Вивчення літературних джерел, опрацювання фактичного та статистичного матеріалу



Робота над курсовим проектом розпочинається з пошуку та опрацювання літератури, що стосується тематики дослідження. Необхідно переглянути всі види джерел, зміст яких пов’язаний з темою проекту. До них належать матеріали, надруковані в різних вітчизняних і зарубіжних виданнях (підручники, посібники, монографії, періодичні видання). Основними завданнями огляду літератури є: ознайомлення з матеріалами за темою, вибір методик розрахунків та отримання вихідного матеріалу для написання проекту.

Пошук літератури слід розпочати з відділу каталогів та залу періодики. Студентів обслуговують такі бібліотеки: читальна зала ПДАБА, абонентна бібліотека ПДАБА.

Підбираючи літературу для виконання курсового проекту, варто переглянути видання, які стосуються галузі «Опалення».

Обсяг та основні вимоги до друкування та написання курсового проекту.

Для написання курсового проекту необхідно користуватися листами з великою та маленькою рамкою (Додаток В, Г).

Курсовий проект набирають на комп’ютері через 1,5 інтервали (29 – 30 рядків на сторінці) і друкують на принтері з одного боку аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм). Мінімальна висота шрифту 1,8 мм.

При написанні курсового проекту чорнилами необхідно додержуватися відстані між рядками 8 мм, чим досягається кількість рядків на аркуші (29 – 30 рядків на сторінці).

Приблизний обсяг курсового проекту – 24 сторінки (40 000 знаків = 1 авт. аркуш). Обсяг може відхилятися в межах не більше +/- 30%. В облікований обсяг роботи не враховують список використаних джерел.

Друкуючи роботу, залишають поля: ліве – не менше 25 мм, праве – не менше 10 мм, верхнє і нижнє – не менше 20 мм. Оптимально залишати поля: ліве – 3 см, праве – 1,5 см, верхнє і нижнє – 2 см. Шрифт друку повинен бути чітким, щільність тексту роботи повинна бути однаковою. Стандарт комп’ютерного шрифту: Times New Roman, розмір шрифту 14.

Ілюстративні матеріали повинні відповідати форматові А4, їх включають до загальної нумерації сторінок роботи, якщо вони розміщуються по тексту роботи. Текст основної частини роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Кожну структурну частину роботи починають з нової сторінки. Заголовки структурних частин роботи “ЗМІСТ”, “ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ”, “ВСТУП”, “СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ” друкують великими літерами симетрично до тексту.

Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Після назви заголовка крапки не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Після заголовка (за винятком заголовка пункту) та текстом пропускають один рядок. Кожну структурну частину роботи треба починати з нової сторінки (зміст, вступ, розділи, список використаної літератури).

Сторінки, розділи, параграфи, пункти, рисунки, таблиці нумерують арабськими цифрами без знака №..

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять. Нумерацію починають зі сторінки “ВСТУП”, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки у кінці.

Зміст, перелік умовних позначень, перші сторінки вступу, списку використаних джерел і літератури, розділів не нумерують, але включають у загальну нумерацію. Номер розділу ставлять після слова “РОЗДІЛ”, після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.

Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Після номера підрозділу ставлять крапку, наприклад: “2.3.” (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку записують заголовок підрозділу. В окремих випадках у дипломних і магістерських роботах підрозділи поділяють на пункти, які нумерують у межах кожного підрозділу. Наприклад: “1.3.2.” (другий пункт третього підрозділу першого розділу). Потім у тому ж рядку записують заголовок пункту.

Ілюстрації (схеми, графіки, карти, фотографії) і таблиці необхідно подавати в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, які розміщені на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Таблицю, рисунок розміри яких більше формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або у додатках.

У роботах обов’язково подавати посилання на джерела та літературу, використану при написанні роботи. Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, дають необхідну інформацію щодо нього. Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок з джерела, на яке дано посилання в роботі. Посилання в тексті записують у квадратних дужках [ ] або використовуються посторінкові виноски у яких вказуються вихідні дані видання, на яке посилається автор. Посилаються на джерело та сторінку (крім газетних статей і випадків, коли посилаються на джерело загалом).

Цифри в [ ] відповідають порядковому номеру джерела у списку використаних джерел і літератури.

Курсовий проект подається лише у твердій палітурці.

