Виконання і рецензування курсових робіт



 

Етапи виконання курсової роботи визначаються спільно студентом і керівником таким чином, щоб представлення чистового варіанту роботи на кафедру могло бути здійнено не пізніше, ніж за місяць до початку екзаменаційної сесії і не пізніше ніж за 20 днів до дня захисту.

Курсові роботи перевіряються, рецензуються на кафедрі протягом семи днів з моменту їхньої реєстрації у журналі обліку курсових робіт. Роботи зберігаються на кафедрі. Студенти можуть ознайомитися з рецензією і у разі потреби усунути недоліки курсових робіт до початку їх захисту згідно з встановленим графіком.

Якщо курсова робота допущена до захисту, призначається дата захисту, яка повідомляється студентові. Як правило, дата захисту призначається згідно з графіком захисту курсових робіт відповідно до навчального плану на поточний навчальний рік.

Рецензування курсових робіт є однією з форм керівництва самостійною роботою студентів та засобом контролю виконання ними навчального плану, засвоєння навчального матеріалу в обсязі, встановленому навчальною програмою.

Рецензування курсових робіт має на меті: 1) відобразити, як працював студент із певної дисципліни та наскільки успішно він її засвоїв, указати на помилки і рекомендувати шляхи їх виправлення; 2) надати допомогу в оволодінні необхідними навичками правильної організації самостійної роботи і виховати критичне ставлення до своєї роботи; 3) указати правильну навчально-методичну спрямованість у вивченні певної дисципліни і шляхи подальшого підвищення її рівня; 4) показати методи з’єднання теоретичних знань і практичних навичок при рішенні відповідних задач у ході навчання.

Виконані курсові роботи подаються студентами на кафедру на рецензування відповідно до навчального графіку до початку екзаменаційної сесії. Роботи, які надходять на кафедру реєструються лаборантом у журналі та передаються на перевірку і рецензування викладачу.

Перевірені курсові роботи студентів у разі їх зарахування залишаються на кафедрі, а у разі незарахування – повертаються лаборанту кафедри, який повинен передати їх на доопрацювання відповідним студентам. Доопрацьовані курсові роботи подаються на кафедру у тому ж порядку.

Результати рецензування на підставі отриманої рецензії переносяться до журналу обліку курсових робіт.

Студенти після перевірки та рецензування отримують курсові роботи, вивчають зауваження, при необхідності усувають недоліки або переробляють роботу та готуються до захисту у терміни, передбачені графіком навчального процесу.

Робота може бути відхилена від подальшого розгляду в разі якщо:

· буде встановлено несамостійність її написання автором, або буде виявлено дві чи більше однакові роботи;

· відсутні посилання на джерела в тексті роботи;

· відсутній список використаних джерел;

· робота містить список використаних джерел та літератури, який складається менш ніж з 20 найменувань, або зазначені у цьому списку джерела та література, не відповідають використаним у роботі положенням нормативних документів чи цитатам з літературних (наукових, навчально-методичних, інших) джерел;

· джерела оформлені без дотримання стандартних вимог;

· оформлення курсової роботи не відповідає стандартним вимогам.

Курсові роботи, які мають зазначені вади, не допускаються до захисту.

Курсова робота, визнана рецензентом задовільною, оцінюється словами “допускається до захисту”, а у випадку негативної оцінки – “не допускається до захисту”.

Курсова робота, що одержала позитивну оцінку, допускається до захисту і повертається студентові для підготовки до захисту. Негативна рецензія припускає повну або часткову переробку курсової роботи, її повторне рецензування і (у випадку позитивної оцінки) її захист.

Захист курсової роботи. Критерії її оцінювання

Захист курсової роботи проводиться відповідно до графіка, запропонованого кафедрою та узгодженого з навчально-методичним центром університету, у присутності комісії у складі керівника курсової роботи та двох-трьох членів кафедри.

Процедура захисту включає:

· представлення роботи студентом у формі доповіді (до 5-7 хвилин) з викладом її основних положень, висновків тощо;

· питання викладачів студентові за темою курсової роботи та відповіді студента на запитання. Відповіді мають бути по суті питань – чіткими, конструктивними і стислими, із залученням професійної термінології;

· загальну оцінку роботи кожним із викладачів – членів комісії, які беруть участь у процедурі захисту, ухвалення рішення про оцінку курсової роботи за результатами її захисту студентом (може здійснюватися на розсуд викладачів, які беруть участь у процедурі захисту, як у присутності студента, так і конфіденційно);

· оголошення студентові підсумкової оцінки, її виставлення у відомість і залікову книжку.

Доповідь студента перед комісією повинна коротко розкривати структуру курсової роботи та зміст питань, що розглядаються. Обов’язково визначаються актуальність дослідження, теоретична база, мета і завдання, об’єкт і предмет дослідження, а також стисло викладаються зміст розділів і висновки. У доповіді мають міститися також відповіді на зауваження керівника курсової роботи.

