Методичні вказівки до складання приміток до річної фінансової звітності «Інформація за сегментами»



 

Правила визначення звітних сегментів

 

Умовно весь підготовчий процес складання форми № 6 можна поділити на декілька етапів.

Етап 1. Визначаємо необхідність заповнення форми № 6 та можливість виділення сегментів.

Згідно з п. 2 П(С)БО 29 форму № 6 повинні заповнювати сільгосппідприємства - юридичні особи незалежно від форми власності (крім малих підприємств та підприємств, що відповідно до законодавства складають фінзвітність за міжнародними стандартами, далі - МСФЗ), які:

• або зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність. До таких належать у тому числі публічні акціонерні товариства та емітенти облігацій (п. 4 ст. 14 Закону від 16.07.99 р. № 996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», далі - Закон № 996). Проте ст. 12- Закону № 996 акціонерні товариства включено до переліку підприємств, які складають фінансову звітність за МСФЗ, тому форму № 6 вони не заповнюють. Отже, залишаються тільки емітенти облігацій,

• або займають монопольне (домінуюче) становище на ринку продукції (товарів, робіт, послуг). Ідеться про сільгосппідприємства, які відповідають одному із критеріїв, наведених у ст. 12 Закону від 11.01.01 р. № 2210-111 «Про захист економічної конкуренції»,

• або виготовляють продукцію (товари, роботи, послуги), щодо якої до початку звітного року прийнято рішення про державне регулювання цін. Так, до початку 2012 року діяв Перелік такої продукції, затверджений постановою КМУ від 26.01.11 р. № 67. Сьогодні діє Перелік, затверджений постановою КМУ від 05.03.12 р. № 180. Ці переліки майже ідентичні, але із другого виключено жито ярове.

Якщо ви віднесені до одного з названих суб’єктів (тобто відповідаєте одному з перелічених вище критеріїв) і до того ж володієте відокремлюваною частиною діяльності підприємства з виробництва та/або продажу певного виду (або групи) продукції (товарів, робіт, послуг), тобто сегментом, то можете перейти до наступного етапу. Якщо ні, заповнювати форму № 6 не потрібно.

Етап 2. З’ясовуємо, чи є виділені відокремлені частини діяльності (сегменти) звітними.

Перш за все нагадаємо, що підготовка до складання форми № 6 передбачає розподіл показників усієї діяльності на окремі напрямки - звітні сегменти. Такі сегменти визначаються:

• за видами діяльності (господарський сегмент). Якщо підприємство провадить декілька видів діяльності, то господарськими сегментами визнають саме ці види діяльності. При цьому необхідно дотримуватися основної умови - види діяльності повинні мати різну рентабельність і ризики. Якщо ж підприємство займається тільки одним видом діяльності, то господарськими сегментами можуть служити різни види продукції;

• за географічною ознакою (географічний сегмент). Прикладами географічних сегментів є відокремлені підрозділи підприємства, розташовані в різних областях України або в зарубіжних країнах (цехи, магазини тощо).

Господарський або географічний сегмент вважається звітним, якщо більша частина його доходу отримана від продажу продукції (товарів, робіт, послуг) зовнішнім покупцям та одночасно показники його діяльності відповідають хоча б одному із таких критеріїв (п. 9 П(С) БО 29):

• загальний дохід сегмента підприємства від реалізації становить не менше 10 % сукупного доходу від продажу всіх сегментів певного виду (господарського або географічного);

• фінансовий результат сегмента - не менше 10 % сумарного фінансового результату (прибутку або збитку) усіх сегментів певного виду (господарського або географічного). Якщо підприємство за різними сегментами у звітному періоді має одночасно різні фінансові результати (прибутки та збитки), то звітним є сегмент, фінансовий результат якого становить не менше 10 % більшої із двох абсолютних величин - сумарного прибутку або сумарного збитку всіх сегментів даного виду;

• балансова вартість активів сегмента - не менше 10 % сукупної балансової вартості активів усіх сегментів певного виду (господарського або географічного).

Простий і зрозумілий приклад визначення звітного сегмента з урахуванням цих критеріїв наведено в додатку 2 до П(С)БО 29.

