Змістовний модуль І. Загальна частина земельного права



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е.О. ДІДОРЕНКА

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший проректор

з навчальної та методичної роботи

Луганського державного

університету внутрішніх справ

імені Е.О. Дідоренка

професор

                                                               _________________ Е.В. Віленська

 

ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО

Робоча навчальна програма

 

 

Луганськ

2011

 

Розробники: А.Ю. Пекін, завідуючий кафедри економіко-правових дисциплін, кандидат економічних наук, доцент; Р.О. Мовчан, кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри економіко-правових дисциплін.

 

 

Ухвалено на засіданні кафедри економіко-правових дисциплін Луганського державного університету внутрішніх справ

Протокол № 1 від 31серпня 2011 року


СТРУКТУРА ПРОГРАМИ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

„ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО”

(за вимогами ECTS)

 

Предмет: ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО

Курс: ІУ, підготовка бакалаврів Напрям, освітньо- кваліфікаційний рівень Характеристика навчальної        дисципліни
Кількість кредитів ECTS: 2   Модулів: 2   Змістовних модулів: 2   Загальна кількість годин: 72     Назва напряму: 0304 Право Назва спеціальності: 6.030402 Правознавство Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр   Семестр 7   Організаційні форми навчання:   Лекції (теоретична підготовка): 16 годин.   Семінари: 10 годин.      Практичні: 10 годин.   Самостійна робота: 36 годин.    Вид контролю:залік  

 

МЕТА КУРСУ ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО

· освітня (навчальна) –формування та розвиток правових знань курсантів (студентів), уміння аналізувати закони та підзаконні акти, які регулюють широкий спектр земельних відносин; вміння за­стосовувати отримані знання при оцінюванні конкретної ситуації, яка входить до предмету регулювання земельного права.

· розвивальна – сприяти становленню сучасного висококваліфікованого фахівця-юриста за допомогою вивчення земельного права України як комплексної, спеціалізованої та інтегрованої галузі права.

· виховна –формувати переконання та ціннісні орієнтації курсантів (студентів) у від­повідності до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, по­ваги до особистості; виховувати активну громадянську позицію, сприяти усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в будівництві та укріпленні української дер­жави; формувати у майбутніх юристів правову свідомість та правову культуру, професійні та особистості якості.


ПЕРЕДМОВА

В умовах проведення економічної, земельної і правової реформ, формування інститутів незалежної держави, створення правових засад реалізації земельних правовідносин, особливого значення набуває підготовка професійно грамотних фахівців у галузі правознавства для органів внутрішніх справ.

Правове навчання студентів та курсантів вузів МВС передбачає запровадження у навчальний процес програм з курсу "Земельне право".

Робоча програма базується на принципах міждисциплінарності, комплексності, універсальності цільової підготовки фахівців - юристів, які передбачають оволодіння ними навичками діяльності у правоохоронних органах.

Теоретичні засади програми "Земельне право" складають історичні й сучасні законодавчі та нормативно-правові джерела, методологія взаємодії суспільства і природи, концепція політики держави в області земельних правовідносин, прав громадян стосовно володіння, розпорядження, користування землею тощо, та забезпечення виконання державної політики у сфері земельних відносин.

Програма "Земельне право" розроблена на основі сучасних досягнень земельно-правової науки, земельного законодавства України, земельно-правового порівняльного аналізу правових систем зарубіжних країн відповідно до мети і завдань навчального плану підготовки фахівців - юристів для органів внутрішніх справ.

Метою програми курсу є правова освіта та виховання курсантів та студентів - правників, яка спрямована на розвиток у них:

- земельно-правового світогляду;

- спеціального земельно-правового мислення;

- закріплення необхідних юридичних знань з метою вирішення конкретних питань їх майбутньої практичної діяльності щодо земельних правовідносин;

- забезпечення правопорядку у процесі реалізації земельної політики держави.

Мета вивчення курсу "Земельне право" - розкрити концепцію широкого розуміння земельного права, яка об'єднує такі складові, як правове регулювання земельних відносин з приводу володіння, користування та розпорядження землею, організаційно-правове забезпечення охорони земель, її цільового використання та моніторингу тощо.

У програмі відображені досягнення земельно-правової думки, а також зв'язок з іншими дисциплінами навчального плану такими як конституційне, цивільне, адміністративне, кримінальне, екологічне, господарське право, що дозволяє кваліфіковано застосовувати норми земельного права.

Реалізація програми “Земельне право” передбачає:

- формування у курсантів і студентів сталої системи земельно-правових поглядів і знань;

- навичок застосування земельного законодавства;

- вміння вибору оптимальних державно-правових засобів щодо забезпечення земельних правовідносин;

- охорону земель, раціональне використання земельних ресурсів та захисту земельних прав особи.

Робоча програма курсу "Земельне право" розрахована на курсантів та студентів усіх форм навчання, визначає коло основних питань і комплекс юридичних проблем, що висвітлюються у процесі викладання лекційного матеріалу, проведення практичних занять з використанням активних форм і методів земельно-правового навчання в обсязі 72 годин. Навчальний курс "Земельне право" включає загальну та особливу частини, які нараховують вісім тем. Вивчення предмета закінчується складанням заліку на основі рейтинг-контролю.

Програма побудована за вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу, рекомендованою Європейською Кредитно-Трансферною Системою (ECTS).

 


Змістовний модуль І. Загальна частина земельного права

     ТЕМА 1. Предмет, методи, принципи і система земельного права.

ТЕМА 2. Джерела земельного права та земельні правовідносини.

ТЕМА 3.Право власності на землю. Обмеження та припинення права власності на землю.

ТЕМА 4. Право землекористування.

До змістового модуля І:

- ТЕЗИ ЛЕКЦІЙ (повний курс лекцій знаходиться у окремій папці ІКНМЗД)


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!