Обґрунтуйте необхідність створення і призначення державних цільових фондів.



 Державні цільові фонди — це сукупність фондів грошових коштів, які знаходяться в розпорядженні центральних та місцевих органів влади. Фонди мають цільове призначення, яке втілюється як у чітко визначених джерелах їх утворення, так і в напрямках можливого використання коштів. Державні цільові фонди є однією з ланок загальнодержавних фінансів, порядок їх формування та витрачання регламентується законодавчими актами.

Джерела формціл держ фондів визнач характером і масштабністю завдань, для реалізації яких вони створені. Напрями викор коштів залежать від призначення фондів, конкретних ек умов і змісту програм, що необх реалізувати.

Їх існування є необхідним і доцільним, це пов'язано із наступним:1) у органів державної влади і управління, що формують цільові фонди, з'являються додаткові джерела фінансування своїх потреб понад бюджетні кошти;

2) існування одного централізованого фонду грошових ресурсів недостатнє для задоволення всіх державних потреб;

3) при наявності перевищення доходів над видатками цільових фондів кошти можуть бути використані для покриття бюджетного дефіциту;

4) з'являється можливість з більшою ефективністю проводити контрольну роботу за цільовим використанням державних коштів.

Державні цільові фонди можуть утворюватися:

— шляхом відокремлення із державного бюджету окремих видатків, що мають велике значення,

— або формуванням спеціальних фондів із самостійними джерелами доходів.

Основним призначенням державних цільових фондів є забезпечення соціального захисту населення шляхом виплат пенсій, субсидій, фінансування інфраструктури, а також фінансування природоохоронних заходів та сприяння розвиткові національного виробника шляхом розміщення мобілізованих до фондів ресурсів у національну економіку (у тому числі шляхом фінансування, кредитування, надання субсидій).

186.Пенсійна реформа в Україні. Джерела формування пенсійного фонду.

 Україною обрано шлях поступового запровадження трирівневої пенс системи: 1Рівень: солідарна система (встан пряма зал майб розміру пенсій від страх стажу та розміру сплачених внесків) 2. загальнообов'язк накопич система (накоп пенс внесків на особистих рахунках громадян) 3. добров недерж система пенс заощаджень. Така система дозволить розподілити між 3її складовими ризики, пов'язані із змінами в демогр ситуації та з коливаннями в ек-ці і на ринку капіталів.Такий розподіл рзиків дасть змогу зробити пенс систему більш фін збалансованою та стійкою, що застрахує прац-ків від ↓заг рівня доходів після виходу на пенсію і є принципово важливим та вигідним для них. Основні завдання та цілі реформи:1. ↑ рівень життя пенс; 2. встан залеж розмірів пенсій від величини заробітку і труд стажу; 3.забезп фін стабільність пенс системи; 4. заохотити громадян до заощ коштів на старість; 5.ств ефект та більш дієву систему адм упр-ня в пенс забезп-ні. Напрями реф-ня пенс забезп-ня в Укр: 1. удосконалення держ пенс забезп-ня через наближення сер пенсії до рівня сер з/п та її прямої зал-сті від рівня з/п; 2. розвиток недерж добров пенс забезп-ня. Отже, система пенс забезп-ня має стати системою соц страхування, самодостатньою і фін-во стабільною.

Крім того, розпорядженням КМУ від 9 липня 2008 р. № 936-р затвердж План заходів щодо реал-ї в 2008 році Стратегії подолання бідності, згідно з яким  у галузі пенс реформи, Мінпраці і Пенс фонду України уряд доручив забезп відновлення диференціації розмірів пенсій шляхом актуалізації показника з/п та ↑ величини оцінки 1 року страх стажу, а також Мінфіну – забезп фін-ня у повному обсязі пенс виплат з урахуванням результатів проведеного перерахунку пенсій.

Пенсійний фонд(70 млрд): відобр страх-ня на випадок пост втрати працездатності. Формою страх відшкодування є пенсії. Форм-ня 1. внески роботодавців ( 33,2 % зарплати), 2. страх найм прац-ків (1—5 % з/п) 3. кошти держ бюджету на виплату окремих видів пенсій та допомоги, 4. добров внески та пожертвування підпр-ств, орг-й, нас, інші надходження. 5. Доходи від розміщення тим час вільних коштів Фонду


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 231; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!