Якщо виділений сегмент діяльності підприємства не відповідає встановленим вимогам, тоді подібні сегменти необхідно об’єднати в окремий звітний сегмент. Подібними визнають сегменти, які схожі за всіма показниками і мають однакові (наближені) значення прибутку протягом тривалого часу. Якщо ж і після об’єднання сегмент не відповідатиме критерію звітного, його можна виділити як додатковий.

Крім того, до звітних сегментів, незалежно від зазначених вище критеріїв, можна віднести:

а) сегменти, які в попередньому році були визначені звітними, а в поточному не відповідають указаним критеріям, - у випадку, коли підприємство очікує, що протягом 12 місяців або операційного циклу, якщо він більше 12 місяців, ці сегменти досягнуть показників, які відповідають критеріям, передбаченим п. 9 П(С)БО 29;

б) сегмент, який має важливе значення для підприємства в цілому (забезпечує діяльність інших сегментів) та інформація про нього є суттєвою.

Етап 3. Поділяємо звітні сегменти на пріоритетні й додаткові, господарські та географічні.

Спочатку слід перевірити, чи становить дохід від операцій із зовнішніми покупцями всіх визначених звітних сегментів, інформація про які наводиться у формі № 6, не менше 75 % загального доходу підприємства від таких операцій (п. 13 П(С)БО 29). Якщо ні, то до розрахованої суми необхідно включити виділені додаткові сегменти, аби досягти зазначеного рівня доходу.

Потім треба поділити всі звітні сегменти на пріоритетні та допоміжні, господарські та географічні виходячи з організаційної структури підприємства (принципу створення виробничих та інших відокремлених підрозділів підприємства) - за видами продукції та регіонами, або при відсутності чіткої структури.

Зауважимо, що при визнанні пріоритетним географічного сегмента підприємство має додатково визначити його вид, адже від цього залежатиме порядок заповнення форми № 6. Нагадаємо, що згідно із пп. 7.1 та 7.2 П(С)БО 29 географічні сегменти бувають двох видів: виробничі та збутові.

До окремих пріоритетних звітних господарських сегментів, незалежно від зазначених вище критеріїв, відносять виділені відокремлювані частини діяльності (сегменти) у вигляді видів продукції (товарів, робіт, послуг) підприємства, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку продукції (товарів, робіт, послуг) або щодо продукції (товарів, робіт, послуг) яких до початку звітного року прийнято рішення про державне регулювання цін.

Методика заповнення форми № 6

Звітні сегменти повинні встановлюватися обліковою політикою підприємства за критеріями, наведеними у П(С)БО 29. Тому перед складанням форми № 6 за звітний рік треба перевірити, чи відповідають звітні сегменти, визначені обліковою політикою для попереднього року, критеріям П(С)БО 29. Якщо відповідають, заповнюємо форму № 6 за сегментами попереднього року. Якщо ні, то слід визначити нові сегменти, затвердивши їх наказом про внесення змін до облікової політики.

Інформацію у формі № 6 за звітний рік треба також наводити за новими звітними сегментами. Водночас за цими ж сегментами відображаються відповідні порівняльні показники (їх слід розрахувати окремо) за попередній звітний період або надається обґрунтоване пояснення неможливості достовірного визначення таких показників.

Форму № 6 складають на підставі показників окремого бухгалтерського обліку кожного звітного сегмента (якщо вони мають окремий баланс) чи окремого аналітичного обліку (окремих субрахунків або регістрів бухобліку на підставі форми № 1 «Баланс», форми № 2 «Звіт про фінансові результати», форми № 5 «Примітки до річної фінансової звітності».

Основна інформація про діяльність пріоритетних звітних сегментів і нерозподілені статті міститься в розд. І форми № 6. У розділах II та III відображаються показники допоміжних звітних сегментів.

Для зручності в користуванні методику заповнення форми № 6 наведемо в таблиці.

                                                                                         Таблиця 1

Найменування показника Код рядка Джерело інформації Пояснення (що відображається)
1 2 3 4

І. Показники пріоритетних звітних сегментів

1. Доходи звітних сегментів: Доходи від операційної діяльності звітних І сегментів: 010 Сума рядків 011-013

Чистий дохід (без ПДВ, акцизного податку) від операційної діяльності відповідного звітного сегмента, ут. ч. в окремих рядках від реалізації продукції звітного сегмента (зовнішнім покупцям; іншим внутрішнім сегментам), інші операційні доходи.

