Пошук літератури та інших джерел з теми



Аналітико-синтетичне опрацювання проблемних питань теми курсової роботи передбачає опрацювання сукупності джерел, що поділяються на такі типи[1]: опубліковані, неопубліковані та електронні. Охарактеризуємо кожен з цих типів:

Опубліковані документи

1. Нормативно-правові акти та методичні документи (Закони України; Укази Президента України, рішення Верховної Ради, постанови Кабінету Міністрів України, накази та розпорядження міністерств, державних комітетів, інших центральних органів виконавчої влади; нормативно-правові акти, інструктивні та методичні видання органів державної влади та місцевого самоврядування; національні /державні/ стандарти).

2. Монографії (наукові, інженерно-виробничі тощо).

3. Статті (із збірника наукових /чи інших/ статей; журнальні; газетні).

4. Матеріали конференцій.

5. Автореферати дисертацій.

6. Методичні рекомендації, поради, консультації.

7. Довідкові видання (довідники, енциклопедії, словники, прейскуранти тощо).

8. Навчальні видання (підручники, навчальні посібники, конспекти лекцій тощо).

9. Інформаційні видання (бібліографічні; реферативні; аналітично-оглядові; добірки матеріалів /дайджести, тематичні/).

10. Рекламні видання.

Неопубліковані джерела

1. Дисертації (кандидатські та докторські).

2. Звіти про науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи.

3. Депоновані рукописи.

4. Документація юридичного змісту (зберігається в документаційному (документальному) фонді установи /в службі діловодства, інших підрозділах/).

5. Архівні документи (зберігаються в державних архівах, архівних підрозділах установ).

Електронні джерела

В основному, це - інформаційні масиви Інтернет, інших світових електронних інформаційних мереж.

Робота з літературними та іншими джерелами

Під час опрацювання джерел студенту необхідно їх конспектувати, зазначаючи повний бібліографічним опис, а в разі переписування фрагментів текстів - обов'язково вказувати сторінку першоджерела (це полегшить оформлення посилань у роботі). Водночас доцільно вести картотеку джерел з метою контролю за процесом їх опрацювання.

Ознайомлення із змістом публікацій сприяє одержанню вичерпного уявлення про стан розробленості проблеми, що обумовлює більш чітке окреслення завдань роботи, а також визначенню змісту етапів її написання.

ІІІ. Підготовка до захисту курсової роботи

Завершену курсову роботу, у твердій палітурці, з комплектом ілюстративно-демонстраційних матеріалів студент подає на кафедру за 10 днів до захисту. Науковий керівник перевіряє і пише Відгук на неї.

Кафедра визначає склад рецензентів із висококваліфікованих спеціалістів, працівників типових підприємств і творчих організацій. На вимогу рецензента студент зобов’язаний дати необхідні пояснення із зазначених у рецензії зауважень.

Рецензія, віддрукована і підписана рецензентом (підпис завіряється печаткою підприємства), подається на кафедру не пізніше як за 3 дні до захисту. У ній відзначається відповідність змісту курсової роботи темі, ґрунтовність розкриття досліджуваних питань, наявність у роботі власних спостережень, реальність і практична цінність запропонованих проектно-рекомендаційних рішень.

IV. Захист курсової роботи

Курсова робота захищається перед Державною екзаменаційною комісією (ДЕК) на відкритому засіданні.

1. Студент виголошує заздалегідь підготовлену доповідь (10-12 хв., 6-8 аркушів тексту), в якій:

- стисло характеризує об’єкт, мету, завдання роботи;

- розкриває основні теоретичні аспекти досліджуваної проблеми;

- доповідає про її практичні аспекти (конкретні виробничі процеси, явища, статистичні дані);

- обґрунтовує можливі шляхи і методику їх практичного вирішення;

- характеризує ефективність запропонованих ним юридичних рішень.

Основні положення доповіді підтверджуються відповідним ілюстративним матеріалом.

V. Оформлення роботи

Курсова робота виконується українською мовою і оформляється відповідно до типових вимог. Текст друкується на одному боці аркуша, з полями не менше як 30 мм - зліва, 10 мм - справа, 20 мм – зверху й знизу, інтервал – 1,5, кегль – 14. Роботу комплектують у такій послідовності: титульна сторінка (див. Додаток 1), зміст (див. Додаток 2), вступ, основна частина, висновки, список літератури, додатки.

У змісті зазначаються назви розділів роботи з відповідним номером початкової сторінки тексту. Розділи нумерують арабськими цифрами (1, 2, 3), підрозділи номером розділу та підрозділу, через крапку (1.1, 1.2 або 2.1, 2.2 і т.д.).

Нумерація сторінок - наскрізна: номер сторінки позначається арабськими цифрами у правому верхньому куті, проте на титульній сторінці номер не проставляють.

Формули вписуються чорним чорнилом (пастою) і нумеруються арабськими цифрами. Порядковий номер вказується у круглих дужках, праворуч від формули. Він включає номер розділу та порядковий номер формули у даному розділі (наприклад, 3.1, що означає: перша формула у третьому розділі).

Розрахунки, здійснені в тексті, подаються у формі таблиці. Кожна таблиця має свій заголовок відповідно до її змісту, нумерація — справа, над заголовком, з великої літери назва - “Таблиця” та її порядковий номер, у якому вказується розділ та порядковий номер таблиці у даному розділі (наприклад: Таблиця 2.1 — це перша таблиця другого розділу). Якщо таблиця продовжується на наступній сторінці, то вказують: Продовження таблиці 2.1. Якщо дані таблиці мають однакові одиниці виміру, то назви їх виносять у заголовок таблиці; якщо вони різні, їх розміщують у спеціальній графі та у відповідних рядках таблиці.

Після захисту курсова робота та відгуки рецензентів подаються на кафедру для зберігання.


Додаток 1

Зразок


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 140; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!