ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



Вибір бази дослідження для написання курсової роботи

Курсова робота з фінансового обліку виконується на основі фактичних матеріалів бухгалтерського та статистичного обліку підприємства, установи чи організації.

Студенти самостійно обирають господарський суб’єкт для дослідження в курсовій роботі. Обраний господарський суб’єкт для написання курсової роботи є одночасно і базою проходження практики, але варто зазначити, що, як виняток, господарський суб’єкт для дослідження в курсовій роботі і база практики можуть бути різними.

Курсова робота може виконуватися на основі даних підприємств переробної та харчової галузі (що є пріоритетним, враховуючи специфіку коледжу), сільськогосподарських підприємствах, зокрема і фермерських господарствах. Крім цього, курсова робота може виконуватися на основі даних бюджетних установ чи організацій.

Вибір теми курсової роботи

Ознайомившись з тематикою курсових робіт студент самостійно вибирає тему, яка найповніше відповідає його навчально-виробничим, особистим інтересам, нахилам. Студент має право самостійно сформулювати і пропонувати тему з обґрунтуванням доцільності її розроблення. Керівник курсової роботи затверджує обрану студентом тему і оформлює її наказом по коледжу. Також керівник оформляє завдання до курсової роботи, затверджує його у голови циклової комісії та видає для роботи студенту.

Важливим в обранні теми курсової робити є врахування форми власності та підприємницької діяльності, спеціалізації підприємства та виду та форми бухгалтерського обліку. Теми з обліку витрат виробництва, виходу продукції і обчислення собівартості можуть бути розглянуті лише в тому випадку, якщо обраний для дослідження господарський суб’єкт здійснює виробничу діяльність. Обравши сільськогосподарське підприємство, необхідно звернути увагу, що для розгляду особливостей обліку в сільському господарстві виділено окремі теми (розділ 4 методичних вказівок) – це теми 15, 16, 19, 40, 41. Якщо студентом досліджується бюджетна установа чи організація, то пріоритетним є обрання теми з обліку необоротних та оборотних активів, розрахунків, кредитів – це теми 1-14, 17, 21-25, 32-33.

Курсову роботу виконують на основі вивчення літературних джерел, інструкцій, а також планових, облікових і звітних матеріалів конкретного підприємства, на базі якого буде розроблятися тема.

Приступаючи до виконання курсової роботи студент повинен самостійно або з допомогою керівника підібрати матеріал, який буде покладено в її основу, скласти детальний список необхідної літератури (книги, брошури, статті), вивчити літературу і зробити висновки. Необхідну літературу студент повинен підбирати за каталогом або довідковою картотекою бібліотеки, інструктивний матеріал знайти в довідках і періодичних виданнях та інформаційних бюлетенях.

Перш за все, необхідно ознайомитися з нормативними та інструктивними матеріалами Міністерства фінансів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, монографіями, статтями, підручниками та начальними посібниками.

Після підбору і ретельного вивчення літератури студент, отримавши консультацію керівника, переходить до складання плану.

Керівник затверджує план, консультує студентів і забезпечує контроль за написанням курсової роботи.

Структура та зміст курсової роботи

Після підбору та ретельного вивчення літератури студент, складає план, в якому необхідно врахувати:

o теоретичні основи обліку з обраної теми (із посиланнями на нормативні акти, інструкції, вказівки, положення, що регламентують облік даного об’єкта);

o форму власності, підприємницької діяльності, спеціалізації, виду та форми бухгалтерського обліку бази дослідження;

o вимоги, які пред’являються до обліку даного об’єкта і можливості їх забезпечення при діючому порядку обліку (особливу увагу потрібно приділити оперативно-економічним і аналітичним функціям обліку);

o прогресивний метод обліку та шляхи його удосконалення для даного об’єкта;

o критична оцінка організації обліку даного об’єкта в конкретному господарюючому суб’єкті та пропозиції студентів щодо його удосконалення.

Орієнтовний план виконання курсової роботи

Вступ.

1. Організаційна характеристика та облікова політика господарства.

2. Теоретична частина (орієнтовно 30%): огляд наукової та навчально-методичної літератури, періодичних видань за темою; оцінка законодавчої та нормативно-довідникової бази за темою дослідження.

3. Основна частина (орієнтовно 50%): характеристика та фактичні дані обліку обраного об’єкта, виявлення недоліків та формування напрямків удосконалення, розрахунки ефективності.

Висновки та пропозиції.

Список використаної літератури.

Додатки.