Ув’язка з іншими формами:

Ряд. 011 граф 17, 18* = = Ряд. 035 граф 3, 4 форми № 2.

(Ряд. 013 + ряд. 051) граф 17, 18 =

= Ряд. 060 граф 3, 4 форми № 2

з них: доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг): -зовнішнім покупцям 011 Дт 70 - Кт 791
- іншим звітним сегментам 012 Дт 683 - Кт 70, 71
інші операційні доходи 013 Дт 71 - Кт 791
Фінансові доходи звітних сегментів <…> 020 - 022 - Дані наводяться, якщо отримання фінансових доходів є основною діяльністю підприємства. Сільгосппідприємства до таких не належать, тому фінансові доходи відображаються у складі нерозподілених у ряд. 052 цієї форми
Інші доходи 030 Дт 74 - Кт 793 Доходи, які стосуються звітного сегмента, отримані від реалізації фінансових інвестицій; відновлення корисності активів; неопераційної курсової різниці; безоплатно отриманих активів тощо. Ув’язка з іншими формами: Ряд. 030 граф 17, 18 = = Ряд. 130 граф 3, 4 форми № 2 або різниця, включена до ряд. 050 форми № 6
Усього доходів звітних сегментів 040 Сума рядків 010, 020, 030 Загальна сума доходів, отриманих звітним сегментом. Не включаються до складу доходів звітних сегментів доходи від надзвичайних подій та дохід із податку на прибуток (п. 20 П(С)БО 29)
Нерозподілені доходи 050 Сума рядків 051-053 Загальна сума доходів сільгосппідприємства, які не можна віднести до конкретних звітних сегментів
з них: -доходи від операційної діяльності 051 Дт 70, 71 - Кт 791

Нерозподілені за сегментами доходи відповідної діяльності (операційні, фінансові, надзвичайні).

Ув’язка з іншими формами:

(Ряд. 020 + ряд. 052) граф 17, 18 =

= (Ряд. 110 + ряд. 120) граф 3, 4 форми № 2. Ряд. 053 граф 17, 18 =

= Ряд. 200 граф 3, 4 форми № 2

- фінансові доходи 052 Дт 72, 73 - Кт 792
- надзвичайні доходи 053 Сальдо за Кт 794 до реформації
Вирахування доходів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) іншим звітним сегментам 060 Значення ряд. 012 Оборот (дохід) за внутрішньою реалізацією

* Тут і далі в лівій частині рівностей маються на увазі рядки та графи форми № 6.

Усього доходів підприємства 070 Ряд. 040 + ряд. 050 - ряд. 060 Загальна сума доходів, отриманих сільгосппідприємством (без внутрішньої реалізації). Ув’язка з іншими формами: Ряд. 070 граф 17, 18 = Рядки (035 + 060 + 110 +120 + 13О + 185 + 200) граф 3, 4 форми № 2
2. Витрати звітних сегментів: Витрати операційної діяльності 080 Сума рядків 081, 082

Загальна собівартість реалізованої продукції, у т. ч. зовнішнім покупцям та іншим звітним сегментам.

Ув’язка з іншими формами:

Ряд. 081 граф 17, 18 =

= Ряд. 040 граф 3, 4 форми № 2

з них: собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг): -зовнішнім покупцям 081 Дт 791 - Кт 90, 91
- іншим звітним сегментам 082 Дт 683 - Кт 90. 91
Адміністративні витрати 090 Дт 791 - Кт 92

Наводяться лише ті витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до відповідного сегмента або ж визначаються шляхом розподілу. Базою розподілу може бути дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) зовнішнім покупцям.

Ув’язка з іншими формами:

Ряд. 090 граф 17, 18 =

= Ряд. 070 граф 3, 4 форми № 2.

Ряд. 100 граф 17, 18 =

= Ряд. 080 граф 3, 4 форми № 2.