1.4. Порядок оформлення ілюстративного матеріалу і таблиць. Ілюстративний матеріал повинен мати назву, яку записують після номера ілюстрації, за потреби його доповнюють пояснювальними даними (текст під рисунком). У текстовій частині роботи таблиці та ілюстрації розміщують відразу після посилання на них або на наступній сторінці. Їх позначають словом „Рис.” І нумерують послідовно у межах розділу. Номер рисунка складається з номера розділу та порядкового номера (у межах розділу).

Наприклад:

Рис.1.3. (тобто третій рисунок першого розділу)

Цифровий матеріал часто подають у таблицях, в яких інформація групується в рядки і графи, відокремлені одна від одної вертикальними та горизонтальними лініями. Як правило, таблиця складається з таких елементів: порядкового номера і тематичного заголовка, боковика, заголовків вертикальних граф, горизонтальних рядків і вертикальних граф.

Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують вверху і друкують симетрично до тексту. Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) у межах розділу. Схема побудови таблиці наступна:

 

Таблиця (номер)

Назва таблиці

№ п/п

 

Заголовки граф

 

Підзаголовки      
           
           
           

Боковик                                       Графи (колонки)

(заголовки рядків)

 

Заголовки колонок записують з великої літери, підзаголовки – з малої, якщо вони складають одне речення із заголовком (якщо вони самостійні, тоді з великої). Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на наступний аркуш.

У текстовій частині роботи повинні бути посилання на усі таблиці, наприклад: „...у табл. 1.1” (першій таблиці першого розділу), „див. табл. 2.2” (другу таблицю другого розділу).

 

СТРУКТУРА РОБОТИ

Основними елементами тексту курсового проекту є такі: титульний аркуш; зміст; вступ; основна частина (суть роботи); список використаних джерел (перелік посилань).

2.1. Титульний аркуш є першою сторінкою роботи, який містить:

- найменування вищого навчального закладу, факультету, кафедри, де виконана робота;

- назву роботи;

- номер залікової книжки;

- прізвище, ім’я, по батькові автора та його статус;

- науковий ступінь, вчене звання, прізвище, ім’я, по батькові наукового керівника;

- дату здачі курсового проекту;

- оцінку курсового проекту;

- місто та рік подання роботи до захисту. З цього аркуша починається загальна нумерація сторінок роботи, але номер сторінки на ньому не вказується. Приклад оформлення титульного аркуша наведено у додатку А.

Після титульного аркуша підшивають заповнений бланк завдання на курсовий проект, підписаний викладачем. Завдання не включають до загальної нумерації сторінок і не згадують у змісті.

2.2. Зміст подають безпосередньо після титульного аркуша, починаючи з нової сторінки. До змісту включають структурні елементи у такому порядку: вступ; послідовно перелічені найменування всіх розділів, підрозділів і пунктів (якщо вони мають заголовок) суті роботи; список використаних джерел. Зразок змісту наведено у додатку Б.

2.3. Вступ пишеться з нової сторінки. У вступі до курсового проекту розкривають сутність і стан задачі та її значущість, підстави та вихідні дані для розробки теми.

Далі подають загальну характеристику роботи у рекомендованій нижче послідовності. У вступі коротко подають оцінку сучасного стану досліджуваної проблеми, обґрунтування вибраної теми та необхідності проведення досліджень, відмічаючи: практично розв’язані задачі; прогалини знань, що існують у даній галузі; провідних вчених і фахівців даної галузі; актуальність та новизну теми; взаємозв’язок з іншими роботами.

2.4. Основна частина. Суть роботи викладають, поділяючи матеріал на розділи. Кожний розділ починають з нової сторінки. Зміст розділів основної частини повинен відповідати темі роботи та повністю її розкривати.

Розділи можна поділяти на підрозділи та пункти. Пункти, якщо це необхідно, поділяють на підпункти. Кожний пункт і підпункт повинен містити закінчену інформацію, завершуватися логічними та чіткими висновками. Зразок змісту основної частини наведено у додатку Ж.

2.5. Список використаних джерел і літератури. Курсовий поект завершується списком використаних джерел, який починають з нової сторінки. Перелік джерел, на які є посилання в основній частині роботи. Зразок списку використаних джерел і дітератури наведено у додатку З.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 213; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!