Документи, на підставі яких проводять зміну імені.



ДИСЦИПЛІНА: Реєстрація актів цивільного стану.

Лекційне заняття № 7

Теоретичне заняття - 1 година, практичне заняття – 2 години,

Самостійне вивчення - 4 години)

Тема 7 .Державна реєстрація зміни імені.

МЕТА: познайомити студентів з  реєстрацією факту зміни прізвища, імені, по батькові. Студенти повинні знати порядок зміни прізвища, імені, по батькові; реєстрація зміни прізвища, імені, по батькові; розгляд клопотань і реєстрація переміни прізвища, імені, по батькові громадян України, що проживають за кордоном; внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у разі реєстрації зміни імені.

План заняття:

1.Право на зміну імені.

2.Документи, на підставі яких проводять зміну імені.

3.Порядок зміни прізвища, імені, по батькові.

4.Реєстрація зміни імені.

Рекомендована література до теми:

1. Конституція України від 28.06.1996 р.
2. Сімейний кодекс України від 10 січня 2002 р. № 2947-ІІІ.
3. Цивільний кодекс України. - К.: Парламентське вид-во, 2003. - 352 с.
4. Цивільно-процесуальний кодекс України від 18.03.2004 р.
5. Кодекс України про адміністративні правопорушення.
6. Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 1 липня 2010 року N 2398-VI.

Питання для самостійного вивчення:

1. Розгляд клопотань і реєстрація зміни прізвища, імені, по батькові громадян України, що проживають за кордоном.

2. Внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у разі реєстрації зміни імені.

ЛЕКЦІЯ

Право на зміну імені.

Згідно Цивільного кодексу України

Стаття 295. Право на зміну імені

1. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я.

2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

3. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження.

4. Прізвище, власне ім'я та по батькові фізичної особи можуть бути змінені у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до закону.

5. Прізвище фізичної особи може бути змінене у разі реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або визнання його недійсним.

6. Підставами для відмови у зміні імені є:

перебування заявника під слідством, судом, адміністративним наглядом;

наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;

офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;

подання заявником неправдивих відомостей про себе.

7. Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Загальна інформація

Ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить (стаття 28 Цивільного кодексу України).

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я (стаття 295 Цивільного кодексу України).

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері (стаття 295 Цивільного кодексу України). У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження, а також у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до закону (стаття 295 Цивільного кодексу України).

Документи, на підставі яких проводять зміну імені.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 190; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!