Вступ (1-2 с.). З урахуванням теми курсової роботи, визначається актуальність обраної теми, визначається мета і завдання дослідження. Також у вступі зазначається об’єкт та методи дослідження, а також джерела інформації, які були використані для написання курсової роботи.

Найбільш важлива частина вступу – визначення мети та завдань дослідження. Мета формулюється лаконічно, одним реченням і повинна випливати з теми роботи. Наприклад: «…Метою курсової роботи є дослідження особливостей ведення фінансового обліку виробничих запасів та розробка рекомендацій щодо його удосконалення». Відповідно до визначеної мети формулюються завдання, які деталізують та розкривають мету. Характер завдань випливає з назв розділів (у разі наявності і підрозділів) роботи і їх зміст формулюють, використовуючи такі поняття: визначити …, встановити …, охарактеризувати…, розробити…, виявити…, сформулювати …, розкрити… тощо.

Об’єктом дослідження можуть виступати господарські операції, що відбуваються в підприємствах; система бухгалтерського (фінансового) обліку в підприємствах тощо.

В основу дослідження слід покласти діалектичний метод пізнання та системний підхід. При дослідженні теоретичних засад ведення обліку можуть використовуватися прийоми абстрактно-логічного методу (аналіз і синтез, індукція та дедукція, аналогія і зіставлення). В аналітичних дослідженнях можуть застосовуватися методи порівняння, спостереження, графічного зображення, табличного подання, групування та ін.

Остаточний варіант вступу доцільно писати після завершення основної частини роботи.

Розділ 1 (7-10 с.). У цьому розділі визначається організаційно-правовий статус підприємства згідно з його статутом, аналізується виробничо-фінансова діяльність підприємства (в першу чергу, розмір підприємства, його спеціалізація, ліквідність, фінансова стійкість та рентабельність) за попередні три роки. Надається характеристика організації бухгалтерського обліку на підприємстві згідно наказу «Про облікову політику підприємства». Описується документообіг, робочий план рахунків, архів тощо.

Розділ 2 (10-15 с.). Досліджується нормативно-законодавча база: необхідно зробити короткий екскурс щодо висвітлення теми курсової роботи в законах України, постановах Кабінету Міністрів, наказах Міністерства фінансів, інструкціях, положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку.

При написанні огляду літературних джерел необхідно опрацювати літературні джерела, критичні замітки і статті з теми курсової роботи із газет та журналів, розкрити різні точки зору вчених та спеціалістів, оцінити їх стосовно свого об’єкта дослідження і стати на позиції певних авторів або сформулювати свої власні думки щодо тлумачення окремих поглядів і категорій. Огляд літератури не повинен нагадувати збір окремих цитат або конспект першоджерел, а повинен представляти логічно пов’язаний матеріал, який розкриває проблему теми курсової роботи. Думки різних авторів потрібно передати своїми словами, а окремі положення – цитатами з відповідних літературних джерел з обов’язковою посилкою на автора роботи, її назву і сторінку. По досліджуваному питанню потрібно опрацювати не менше 10 критичних статей.

Розділ 3 (20-25 с.). Основна частина, де на підставі літературних джерел та фактичного стану справ у господарстві розкривається зміст питань курсової роботи: економічний зміст об’єктів бухгалтерського обліку згідно з нормативними документами (інструкцій, вказівок, положень). Важливим є висвітлення первинного обліку, порядку оформлення накопичувальних документів. Потім дається обліково-технічна характеристика рахунку, на якому обліковується відповідний об’єкт бухгалтерського обліку. Необхідно вивчити і проаналізувати кореспонденцію рахунків з теми дослідження, яка складається на підприємстві. Далі детально описуються діючі регістри синтетичного і аналітичного обліку, зупиняються на причинах відхилень в їх заповненні від типових форм. Студент зупиняється на тих недоліках, які мають місце в організації обліково-аналітичної роботи на базовому підприємстві. Необхідно запропонувати шляхи удосконалення обраного об’єкта обліку. З найважливіших питань студент повинен провести дослідження, проаналізувати і оцінити отриманий результат.

Висновки та пропозиції(3-4 с.)повинні бути сформульовані чітко, зрозуміло, відображати зміст всієї курсової роботи. Спочатку вказують одержані в результаті дослідження висновки, а потім обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення бухгалтерського обліку, які студент буде захищати як результат виконаної ним роботи (короткий виклад результатів досліджень). Висновки та пропозиції викладаються у вигляді окремих пунктів у межах одного абзацу, формулюються коротко, чітко, конкретно, аргументовано.

Курсова робота завершується списком використаної літератури, на які є посилання в тексті роботи та які використані при його підготовці.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 239; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!