ПИТАННЯ 68. Провадження по виконанню постанови про накладення штрафу



Штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених Кодексом про адміністративні правопорушення та іншими законами. Це найпоширеніший вид адміністративного стягнення майнового характеру (застосовується більш ніж у 80 відсотках випадків порівняно з іншими стягненнями), В останній час визначається переважно через неоподатковуваний мінімум доходів громадян (на 1 квітня 2000 р, такий мінімум становив 17 грн.). В окремих випадках законодавець визначає штраф в кратному відношенні до певної вартості (скажімо, до вартості проїзду -ст. 135 КпАП).

Щодо посадових та юридичних осіб порівняно з громадянами чинним законодавством встановленібільш високі розміри штрафу (наприклад, за порушення законодавства про об'єднання громадян ст. 186-5 КпАП передбачає штраф від 25 до 130 неоподатковуваних

мінімумів доходів громадян).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від 16 до 18 років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють. Штраф, накладенийза вчинення правопорушення, вноситься порушником в установу ощадного банку, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення. При стягуванні штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення порушникові видається квитанція встановленого зразка, яка є документом суворої

фінансової звітності.

У випадку несплати штрафу порушником у встановлений

термін постанова про накладення штрафу надсилається для утримання суми штрафу в примусовому порядку з його заробітної плати чи іншого

126

заробітку, пенсії або стипендії. Якщо особа, піддана штрафу, не працює або якщо стягнення штрафу із заробітної плати чи іншого заробітку, пенсії або стипендії порушника є неможливим з інших причин, стягнення штрафу провадиться на підставі постанови органу (посадової особи) про накладення штрафу державним виконавцем шляхом звернення стягнення на особисте майно порушника, а також на його частку в спільній власності. Стягнення не звертається на майно, на яке відповідно до законодавства не може бути звернене стягнення за виконавчими документами.

Закінчення провадження по виконанню постанови про накладення штрафу полягає в тому, що штраф повністю стягується, про що робиться відмітка на постанові, а сама постанова повертається органові (посадовій особі) який її виніс. Орган (посадова особа), яким була винесена постанова про накладення штрафу, одержавши постанову з відміткою про те, що стягнення штрафу зроблене повністю. завершує оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення. Видача порушнику квитанції встановленого зразка, у випадку виконання постанови про накладення штрафу, стягуваного на місці здійснення правопорушення, є закінченням провадження по виконанню постанови про накладення штрафу.

ПИТАННЯ 69. Провадження по виконанню постанови про

Оплатне вилучення предмета

Оплатив вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення -примусове вилучення предмета і наступна реалізація з передачею вирученої суми колишньому власнику за винятком витрат по реалізації вилученого предмета.

Сплатному вилученню підлягають:

• речовини і предмети, небезпечні для перевезення на $ повітряному транспорті;

^ • вогнепальна гладкоствольна мисливська І нарізна зброя, набої. . Речі й документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом - правопорушення, виявлені при затриманні, особистому огляді вилучаються посадовими особами відповідних органів. Вилучені речі й документи зберігаються надалі до розгляду справи про адміністративне правопорушення в місцях, обумовлених органами, яким надане право робити вилучення речей і документів, а після розгляду справи, у випадку винесення постанови про сплатне вилучення, предмети реалізуються.

Вилучені предмети на підставі постанови про сплатне вилучення Здаються органом (посадовою особою), який виніс постанову, для реалізації в комісійний магазин або спеціально виділені для цієї мети

127

магазини державної чи кооперативної торгівліза місцем знаходження майна, що підлягає вилученню.

Суми, виручені від реалізації сплатне вилученого предмета, відповідно до статті 28 КпАП передаються органами (посадовими особами),які винесли постанову, колишньому власникові з відрахуванням витратпо реалізації вилученого предмета.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 251; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!