У зв’язку з тим, що у студента буде можливість відповісти на 6 семінарських заняттях, сума балів за ПК помножується на коефіцієнт «2»



КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН “Міжнародне право промислової власності ” РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА (спеціальності 7.03020201 – "Міжнародне право")

2012


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Інститут міжнародних відносин

Кафедра

МіжнароднОГО ПРИВАТНОГО ПРАВА

Укладач: к.ю.н., доц. Б.М.Криволапов

“Міжнародне право промислової власності ”

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

для студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем "спеціаліст"

(спеціальність 7.03020201 – "Міжнародне право")

Затверджено на засіданні кафедри:

протокол №_ від "__" ______ 2012 р.

Завідувач кафедри

                               

_________________ А С. Довгерт

Директор Інституту

__________________ В.В. Копійка

КИЇВ – 2012

 


РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА З ДИСЦИПЛІНИ

“Міжнародна охорона промислової власності ”

Укладач: к.ю.н., доц. Б.М.Криволапов

Лектор: к.ю.н., доц. Б.М.Криволапов

Викладач: к.ю.н., доц. Б.М.Криволапов

Погоджено

з науково-методичною комісією

«____» ______________ 2012 р.

 

________ проф. О.А. Коппель

                                                                              (підпис голови НМК Інституту)

 


ВСТУП

 

Навчальна дисципліна «Міжнародна охорона промислової власності» спрямована на поглиблення студентами знань з цивільного та міжнародного приватного права і передбачає опанування як теоретичних засад, так і правозастосовчої практики.

Мета навчальної дисципліни – надання студентам базових теоретичних знань в області міжнародної охорони промислової власності, зокрема, оволодіння ними нормативним матеріалом – діючим законодавством України, міжнародних договорів, прикладів з судової практики.

Основним завданням дисципліниє наданнянеобхідних навичок для виконання практичної, аналітичної та науково-дослідної роботи у сфері міжнародного приватного права.

Методологічну основу курсу становлять загальне вчення про право промислової власності, про інститути права промислової власності, про об'єкти промислової власності.

Предметомвивчення дисципліни “Міжнародне право промислової власності» є: основні принципи, доктринальні засади, правові джерела, окремі поняття, терміни, визначення, дефініції, юридичні категорії та інститути права промислової власності (загальні положення про систему охорони прав на результати діяльності, патентне право, права на засоби індивідуалізації, права на інші об’єкти інтелектуальної власності) специфіка правового регулювання особистих немайнових та майнових відносин, пов’язаних із створенням та використанням результатів промислової власності, особливості вирішення основних конструкційно-догматичних проблем цивільного права, які зберігають своє науково-практичне значення під час аналізу та розробки сучасного право розуміння.

Студент повинен знати: понятійний апарат права промислової власності, основні інститути, вимоги основних міжнародних договорів та конвенцій, роль міжнародних організацій в правовій охороні промислової власності.

Студент повинен уміти: визначати умови надання міжнародної охорони промислової власності, застосовувати чинне законодавство України.

Місце дисципліни в системі підготовки фахівців у сфері міжнародних відносин і зв’язок з іншими дисциплінами.Навчальна дисципліна “Міжнародна охорона промислової власності» має зв'язок з такими навчальними дисциплінами як “Цивільне право”, «Міжнародне приватне право», «Міжнародне авторське право» а також з іншими спеціальними курсами приватноправової спрямованості.

Інформаційні джерела: навчальні посібники, монографії, наукові статті, ресурси в мережі Інтернет, нормативно-правові акти і міжнародні документи.

 


СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ

Навчальна нормативна дисципліна «Міжнародна охорона промислової власності» викладається за кредитно-модульною системою організації навчального процесу (КМСОНП).

Дана система запроваджується з метою удосконалення системи контролю якості знань студентів, сприяння формуванню системних та систематичних знань, ритмічної самостійної роботи впродовж семестру, підвищення об’єктивності оцінювання знань та адаптації до вимог, визначених Європейською системою залікових кредитів (ECTS).

Оцінювання знань студентів повинно сприяти реалізації низки завдань, зокрема:

- підвищення мотивації студентів до системного навчання впродовж семестру та навчального року, переорієнтація їх цілей з отримання позитивної оцінки на формування системних, стійких знань, умінь та навичок;

- відповідність переліку, форм та змісту контрольних заходів вимогам КМСОНП;

- відкритість контролю, яка базується на ознайомленні студентів на початку вивчення дисципліни з переліком, формами та змістом контрольних завдань, критеріями та порядком їх оцінювання;

- подолання елементів суб’єктивізму при оцінюванні знань, що забезпечується виконанням індивідуальних завдань із застосуванням модульної системи оцінювання, заліку;

- розширення можливостей для всебічного розкриття здібностей студентів, розвитку їх творчого мислення та підвищення ефективності навчального процесу.

