Зміст и порядок виконання курсової роботи



МИКОЛАЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Імені В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

Інститут фізичної культури та спорту

Кафедра  теорії та методики фізичного виховання та здоров’я людини

               

 

 

Методичні рекомендації

Щодо виконання курсовой роботи

(за вимогами кредитно-модульной системи)

 

Миколаїв - 2010

 

 


Рекомендовано до друку на засіданні вченої ради Інституту фізичної культури та спорту Миколаївсьного національного університету імені В.О.Сухомлинського протокол №  від      2010 р.

Рецензенти:

 

 

Методичні рекомендації складені відповідно до «Положення про курсові роботи в Миколаївському державному університеті імені В.О. Сухомлинського», учбовими планами по спеціальност 7.010103. “Физична культура” за вимогами кредитно-модульної системи підготовки фахівців.

Методичні рекомендації обговорено і схвалено на засіданні кафедри теорії та методики фізичного виховання та здоров’я людини                                  Протокол № от      2010 р.


Зміст

Вступ.......................................................................................

Ціль і завдання курсової роботи......................................

Зміст та порядок виконання курсової роботи..............

Оформлення курсової роботи..........................................

Порядок захисту курсової роботи......................................

Оцінка курсової роботи........................................................

Тематика курсових робіт з курсу “Валеологія з

методикою навчання” ...................................................

Додатки...................................................................................


ВСТУП

Сучасний етап розвитку системи освіти України характеризується її інтеграцією у світовий освітній простір. Це супроводжується створенням її парадигми, спрямованої на формування найбільш освіченої, творчої особистості.

Однією із важливих форм навчального процесу, яка якраз забеспечує формування особистості майбутнього фахівця високої кваліфікації та творчого підходу до організації навчально-виховного процесу у загальноосвітніх закладах стає виконання студентами курсових робіт.

Курсова робота є видом позааудиторної індивідуальної роботи студента навчального, навчально-дослідницького, творчого характеру, яке використовується у процесі вивчення програмного матеріалу навчального курсу і завершується підсумковим контролем.

Курсова робота призначена для підсумкового закріплення навчального матеріалу та контроля знань та навичок, набутих студентами в процесі навчання із дисципліни.

Курсова робота – окремий заліковий кредит навчальної дисципліни, що оцінюється як самостійний вид навчальної діяльності студента.

Згідно з навчальною програмою та планом вивчення дисципліни “ТМФВ” виконання курсової роботи пропоновано студентам 2 курсу в 4 семестрі. Загальна кількість годин – 54, кількість кредитів ECTS – 1,5.

 

 

 


1. Ціль і задання курсової роботи.

Курсова робота – це робота студента по вибраній темі, і є підсумком елементарного самостійного дослідження. В окремих випадках вона може носити реферативний характер, але, як правило, вона повинна бути пов’язана з вирішенням доступного дослідницького завдання. Бажано, щоб курсова робота містила в собі нові факти, спостереження та висновки, узагальнення та корисні рекомендації щодо збереження здоров’я. Та вона виконує своє призначення і в тому випадку, якщо навіть відомі положення будуть висвітлені в ній по новому, з самостійної авторської позиції, якщо вона викликала у студента творче, гнучке та конструктивне мислення, винахідливість, цікавість до пошуку надійних засобів отримання наукової інформації.

Ціль і завдання написания курсової роботи таки:

– поглиблення, узагальнення і закріплення знань студентів з важливих тем дисципліни “Валеологія з методикою навчання”;

– вироблення навичок самостійно працювати з додатковою навчальною і науковою валеологічною літературою, лабораторним обладнанням, використовувати сучасні інформаційні засоби та технології;

– розвиток творчого підходу до застосування на практиці набутих валеологічних знань та розв’язування конкретних практичних завдань по формуванню здоров’я;

– систематизація та узагальнення навчального матеріалу, вироблення вміння аналізувати матеріал, робити самостійні висновки;

– здійснення наукового пошуку при проведенні дослідження;

– вироблення у студентів навичок самостійних творчих досліджень;

– виявлення наукових здібностей студентів і залучення їх до дослідницької роботи.

 

 

Зміст и порядок виконання курсової роботи.

Курсова робота має характер цільної завершеної роботи як стосовно змісту, вичерпаності теми, так и форми, структури тощо.

В структурному відношенні курсова робота містить у себе вступ, викладення основного змісту матеріалу, заключну частину (висновки) список використаних літературних джерел, додатки.

Доцільно проаналізувати всі матеріали та розкласти згідно розділам в окремі папки (файли).

У вступі потрібно довести обгрунтування теми, її актуальність, характеристика її наукового та практичного значення, критичний аналіз використаної літератури та інших джерел, вказати, хто з вчених займався цією проблемою; визначити науковий апарат дослідження (визначити об’єкт, предмет, мету, завдання та методи учбового дослідження). Об’єм вступу – 5-6 сторінок.

Викладення основного змісту курсової роботи – це найбільша та найскладніша її частина. В основної частині необхідно зосередити увагу на науково-теоретичному аналізі поставлених питань в літературі, що включає історико-педагогічний аспект проблеми, її філософське і психологічне обгрунтування, провідні сучасні концепції. Повинна бути розкрита тема курсової роботи, шляхом висвітлення основних питань з висновками до їх теоретичної та практичної значущості. Матеріал має бути викладений в логічній послідовності по главам та параграфам з короткими заголовками, що відображають основну ідею викладеного матеріалу. Кожен параграф і розділ необхідно завершувати короткими висновками.

Викладати свої думки слід по можливості коротко, аргументовано, образно. Стиль викладу матеріалу має бути науково-діловим.

