Формулювання мети та основних завдань курсової роботи



Залежно від того, наскільки зрозуміло і точно сформульовано мету роботи, настільки вдалими будуть її основні завдання, план, організація виконання, стиль викладу.

Правильне визначення мети роботи дасть змогу студенту виокремити в ній основний напрямок дослідження, упорядкувати пошук і аналіз інформаційного матеріалу, підвищити якість роботи, уникнути загальних міркувань.


Приклад формулювання мети курсової роботи:

Ø Метою курсової роботи є вивчення досвіду організації управління комерційною діяльністю у роздрібному торговельному підприємстві.

Ø Метою курсової роботи є дослідження асортиментної політики торговельного підприємства.

Мета курсової роботи повинна бути тісно пов’язана з її темою.

На основі сформульованої мети студент має визначити основні завдання, які необхідно розв’язати в процесі виконання курсової роботи. Завдання повинні конкретизувати основну мету роботи; їх формулювання пов’язане з назвами розділів роботи.

Складання плану курсової роботи

На початку підготовки курсової роботи студенту необхідно ознайомитися зі змістом публікацій за добраною темою і скласти розгорнутий план із зазначенням розділів і підрозділів роботи, який потрібно узгодити з викладачем.

План курсової роботи є відбиттям її структури, під якою розуміється порядок компонування і взаємозв’язок окремих частин.

Виклад матеріалу курсової роботи

Матеріал курсової роботи студент повинен викладати послідовно, без скорочень слів, логічно пов’язувати окремі його частини, повністю розкрити тему роботи. Для цього необхідно приділити увагу сучасним теоретичним і методичним розробкам, розглянути і творчо осмислити відповідну наукову літературу та періодичні видання, визначити своє ставлення до теми роботи. На основі аналізу звітних даних, проведених досліджень, особистих вражень та узагальнень потрібно зробити відповідні висновки, висвітлити досягнуті успіхи, зазначити існуючі недоліки, а також сформулювати власні пропозиції щодо можливостей подальшого покращення діяльності об’єкту дослідження.

Подання курсової роботи викладачу на рецензування

Курсова робота має виконуватися студентом у повній відповідності до календарного графіку, який зазначено у завданні викладача на виконання роботи. У відповідності до календарних етапів студент має подавати виконані розділи роботи на розгляд викладачу і відповідно до його зауважень уточнити, доповнити і, в разі потреби, доопрацювати їх.

Не пізніше, ніж за два тижні до захисту, студент подає повністю виконану курсову роботу викладачеві на рецензування. Викладач попередньо оцінює її за чотирибальною системою: «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно».

У рецензії викладач дає стислу характеристику курсової роботи, оцінює теоретичний рівень, глибину проведених досліджень, зроблених висновків, доцільність і обґрунтованість запропонованих рекомендацій, визначає переваги та недоліки роботи, якість і відповідність її оформлення методичним рекомендаціям.

Досвід рецензування показує, що в курсових роботах зазвичай зустрічаються такі недоліки:

ü відхилення від теми (тема курсової роботи передбачає розкриття одних питань, а фактично розкриваються інші);

ü безсистемний виклад матеріалу, повторення одних і тих самих положень;

ü логічні помилки, невміння виокремити головне;

ü невдале поєднання теорії з фактичним матеріалом;

ü переписування матеріалу з інформаційних джерел;

ü велика кількість граматичних та стилістичних помилок;

ü низька культура та недотримання правил набору тексту на комп’ютері;

ü недотримання методичних рекомендацій щодо технічного оформлення роботи.

У разі негативної оцінки курсова робота разом із рецензією повертається студенту, який повинен доопрацювати її з урахуванням зауважень, і лише після цього доопрацьований варіант разом із рецензією подати викладачу для повторної перевірки.

Якщо попередня оцінка позитивна, студент допускається до захисту курсової роботи.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 525; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!