- ця дисципліна вивчається протягом одного семестру та складається з двох змістовних модулів (ЗМ1 та ЗМ2).

Знання студентів оцінюються шляхом Здійснення поточниого та модульного контролю.

Поточний контроль (ПК) здійснюється протягом семестру під час проведення семінарських занять і оцінюється сумою набраних балів.

Модульний контроль (МК) проводиться з урахуванням даних поточного контролю за відповідний модуль і має на меті оцінку результатів знань студента після вивчення матеріалу з логічно завершеної частини дисципліни – змістового модуля.

Поточний контрольскладається із 60  балів (відвідування занять і участь в обговоренні запропонованих тем на семінарських заняттях). Модульний контроль складається із двох модульних письмових контрольних робіт у формі тесту по 20 балів (разом – 40 балів).

 

Набрати 100 балів студент може на протязі 8 семінарських занять.

 

Орієнтовні форми контролю знань на семінарських заняттях та їх оцінка:

 

- доповідь (виступ на задану тему) – до 5 балів;

- модульний контрольний тест — до 20 балів.

 

 

Підсумкова кількість балів за змістовий модуль виставляється сума балів за поточний та модульний контроль. За кожний ЗМ студент може отримати максимум 50 балів.

Слід зазначити, що після кожних трьох семінарських занять студенти можуть набрати максимально 15 балів та пишуть модульний тест максимально на 20 балів.

 

Сума балів за змістовним модулем розраховується за наступною формулою:

 

ПК × 2+МК =ЗМ

 

ПК– поточний контроль

МК – модульний контроль.

 

У зв’язку з тим, що у студента буде можливість відповісти на 6 семінарських заняттях, сума балів за ПК помножується на коефіцієнт «2»

 

Приклад розрахунку балів за змістовний модуль:

 

12 балів ПК ×2+18балів МК=ЗМ42

 

Семестровий контроль (СК) у формі заліку - підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів), яка визначається як сума  балів за змістовими модулями (ЗМ1+ЗМ2). Залік виставляється виключно за результатами роботи студента впродовж усього семестру.

 

Параметри Змістовий модуль 1 (ЗМ1) Змістовий модуль 2 (ЗМ2) Разом (підсумкова оцінка (СК))
Оцінка в балах 0 -50 0 - 50 0 - 100

 

 

У випадку, якщо семінарських занять буде фактично менше, що може негативно вплинути на зальну кількість балів, викладач проводить додаткові семінарські заняття або компенсує іншим чином потенційно втрачені бали.

 

У випадку відсутності студента на лекції або семінарському занятті він зобов’язаний відпрацювати пропущене заняття шляхом написання індивідуального письмового завдання на тему, задану викладачем (але не більше половини від загальної кількості лекцій та семінарських занять). Невідпрацьовані заняття вважаються незданими і за них не нараховується оцінка в балах. За 10 днів до початку сесії викладач припиняє приймати відпрацювання.

Таким чином, за дану дисципліну студентом може бути отримано максимально 100 балів. У підсумку, оцінені за 100-бальною системою, знання студента відображаються у заліковій книжці, за шкалою оцінювання, що наведена нижче.

 

Шкала оцінювання:

 

За 100-бальною шкалою Оцінка за національною шкалою
60 – 100 Зараховано
1 – 59 Не зараховано

 

 

Приклад розрахунку оцінки знань студента:

35 балів ЗМ 1 + 46 балів ЗМ2 = 81 балів СК – оцінка знань студента за семестр.

 

 

Якщо у студента не буде вистачати декілька балів до 60, викладач може провести усну співбесіду щоб остаточно перевірити рівень знань студента. 

 


ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ І СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

№ теми

Назва теми

Кількість годин

Лекції   Практичні Самостійна робота

Змістовий модуль І

Міжнародне патентне право

1 Загальні положення про міжнародну охорону промислової власності.   2    
2 Міжнародне патентне право 4 4  
3 Патентне право ЄС   2 2  

Модульна контрольна робота 1

   

Змістовий модуль ІІ

Міжнародна охорона засобів індивідуалізації учасників комерційного обігу

4 Міжнародно-правова охорона торгівельних марок 4 4  
5 Охорона торгівельних марок в праві ЄС 2 2  
6 Міжнародно-правова охорона зазначень походження товарів.   4 4  

Модульна контрольна робота 2

     

Всього

20 16  

 

 

Загальний обсяг: 36 год.

в тому числі:

Лекції – 20 год.

Практичні – 16 год.

Форма контролю – залік.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 170; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!