Інформація про діяльність ВАТ «Легмаш» за звітний рік



 

Показники Одиниці виміру Сума
1. Статутний капітал тис.грн. 1409,5
2. Кількість акціонерів чол. 551
3. Кількість простих акцій одиниць 5638000
4. Кількість привілейованих акцій одиниць Не випускали
5. Виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)  за вирахуванням державного регулювання цін, ПДВ і акцизів тис.грн. 1140
6. Прибуток від позареалізаційних операцій тис.грн. 28,5
7. Податок з власників транспортних засобів тис.грн. 0,5
8. Плата за землю тис.грн. 0,7

 

Таблиця 6

Основні статті витрат на виробництво продукції

 

№ п/п Основні статті витрат Сума, тис. грн.
1. Вартість сировини й матеріалів 106,9
2. Вартість комплектуючих виробів 72,2
3. Вартість енергоносіїв 128,3
4. Фонд заробітної плати (основної і додаткової) 203,5
5. Нарахування на заробітну плату  
6. Амортизаційні відрахування 98,8
7. Інші витрати 52,5

Разом

 

 

Згідно із положенням про розподіл прибутку не менше, ніж 55% його направляється на виробничий розвиток. На виплату дивідендів спрямовується 20% від прибутку, що направляється на соціальний розвиток.

Які основні принципи розподілу прибутку підприємств?

Які основні фактори впливають на величину прибутку підприємств?

ТЕМА 4. Оподаткування підприємств

Методичні поради до вивчення теми

Важливим напрямом фінансової діяльності підприємств виступають взаємовідносини з державою щодо сплати податків, зборів і платежів. Засади фінансової політики держави в сфері оподаткування знаходять конкретний вираз у спеціальних актах податкового права, серед яких найбільш суттєве значення для підприємств мають закони України “Про податок на додану вартість”, “Про оподаткування прибутку підприємств”, “Про плату за землю”, “Про податок з власників транспортних засобів”, декрети Кабінету Міністрів України “Про акцизний збір”, “Про місцеві податки та збори”, “Про стягування не внесених в установлений термін податків та податкових платежів” та ін.

При вивченні цієї теми в першу чергу необхідно уяснити сутність категорії податок, яка забезпечує вилучення й перерозділ створеного внутрішнього продукту і формування централізованих фондів грошових ресурсів держави. Категорію податок слід розглядати в трьох аспектах:

- - за економічною сутністю, яка проявляється в функціях, що виконують податки (регулюючу, стимулюючу, розподільчу, фіскальну);

- - за формою прояву – види податкових платежів, що встановлюються законодавчими органами (прямі і непрямі; прогресивні, регресивні і пропорційні);

- - з організаційно-правової сторони – залежно від рівня державних структур, що встановлюють податки (загальнодержавні й місцеві).

Вивчаючи кожен із наведених податків, зборів і платежів, слід звернути увагу на такі основні його елементи як: об’єкт оподаткування, джерела сплати податку, розмір податкових ставок і методика визначення податкового платежу, терміни сплати податків, надання податкових пільг, застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства. Господарюючі суб’єкти і підприємці повинні бути інформованими і юридично грамотними платниками податків. В умовах ринку кожен з них зацікавлений в зменшенні податкового тягаря шляхом податкового планування, яке полягає в організації діяльності підприємства таким чином, щоб на тривалий період зменшити податкові зобов’язання, не порушуючи при цьому чинне законодавство. Процес податкового планування пов’язаний із застосуванням податкових щитів - інструментів, які дозволяють в рамках діючого законодавства захистити доходи платників податків від оподаткування. Слід мати на увазі, що податкові щити діляться на класи в залежності від: впливу на оподаткований доход; методології формування витрат; видів господарської діяльності; організаційно-правової форми господарюючих суб’єктів, їх місце розташування. Знання цих питань і вміле застосування їх на практиці дозволить збільшити доходи підприємства.

Рекомендована література: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 20, 21, 23, 27

 

План практичного заняття

Питання для обговорення (2 бали за кожне)

1. Сутність і класифікація податків.

2. Непрямі податки.

3. Прямі податки.

4. Взаємовідносини підприємств з цільовими державними фондами

5. Місцеві податки і збори, що сплачують підприємства.

6. Основні напрямки удосконалення системи оподаткування в Україні.

7. Податкові щити та їх види.

 

Тести і завдання

Тест 1

Приведіть у відповідність фінансові терміни та їх визначення:

 

1. Оподаткування а) Означає, що всі платники податку сплачують однакову ставку незалежно від величини доходу.
2. Прогресивний податок б) Податок на різницю між вартістю поданих фірмою товарів і вартістю товарів, куплених фірмою у інших фірм.
3. Пропорційний податок в) Податок, який впливає в більшій мірі на населення з низькими доходами і в меншій мірі на населення, що отримує високі доходи.
4. Регресивний податок г) Вид податків, що сплачуються з окремих товарів у зв'язку з їх високою доходністю або монополією держави на їх виробництво
5. Податок на додану вартість д) Податок, що передбачає вилучення більшої ставки податку з високих доходів і меншої - з низьких.
6. Податок е) Обов'язковий внесок до бюджету, який здійснюється платником податку у відповідності із законодавчими актами.
7. Акцизний збір є) Метод розподілу доходів між підприємствами, громадянами й державою.
8. Прямі податки ж) Збільшують ціну товару, так як відшкодовуються покупцем.
9. Непрямі податки з) Встановлюється безпосередньо на доход чи майно платника податку.
10. Податкова пільга і) Виключення із правила передбачені законом з урахуванням платоспроможності, участі в суспільному виробництві й інших факторів.

Практичне завдання (5 балів за кожне)

Завдання 1

Підприємство оптової торгівлі закупило у виробника партію рибних консервів, вартість яких без урахування ПДВ склала 596,5 тис.грн. Обсяги реалізації продукції в роздрібну торговельну мережу за цей же період з урахуванням ПДВ склали 857,2 тис.грн.

Визначити суми податкового зобов’язання, податкового кредиту, а також суму ПДВ, яку підприємство повинне перерахувати до державного бюджету.

Завдання 2

Лікеро-горілчаний завод відпустив магазину “Гастроном” 100 пляшок лікеру “Хрещатик” міцністю 300 і 120 пляшок настоянки “Горобина на коньяку” міцністю 240. Місткість пляшок – 0,5л. Ставка акцизного збору – 7 євро за один літр 100% спирту. Визначити суму акцизного збору по цій операції.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 244; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!