Ряд. 110 граф 17, 18 =

= Ряд. 090 граф 3, 4 форми № 2

Витрати на збут 100 Дт 791 - Кт 93
Інші операційні витрати 110 Дт 791 - Кт 94
Фінансові витрати звітних сегментів <...> 120 - 122 - Дані наводяться, якщо фінансова діяльність є основною для підприємства. Сільгосппідприємства до таких не належать, тому фінансові витрати відображаються в складі нерозподілених уряд. 152 цієї форми
Інші витрати 130 Оборот за Дт 97 Витрати, які стосуються звітного сегмента, понесені від реалізованих фінінвестицій; зменшення корисності активів; неопераційних курсових різниць; списання та уцінки необоротних активів тощо. Ув’язка з іншими формами: Ряд. 130 граф 17, 18 = = Ряд. 160 граф 3, 4 форми № 2
Усього витрат звітних сегментів 140 Сума рядків 080, 090,100,110, 120, 130 Загальна сума витрат звітних сегментів
Нерозподілені витрати 150 Сума рядків 151-154 Загальна сума витрат сільгосппідприємства, які не можна віднести до конкретних звітних сегментів
з них: -адміністративні, збутові та інші витрати операційної діяльності, не розподілені на звітні сегменти 151 Дт 791 - Кт 92-94

 

Нерозподілені за сегментами витрати (операційні, фінансові, надзвичайні, із податку на прибуток).

Ув’язка з іншими формами:

Ряд. 153 граф 17, 18 =

= Ряд. 205 граф 3, 4 форми № 2.

Ряд. 154 граф 17, 18 =

= (Ряд. 180 + ряд. 210) граф 3, 4 форми № 2

-фінансові витрати 152 Дт 792 - Кт 95, 96
- надзвичайні витрати 153 Сальдо за Дт 794 до реформації
- податок на прибуток 154 Дт 791 - Кт 98
Вирахування собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) іншим звітним сегментам 160 Значення ряд. 082 Оборот (витрати) за внутрішньою реалізацією
Усього витрат підприємства 170 Ряд. 140+ ряд. 150 ряд.- 160 Загальна сума витрат сільгосппідприємства (без витрат за внутрішньою реалізацією)
3. Фінансовий результат діяльності сегмента 180 Ряд. 040 - ряд. 140

Загальний фінансовий результат (прибуток чи збиток) за звітний період відповідно до звітного сегмента; діяльності сільгосппідприємства.

Ув’язка з іншими формами:

Ряд. 190 граф 17, 18 = Ряд. 220 або ряд. 225 граф 3, 4 форми № 2

4. Фінансовий результат діяльності підприємства 190 ряд 070 - ряд. 170
5. Активи звітних сегментів 200 Сума рядків 201-205

Активи, що використовуються звітним сегментом у звичайній діяльності: необоротні активи за залишковою вартістю, запаси за первісною вартістю, дебіторська заборгованість за чистою вартістю реалізації тощо

з них: (необоротні матеріальні активи) 201 Сальдо за Дт 10, 11, 16 - сальдо за Кт 131, 132, 134, 135
(нематеріальні активи) 202 Сальдо за Дт 12 - сальдо за Кт 133
(запаси) 203 Сальдо дебетових рахунків класу 2
(кошти, розрахунки | та інші активи) 204 Сальдо дебетових рахунків класу 3
- 205 -
Нерозподілені активи 220 Сума рядків 221- 224

Активи, які неможливо віднести до конкретного звітного сегмента, у т. ч. відстрочені податкові активи; дебіторська заборгованість із податку на прибуток; дебіторська заборгованість за нарахованими процентами; фінансові інвестиції, якщо цей актив не виникає внаслідок основної діяльності конкретного сегмента

з них: (тут наводяться статті, подібні до зазначених у рядках 201-205) 221 - 224 (див. джерело інформації, наведене в рядках 201-205) + сальдо за Дт 14, 17, 35, 373, 641
Усього активів підприємства 230 Сума рядків 200, 220 Загальна сума активів сільгосппідприємства. Ув’язка з іншими формами: Ряд. 230 граф 17, 18 = = Ряд. 280 граф 3, 4 форми № 1
6. Зобов’язання звітних сегментів 240 Сума рядків 241-244

Зобов’язаннями звітного сегмента визнається його заборгованість, яка виникла в результаті здійснення ним своєї звичайної діяльності та безпосередньо стосується цього сегмента (п. 25 П(С)БО 29)

