Розрахунок електромагніту постійного струму



Nbsp; ЕЛЕКТРИЧНІ АПАРАТИ   Методичні вказівки до виконання контрольної роботи                                                     

Передмова

Зростання використання електричної енергії в усіх галузях людської діяльності призводить до зростання її виробництва. Це вимагає нарощення потужностей генераторів електростанцій та розвитку систем передачі та розподілу електроенергії, що призводить до оптимізації роботи електростанцій та електричних мереж.

Електрична енергія виробляється за допомогою генераторів, які перетворюють механічну енергію в електричну, встановлених на теплових або гідроелектростанціях. Підвищення чи зменшення напруги, що вимагає споживач, здійснюється за допомогою трансфор-маторів. Електричні двигуни постійного і змінного струмів перетво-рюють електричну енергію в механічну.

Теорія, конструкція, експлуатація електричних апаратів, гене-раторів, трансформаторів та електродвигунів вивчається в курсі „Електричні апарати”. Вивчення даного курсу забезпечить можливість ощадного використання елект-роенергії споживачами та правильного використання електрооблад-нання.

Електричні апарати та машини – це електротехнічні пристрої, який використовуються для ввімкнення і вимкнення електричних кіл, контролю, вимірювання, захисту, керування і регулювання установок, призначених для передачі, перетворення, розподілу і споживання електроенергії.

Крім цього, знання, набуті при вивченні курсу електричних апаратів і машин, їх властивостей і характеристик, є базою для подальшого вивчення багатьох фахових дисциплін.

Дане навчально-методичне видання призначене для студентів денної та заочної форми навчання за спеціальністю 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” як методичні вказівки при вивченні дисципліни „Електричні апарати ”.

 

Мета та завдання навчальної дисципліни

Мета курсу: дати студентам теоретичні знання та практичні навички в галузі електричних апаратів, електричних машин і трансформаторів, їх електричних та механічних властивостей, енергетичних і теплових процесів, що мають місце при їх роботі.

Завдання курсу: опрацювання студентами загальної теорії електричних апаратів, електричних машин і трансформаторів. У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

1) будову і принцип дії окремих видів електричних апаратів, електричних машин і трансформаторів;

2) основні елементи конструкції і матеріали з яких вони виконуються;

3) електромагнітні процеси і фізичні явища в електричних апаратах, електричних машинах;

4) фізичну суть параметрів апаратів, машин і трансформаторів, їх показники, способи вмикання, пуску та регулювання частоти обертання електричних машин;

5) особливості експлуатації електричних апаратів, машин і трансформаторів.

вміти:

1) вибирати електричні апарати, електричні машини і транс-форматори для конкретних умов їх практичного використання;

2) використовувати основні рівняння та паспортні дані елект-ричних апаратів, машин і трансформаторів для визначення їх параметрів для аналізу режимів роботи, характеристик та енерге-тичних показників;

При розрахунку різних електричних апаратів та машин виріз-няють задачі проектного та повірочного розрахунків. При проектному розрахунку задаються бажані характеристики. Задача проектного розрахунку має безліч розв’язків, з яких необхідно вибрати одне опти-мальне за конкретним критерієм.

При повірочному роззрахунку відомі розміри, матеріали, елект-рична схема, а необхідно визначити характеристики та переконатись у працездатності апарату чи машини. Вміння виконувати розрахунки дає змогу оцінити порядок фізичних величин та глибше зрозуміти процеси, що відбуваються в таких електротехнічних пристроях.

Загальні методичні вказівки до виконання курсової роботи

Навчальним планом підготовки студентів спеціальності 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”  передбачено виконання контрольної роботи з дисципліни «Електричні апарати».

Номер варіанта завдання визначається порядковим списком студента академічної групи. Контрольна робота складається з восьми завдань: п’яти задач і трьох теоретичних питань.

Робота виконується на листах формату А4, скріплених між собою. На титульному аркуші роботи повинно бути вказано прізвище та ініціали студента, номер залікової книжки, шифр групи, варіант. Після вибору та уточнення студентом варіантів роботи починається вивчення рекомендованої та самостійно підібраної додаткової літератури, використання матеріалу за обраною тематикою з обов’язковим посиланням на літературні джерела. Метою цього етапу є визначення основних розділів подальшої роботи.

На першій сторінці роботи наводиться завдання та детальний опис вихідних даних із зазначенням їх розмірностей. Розв’язок по кожному пункту записують у загальному вигляді, після чого в фор-мули підставляють числові значення величин та наводять результат обчислень. Необхідно вказати розмірності обчислених величин, кожен пункт розрахунків супроводжувати поясненнями. Всі розрахунки виконують у системі СІ.

Якщо розв’язання задачі вимагає множини однотипних розра-хунків, наприклад при побудові характеристик, то в роботі наводять детальний розрахунок для однієї точки характеристики (краще для номінального режиму), а решту зводять у таблицю. Кожну таблицю і кожен рисунок підписують і нумерують згідно з вимогами ЄСКД.

Всі графіки і векторні діаграми виконують на міліметровому папері згідно з вимогами єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД). На полі графіка наносять розрахункові точки, які сполучають гладкою кривою. На одному графіку можна побудувати декілька залежностей, при цьому для кожної з них будують відповідні осі в своєму масштабі.

Позначення формул, рисунків, таблиць прийнято у межах завдань, наприклад: 1.1, 1.2,…,1.7, 2.1,…, 2.4, 4.1, 4.2…4.7 і т.д.

Індивідуальне завдання № 1

Розрахунок електромагніту постійного струму

Розрахувати обмотку напруги електромагніту постійного струму за вихідними даними в таблиці 1.1. Позначення геометричних розмірів котушки відповідають рис.1.1. Як зміняться обмотувальні дані електромагніта, якщо напруга джерела живлення зміниться з U1 до U2? Режим роботи тривалий. Питомий електричний опір проводу прий0няти рівним ρ = 2,4∙10-8 Ом·м (105 0С).

Рис.1.1. Електромагніт постійного струму

Таблиця 1.1

з/п

Dк dк lк к F U1 U2
10-3, м 10-3, м 10-3, м 10-3, м А В В
1 2 3 4 5 6 7 8
1

54

18

72

2

1600

440 48
2 220 24
3 110 12
4 60 6
5

80

24

108

2

2000

440 48
6 220 24
7 110 12
8 60 6
1 2 3 4 5 6 7 8
9

94

31

142

2,5

3000

440 48
10 220 24
11 110 12
12 60 6
13

103

41

160

3

4200

440 48
14 220 24
15 110 12
16 60 6
17

60

12

46

2

1400

440 48
18 220 24
19 110 12
20 60 6

 

Індивідуальне завдання № 2


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 219; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!