VІI. Організація і проведення конкурсу



1. Приймальна комісія Подільського державного аграрно-технічного університету допускає до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти, які подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (або їх копії) з відповідних загальноосвітніх предметів: 

для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра – не нижче 124 балів з непрофільних конкурсних предметів та не нижче 140 балів з профільних конкурсних предметів.

Подільський державний аграрно-технічний університет за рішенням приймальної комісії допускає до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступника, який має кількість балів з одного з непрофільних конкурсних предметів, визначених Правилами прийому, нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільного конкурсного предмета становить не нижче 170 балів.

2. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають до Подільського державного аграрно-технічного університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, зараховуються бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних екзаменів) з трьох предметів за переліком, наведеним у додатку 4 до цих Правил. Перший та другий предмети є обов’язковими. Третій предмет із зазначених у додатку 4 до цих Правил обирається вступником.

Один або два конкурсних предмети визначаються як профільні.

    3. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів (балів вступних екзаменів), середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту та додаткових балів, передбачених цими Правилами. При цьому середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та вноситься до Єдиної бази. Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: “3” відповідає “6”, “4” відповідає “9”, “5” відповідає “12”. Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, значенням 200-бальної шкали, наведеною у додатку 7 до цих Правил.

4. При вступі на навчання на основі повної загальної середньої освіти подання вступниками сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання є обов’язковим, крім випадків, передбачених розділом VIIІ цих Правил.

5. Особи, не атестовані з української мови, подають сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти з мови, оцінки з якої виставлені в документі про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень (складають вступний екзамен з урахуванням наявності відповідних педагогічних і науково-педагогічних кадрів, які є членами предметних (атестаційних) комісій).

Особи, не атестовані з української мови, подають сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (складають вступний екзамен) з української мови та літератури при вступі на напрями, на які «Українська мова і література» є профілюючим предметом.

Результат екзамену при вступі на основі повної загальної середньої освіти оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів і зараховується замість балів сертифіката з української мови та літератури.

6. При прийомі на навчання за скороченими термінами підготовки бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста проводиться фахове вступне випробування, яке включає 50 тестових завдань.

Оцінювання здійснюється за 200-бальною шкалою (від 0 до 200 балів) з мінімальним балом для участі в конкурсі на зарахування – 81.

Конкурсний бал обчислюється шляхом додавання бала фахового вступного випробування і середнього бала документа (додатка до документа) про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень. При цьому середній бал документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності, наведеною у додатку 6. Оцінки з документа, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12».

6. При вступі на освітньо-професійні програми підготовкиспеціаліста конкурсний бал визначається шляхом проведення фахового вступного випробування, яке включає 50 тестових завдань.

Оцінювання здійснюється за 50-бальною шкалою (від 0 до 50 балів) з мінімальним балом для участі в конкурсі на зарахування – 21 бал.

7. При прийомі на навчання на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, спеціаліста для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра конкурсний бал обчислюється як сума результату фахового вступного випробування(оцінюєтьсяза 70-бальною шкалою (від 0 до 70 балів) з мінімальним балом для участі в конкурсі на зарахування – 29 балів) та вступного випробування з іноземної мови (оцінюється за 30-бальною шкалою (від 0 до 30 балів) з мінімальним балом для участі в конкурсі на зарахування – 13 балів).

Вступники, які одержали на вступних випробуваннях оцінку нижче мінімального бала,  до подальшої участі у вступних випробуваннях та конкурсі на зарахування не допускаються.

8. Для конкурсного відбору осіб, які вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, магістра, конкурсний бал вноситься до Єдиної бази.

9. При прийомі на навчання осіб, які здобули базову або повну вищу освіту і вступають на другий (третій) курс (з нормативним терміном навчання) для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за іншим напрямом підготовки, курс (другий або третій), на який може бути зарахована особа, що має базову або повну вищу освіту, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за іншим напрямом підготовки визначає фахова атестаційна комісія з урахуванням попередньо отриманої вищої освіти та програми підготовки за обраним напрямом.

За неможливості зарахування на другий курс через невідповідність засвоєних навчальних дисциплін або програмних вимог тим, хто бажає здобути освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра за іншим напрямом підготовки, пропонується вступати на перший курс на загальних підставах.

10. Прийом до Подільського державного аграрно-технічного університету осіб з базовою або повною вищою освітою на навчання на другому або третьому курсі (з нормативним терміном навчання) для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за іншим напрямом підготовки здійснюється на конкурсній основі з урахуванням конкурсного бала вступника.

Конкурсний бал вступника обчислюється як середнє арифметичне, округлене до десятих за загальноприйнятими правилами, всіх оцінок за 5-бальною шкалою додатка до диплома державного зразка про раніше здобутий вступником освітньо-кваліфікаційний рівень, на основі якого здійснюється вступ, і вноситься до Єдиної бази.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 300; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!