з них: <...> 241 - 244 Сальдо за Кт 55, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 68
Нерозподілені зобов’язання 260 Сума рядків 261-264

Зобов’язання, які не можна розподілити між звітними сегментами:

-забезпечення наступних витрат і платежів та цільове фінансування, якщо вони стосуються діяльності підприємства в цілому; -відстрочені податкові зобов’язання; -довгострокові фінансові зобов’язання, зобов’язання за кредитами банків та інших фінансових установ;

- поточні зобов’язання за розрахунками з учасниками;

-зобов’язання з податку на прибуток, інші зобов’язання перед бюджетом та державними цільовими фондами, які не можна на обґрунтованій та послідовній основі розподілити між звітними сегментами підприємства

з них: 261 - 264 Сальдо за Кт 47, 48, 50-53, 55, 60, 64, 65, 69
Усього зобов’язань підприємства 270 Сума рядків 240, 260 Загальна сума зобов’язань сільгосппідприємства. Ув’язка з іншими формами: Ряд. 270 граф 17, 18 = Рядки (430 + 480 + 620 + 630) граф 3, 4 форми № 1
7. Капітальні інвестиції 280 Оборот за Дт 15 за звітний рік Річна сума капітальних інвестицій щодо кожного звітного сегмента. Ув’язка з іншими формами: Ряд. 280 граф 17, 18 = Ряд. 340 гр. 3 форми № 5 (за звітний і попередній роки)
8. Амортизація необоротних активів 290 Оборот за Кт 13 за звітний рік у дебет рахунків витрат Річна сума амортизації щодо кожного звітного сегмента. Ув’язка з іншими формами: Ряд. 290 граф 17, 18 = Ряд. 1300 форми № 5 (за звітний і попередній роки)

II. Показники за допоміжними звітними сегментами

Доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) зовнішнім покупцям 300 Дт 70 - Кт 791

Якщо пріоритетним видом сегмента обрано (п. 22.1, 22.2, 31.1, 31.2 П(С)Б0 29):

- господарський сегмент, то відповідні показники відображаються за кожним допоміжним звітним географічним збутовим (для ряд. 300) або виробничим (для рядків 310 і 320) сегментом;

географічний виробничий або географічний збутовий сегмент, то відповідні показники відображаються за кожним допоміжним звітним господарським сегментом

Балансова вартість активів звітних сегментів 310 Підсумок активу балансу на кінець року
Капітальні інвестиції 320 Оборот за Дт 15 за звітний рік
- 330, 340* - -

III. Показники за допоміжними звітними географічними сегментами

Доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) зовнішнім покупцям 350 Дт 70 - Кт 791 Якщо пріоритетним видом сегмента обрано географічний виробничий сегмент і місце розташування покупців відрізняється від місця розташування активів підприємства, то наводяться відповідні показники за кожним допоміжним звітним географічним збутовим сегментом
Балансова вартість активів звітних сегментів 360 Підсумок активу балансу на кінець року

Якщо пріоритетним видом сегмента обрано географічний збутовий сегмент і активи та покупці розташовані в різних регіонах, то відповідні показники зазначаються за кожним допоміжним звітним географічним виробничим сегментом (п. 31.3 П(С)БО 29)

Капітальні інвестиції 370 Оборот за Дт 15 за звітний рік
- 380, 390* - -

* Підприємство може доповнювати передбачений у розділах II і III перелік показників допоміжних | звітних сегментів (п. 31.4 П(С)БО 29).

 

Перелік сільгосппідприємств, які повинні складати форму № 6, досить обмежений: емітенти облігацій; монополісти; підприємства, ціни на окремі види продукції яких підлягають державному регулюванню, та й то за умови, що вони не відносяться до малих або не складають звітність за МСФЗ. Останніх форма № 6 зовсім не стосується.

Показниками форми № 6 можуть користуватися керівники і власники сільгосппідприємств для оцінки діяльності окремих сегментів із метою прийняття рішень про інвестиції та фінансування, оптимізації витрат тощо.

 

Завдання 1. На підставі даних завдання 2 та 3 практичної роботи №1 скласти додаток до приміток до річної звітності «Інформація за сегментами», за видами діяльності (господарський сегмент).

