Стаття 75.Відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, та рішення про поновлення на роботі



    1. У разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

    2. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

    Коментар:

    Коментована стаття регламентує відповідальність боржника у вигляді штрафу за невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі, а також обставини, при яких боржник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

    Так, у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника та встановлює новий строк виконання.

    У постанові про накладення на боржника штрафу державний виконавець зазначає норму закону, якою передбачена відповідальність боржника, зміст вчинених боржником дій, сума штрафу.

    Постанова про накладення штрафу не пізніше наступного робочого дня після її винесення направляється боржнику.

    У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

    Зокрема, за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджанню їх виконанню, у тому числі за умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини передбачена кримінальна відповідальність за статтею 382 Кримінального кодексу України.

    Особами, які можуть нести відповідальність застаттею 382 Кримінального кодексу України, може бути:

· за частиною 1 цієї статі — фізична особа (боржник), на яку судовим рішенням покладений обов'язок вчинити певні дії, зокрема, сплатити борг, повернути майно, здійснити спростування недостовірної інформації тощо.

· за частиною 2 цієї статті — службова особа, яка відповідно до наданих їй повноважень має вчинити дії по виконанню судового рішення (зокрема, поновити на роботі незаконно звільненого працівника тощо), або завдяки своїм повноваженням має можливість перешкодити виконанню судового рішення (такими службовими особами можуть бути керівники та інші службові особи підприємств, установ, організації;

· за частиною 3 цієї статті — службова особа, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, і яка відповідно до наданих їй повноважень має вчинити дії по виконанню судового рішення.

    До службових осіб, які займають відповідальне становище, відносяться, зокрема, керівники, заступники керівників органів державної органів державної влади та управління, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць.

    Службовими особами, які займають особливо відповідальне становище можуть бути, зокрема, перші заступники голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та інші прирівняні до них посади.

· за частиною 4 цієї статті — службова особа Міністерства юстиції України, Державної казначейської служби України, Державної виконавчої служби України, яка відповідно до наданих їй повноважень має вчинити дії по виконанню судового рішення Європейського суду з прав людини.

    Санкція частини 2 та 3 статті 382 Кримінального кодексу України передбачає додаткове покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 137; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!