Критерії оцінювання курсової роботи. Оцінювання курсової роботи проводиться за такими критеріями:

· глибина і повнота розкриття теми курсової роботи;

· логіка викладу матеріалу у тексті курсової роботи;

· формування власних поглядів і розробка пропозицій з питань, що розглядаються.

При оцінці курсової роботи враховуються ступінь вивчення і розкриття теми, досягнення мети і вирішення задач дослідження; уміння аналізувати зібраний матеріал; грамотність викладу матеріалу, діловий стиль письмової мови; правильність оформлення; змістовність і правильність доповіді студента під час захисту, аргументованість його відповідей на запитання. При виставленні оцінки особливо враховується самостійність та ініціативність студента при проведенні дослідження по темі курсової роботи.

При виставленні загальної оцінки по курсовій роботі враховуються: оцінка виконаної письмової роботи (її змісту, теоретичних положень, оформлення тощо) і оцінка захисту студентом курсової роботи.

Оцінка виконання курсової роботи складається з балів, виставлених у рецензії на курсову роботу наукового керівника.

Допущена до захисту курсова робота оцінюється в 30- 40 балів.

До 30 балів: укурсовій роботі визначені актуальність, проблема, об'єкт, предмет, мета і завдання дослідження, але вони потребують корекції або доповнення. Зміст викладеного матеріалу потребує додаткового опрацювання, але в роботі присутня логічна побудова та закінченість думки автора щодо вивчення проблеми дослідження. Висновки відповідають викладеному матеріалу. Наявними є лексичні, стилістичні, граматичні та пунктуаційні помилки, але їх загальна кількість не перебільшує 2-х на сторінку. Висновки мають більш описовий характер, можливі помилки в оформленні використаних джерел та літератури, посилань, тощо.

До 40 балів: курсова робота виконана відповідно до методичних вимог щодо написання таких робіт: чітко визначені та обґрунтовані актуальність, проблема, об'єкт, предмет, мета і завдання дослідження, крім того, визначені такі характеристики, притаманні ґрунтовим науковим роботам, як наукова новизна одержаних результатів та їх практичне значення. Зміст викладеного матеріалу повною мірою відповідає структурній побудові роботи, розкрито сутність кожного структурного компонента. Вдало використані документи, схеми, таблиці тощо. Чітко сформульовані та відповідають викладеним у роботі думкам висновки. Обсяг роботи становить 25-30 сторінок. Автор володіє відповідним стилем викладення наукового матеріалу. До роботи додано ксерокопії наукових статей, що використані під час написання роботи. В цілому використані джерела охоплюють монографічні дослідження, наукові статті та нормативно-правові акти та узагальнення судової практики з даної тематики.

Підсумкова оцінка курсової роботи є сумою балів, отриманих за результатами рецензування та під час захисту та в цілому визначається за наступними критеріями:

«Відмінно» 90-100 балівЗахист: доповідь охоплює всі аспекти та напрямки наукового дослідження, які наведено в курсовій роботі. Мова доповідача є чіткою, не містить елементів ненаукової лексики. Доповідачем надано чіткі та ґрунтовні відповіді на всі поставлені запитання. Студент демонструє аналітичні здібності, орієнтується в останніх тенденціях наукової думки, обізнаний щодо позицій вищих судових інстанцій щодо проблемних питань правозастосування.

«Добре» 75-89 балівЗахист: доповідь охоплює всі аспекти та напрямки наукового дослідження, у промові існують поодинокі лексичні та стилістичні помилки. Відповідь на окремі додаткові питання – чітка. Студент в цілому опанував дану тему, орієнтується в чинному законодавстві, але сам не завжди може сформулювати послідовно відповідь, що потребує додаткових питань викладача.

«Задовільно 60-74 балів –Захист: доповідь не має систематичного характеру, викликає багато додаткових питань, на більшість із яких доповідач все-таки знаходить відповідь. Відповіді дещо відрізняються від думок, викладених у роботі. Доповідач частково володіє науковою термінологією, припускається в промові лексичних та стилістичних помилок.

У результаті прилюдного захисту можлива і незадовільна оцінка 0-59 балів, якщо при цьому: доповідь не охоплює всього кола питань, які описані в роботі. На додаткові питання не знаходить відповідей, хоча вони розкриті у роботі. Думки доповідача суттєво відрізняються від викладених у курсовій роботі, що свідчить про несамостійність виконання роботи. Доповідач не володіє науковою термінологією, допускає в промові багато лексичних, стилістичних помилок.

При підсумковому оцінюванні курсової роботи враховується не тільки її текст, але й наступне:

- рівень володіння матеріалом і уміння висловлювати свої думки в письмовій та усній формах;

- рівень знання та уміння використовувати нормативні акти, наукову та навчальну літературу;

- здатність пов’язувати теоретичні положення з потребами сучасної практики.


Додаток “А”

Зразок титульної сторінки


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 175; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!