 

 


                                                     

Додаток 1
до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку
29 "Фінансова звітність за сегментами"

 
                                                                                 

КОДИ

 Дата /рік, місяць, число/

       

 

 

01

Підприємство

 

 

 

за ЄДРПОУ

 

 

Територія

 

 

 

за КОАТУУ

 

 

Орган державного управління

 

 

 

за СПОДУ

 

 

Організаційно-правова форма господарювання

 

 

 

 

за КОПФГ

 

 

Вид економічної діяльності

 

 

 

за КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.                                                                                                                     Контрольна сума

 

 

ДОДАТОК ДО ПРИМІТОК ДО РІЧНОЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
"Інформація за сегментами"

рік

                                                     

Форма N 6

   

Код за ДКУД

 

1801009

I. Показники пріоритетних звітних

сегментів

(господарський, географічний виробничий, географічний збутовий)

Найменування показника

Код
рядка

Найменування звітних сегментів

Нерозподілені статті

Усього

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

1 2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

1. Доходи звітних сегментів:    Доходи від операційної діяльності звітних сегментів 010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   з них: доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг):  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 зовнішнім покупцям 011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

іншим звітним сегментам 012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

інші операційні доходи 013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фінансові доходи звітних сегментів 020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

з них:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

доходи від участі в капіталі, які безпосередньо стосуються звітного сегмента 021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

інші фінансові доходи 022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші доходи 030

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Усього доходів звітних сегментів 040
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нерозподілені доходи 050

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

з них:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

доходи від операційної діяльності 051

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

фінансові доходи 052

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

надзвичайні доходи 053

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

Вирахування доходів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) іншим звітним сегментам 060

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього доходів підприємства (р. 040 + р. 050 - р. 060) 070
2. Витрати звітних сегментів:

080

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Витрати операційної діяльності

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

з них:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг):  зовнішнім покупцям 081

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

іншим звітним сегментам 082

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адміністративні витрати 090

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Витрати на збут 100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші операційні витрати 110

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фінансові витрати звітних сегментів 120

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

з них:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

втрати від участі в капіталі, які безпосередньо можна віднести до звітного сегмента 121

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  122

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші витрати 130

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього витрат звітних сегментів 140
Нерозподілені витрати 150

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

 

 

з них:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

адміністративні, збутові та інші витрати операційної діяльності, не розподілені на звітні сегменти 151

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

фінансові витрати 152

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

надзвичайні витрати 153

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

податок на прибуток 154

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

Вирахування собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) іншим звітним сегментам 160

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього витрат підприємства (р. 140 + р. 150 - р. 160) 170
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Фінансовий результат діяльності сегмента (р. 040 - р. 140) 180  
4. Фінансовий результат діяльності підприємства (р. 070 - р. 170) 190  
5. Активи звітних сегментів 200
з них: 201

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  202

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  203

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  204

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  205

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нерозподілені активи 220

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

з них: 221

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

  222

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

  223

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

  224

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

Усього активів підприємства 230
6. Зобов'язання звітних сегментів 240
з них: 241

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  242

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  243

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  244

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нерозподілені зобов'язання 260

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

з них: 261

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

  262

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

  263

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

  264

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

х

 

 

 

 

Усього зобов'язань підприємства (р. 240 + р. 260) 270
7. Капітальні інвестиції 280
8. Амортизація необоротних активів 290
                                                                                                   

II. Показники за допоміжними звітними

сегментами

                                          (господарський, географічний виробничий, географічний збутовий)

Найменування показника

Код
рядка

Найменування звітних сегментів

Нерозподілені статті

Усього

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

1 2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) зовнішнім покупцям 300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балансова вартість активів звітних сегментів 310

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Капітальні інвестиції 320

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  330

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  340

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                   

III. Показники за допоміжними звітними

сегментами

                                                          (виробничий, збутовий)

Найменування показника

Код
рядка

Найменування звітних сегментів

Нерозподілені статті

Усього

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

Звітний рік

Минулий рік

1 2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Доходи від реалізації проду кції (товарів, робіт, послуг) зовнішнім покупцям 350

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балансова вартість активів звітних сег ментів 360

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Капітальні інвестиції 370

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  380

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  390

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                   

Керівник

 

 

   

 

                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                             

Головний бухгалтер

 

 

   

 

                                   

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 227; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!