує значний масив інформації як в цілому по світовій економіці, так і в розрізі окремих країн. Щомісячний збірник фінансової статистики, що видається

МВФ, включає дані про динаміку економічного зростання і цін, грошовий обіг, експорт та імпорт, стан платіжного балансу, величину офіційного золотого запасу, рівень валютних резервів, розміри зарубіжних інвестицій, динаміку валютних курсів та ін. Країни-члени Фонду зобов'язані без перешкод надавати всю необхідну інформацію.

Нагляд за макроекономічною та валютною політикою країн здійснюється насамперед за допомогою консультування. МВФ детально аналізує податкову, грошово-кредитну і валютну політику та стан платіжних балансів країн. На основі аналізу готується доповідь, що подається країні, в якій формулюються певні рекомендації щодо вироблення та коригування економічної, фінансової та валютної політики. Важливою формою нагляду є також публікація та всебічне обговорення доповіді "Світовий економічний огляд". На підставі аналізу наявної інформації розробляються середньострокові еконо­мічні прогнози, які дають можливість координувати макро-економічні процеси країн-членів Фонду.

 

Характеристика бюджету ООН.

Бюджет Оон.Ррегулярний бюджет по програмах ООН, затверджується Генеральною Асамблеєю ООН раз в два роки. Формується за рахунок внесків держав - членів ООН на дворічний період відповідно до шкали, що визначається Асамблеєю ООН по рекомендації Комітету з внесків. Головним критерієм, на якому грунтується шкала внесків, є платоспроможність держав-членів. Бюджет ООН витрачається по наступних статтях: загальне формування політики, керівництво і координація, політична діяльність, міжнародне правосуддя і закон, міжнародна співпраця для цілей розвитку, регіональна співпраця для цілей розвитку прав людини і гуманітарна політика, суспільна інформація, загальне адміністративне обслуговування, спеціальні витрати, капітальні витрати, оподаткування персоналу.

Група Світового банку: склад, завдання, сфери діяльності.

ГРУПА СВІТОВОГО БАНКУ - — група з чотирьох інститутів, яка входить до системи ООН. Вона включає: Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР, заснований 1945); Міжнародну фінансову корпорацію (МФК, засновану 1956); Міжнародну асоціацію розвитку (МАР, засновану 1960); Багатостороннє агентство з інвестиційних гарантій (БАІГ, засноване 1988). Заг. метою Г. С. б. є сприяння екон. і соціальному розвитку найменш розвинених країн — членів ООН шляхом фін. і консультат. допомоги, а також допомоги у підготовці кадрів. Вказані інститути виконують різні функції і вважаються самост. юрид. особами. їх орг. структури підпорядковані єдиному президентові (президентові Світового банку) та єдиній адм. системі управління


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 260; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!