В заключній частині (2-3 сторінки) узагальнюються найбільш важливі висновки, що відносяться до всієї роботи, конкретні пропозиції, поради, теоретичні та практичні рекомендації, що випливають з проведеного аналізу. Вони мають логічно повязуватися із змістом викладеного матеріалу.

Список літератури містить список тільки тіх літературних джерел та публікацій, на які робилися посилання, чи які використовувалися у роботі.

До додатків відносять фотоматеріали, таблиці, схеми, зразки документів, планів-конспектів уроків з Валеології або “Основ здоров’я”, анкети, тести та матеріали, включення яких до основної частини може обтяжувати текст і не сприяти цілісному сприйняттю роботи

Процес написания курсової роботи складається з декількох послідовних взаємозалежних етапів:

1. Вибір теми курсової роботи. При виборі теми варто керуватися інтересами у вивченні тієї або іншої проблеми, її актуальністю, можливістю одержання конкретних статистичних даних, наявністю спеціальної наукової та валеологічної літератури.

2. Складання календарного плану роботи, в якому варто визначити її основні етапи та сроки представлення кожного розділу.

3. Підбор і вивчення наукової літератури. Подбір літератури студент здіснює самостійно, використовуючи каталоги бібліотеки університету, каталоги обласної бібліотеки й Інтернету і т.д.

4. Визначення структури курсової роботи, формулювання мети, задач, об’єкта дослідження и складення первинного плану – композиції майбутньої роботи. Орієнтовний план в майбутньому буде доповнюватися, уточнюватися, конкретизуватися, що робить роботу студента цілеспрямованою, значно полегшує написання курсового твору.

5. Збір, систематизація та класифікація фактичного матеріалу – важливий етап роботи. Його джерелами може бути наукова, учбова література, архіви, спостереження, досліди, експеременти, статистична інформація, яка отримана по місцю роботи (для студентів заочного відділення) або місцю проходження практики. Із всього набраного матуріалу потрібно відібрати найбільш цікаве, типове, яскраве, необхідне.Результатом аналізу та синтезу фактів повинні стати висновки та узагальнення.

6. Написання курсової роботи.

7. Подання керівнику на рецензування - за два тижні до захісту.

Оформлення курсової роботи.

- Текст роботи викладається державною мовою на стандартних аркушах формату А -4.

- Курсова робота має бути надрукована на компютері з дотриманням стилістичних і граматичних норм (з розрахунку не більше 40 рядків на сторінці).

- Обсяг роботи має складати до 20-30 сторінок машинописного тексту з параметрами сторінки: ліве поле – 3 см, праве – 1см, верхнє – 2 см, нижнє – 2 см, шрифт: Times New Roman, розмір символів 14, міжстрічковий інтервал: 1,5 (“півтора”).

- Титульний лист оформлюється відповідно до встановлених норм (див. додаток 1).

- Розділи та підрозділи повинні мати заголовки, які належать точно відтворювати у змісті на другій сторінці (див. додаток 2). Заголовки розділів та підрозділів, як правило, розміщують посередині рядка. Назви розділів друкують великими літерами без розділових знаків у кінці, без підкреслень. Перез заголовками розділів як і підрозділів слід починати з належного відступу, але й друкувати підрозділи необхідно маленькими літерами, за виключенням першої великої.

- Абзацний відступ має бути однаковим по всьому тексту і дорівнювати п’яти знакам.

- Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. Переновіс слів у заголовках слід уникати. Відстань між заголовком і подальшим чи попереднім текстом має бути не менше двох рядків.

- Нумерація сторінок має бути наскрізною. Порядковий номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки чи рисок.

- Титульний аркуш включається до загальної нумерації сторінок, але номер сторінки на ньому, як правило, не проставляють.

- Розділи, підрозділи слід нумерувати арабськими цифрами. Підрозділи слід нумерувати в межах розділу, тобто номер підрозділу складається із номера розділу та порядкового номера підрозділу, відкремлених крапкою. Водночас після номера підрозділу крапку не ставлять.

- Ілюстративний матеріал – малюнки, графіки, схеми – слід розміщувати безпосередньо після першого посилання на нього в тексті. На кожний ілюстративний матеріал мають бути посилання в тексті. Бажано, щоб схеми, таблиці мали тематичні заголовки, а рисунки – підрисункові підписи.

- Кожний додаток має бути пронумерованим та мати назву, яку розміщують посередині рядка.

- Список використаної літератури подається відповідно до структури роботи, після тексту та додатків.

Формуючи список використаної літератури, слід дотримуватися таких правил:

Ø Першими у цьому списку подаються законодавчі та нормативні документи: Конституція України, закони України, укази, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України.

Ø Решту літературних джеоел розміщують відповідно в алфавітному порядку прізвищ авторів чи перших слів назв, якщо автори не вказані.

Ø У разі наявності літературних джерел з однаковими прізвищами, їх розміщують в алфавітному порядку з огляду на ініціали, а праці одного автора – за алфавітом заголовків його видань чи у відповідності з хронологією видання. Слід врахувати, що іншомовні джерела та література не підлягають перекладу, а подаються мовою оригіналу.

Ø Бібліографічний опис літературних джерел – монографій, книг, брошур складається з таких елементів:

· прізвище та ініціали автора, авторів (якщо автора не вказано, то наводяться відомості про осіб, які брали участь у написанні монографії, книги – відповідального редактора, укладача тощо);

· назва друкованої праці;

· місце видання;

· назва видавництва;

· рік видання;

· кількість сторінок

- При використанні літературних джерел в тексті роботи у квадратних дужках вказується його порядковий номер зі списку літератури.

- Курсова робота має бути підписана студентом, покладена в папку.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 211; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!