Один з варіантів SWOT-аналізу



Розділіть аркуш на 4 частини, випишіть у верхній половині внутрішні (для вашої організації) чинники - її переваги й недоліки, а внизу чинники зовнішні - можливості й загрози, які походять з зовнішнього оточення, суспільства (громади) в цілому.

Таблиця 2. SWOT-аналіз.

Внутрішні елементи, які безпосередньо стосуються майбутнього проекту (досвід проведення проекту, вміння знаходити оригінальні рішення, наявність фахівців з проблеми, яка лежить в основі проекту, ресурси (персонал, фінанси, доступ до ЗМІ) тощо.

Зовнішні елементи, які стосуються середовища проведення проекту, наприклад, законодавство, ставлення місцевої влади, громадська думка, соціально-економічний розвиток тощо.

Із цієї аналітичної конструкції випливає кілька стратегічних висновків:

G SO-стратегія проекту будується на сильних сторонах організації (коаліції) з метою знаходження переваг у нових можливостях, що з'являються в зовнішньому оточенні організації.

G ST-стратегії також будуються на сильних сторонах організації з метою протистояння загрозам, що з'являються в її зовнішньому оточенні.

G WO-стратегії пов'язані зі спробами мінімізувати слабкі сторони організації з метою знаходження переваг у зовнішніх можливостях.

G WT-стратегії пов'язані зі спробами мінімізувати як слабкі сторони організації, так і загрози, що з'являються в її зовні оточенні.

 

Деякі рекомендації щодо SWOT-аналізу:

 

1. Оцінюйте можливості вашої організації (коаліції) не загалом, а саме в сфері проведення проекту

2. Зрозумійте різницю між різними секторами SWOT-аналізу. Внутрішні елементи (сильні і слабкі сторони) - це ті, які є підконтрольними вам і можуть бути, врешті-решт, змінені. Зовнішні елементи (можливості і загрози) - пов'язані з середовищем, в якому буде розгортатись ваш проект, і взагалі є незалежними від вашої волі та бажань.

3. Максимально враховуйте усю інформацію, яка надходить про стан зовнішнього середовища. Заради об'єктивності варто кожному з членів організаційної групи провести свій SWOT-аналіз, після чого проведіть групове обговорення отриманих результатів і обмін ідеями.

4. Уникайте неконкретності й занадто абстрактних визначень.

5. На відміну від маркетингового SWOT-аналізу, в даному разі ваш аналіз призначається для внутрішнього ужитку, а тому має бути максимально відвертим і об'єктивним.

 

Розглядаючи зовнішнє середовище корисно зайвий раз задати собі контрольні питання:

♦ Чи впевнені ми, що це саме так?

♦ Наскільки ми впевнені в цьому?

♦ Звідки ми це знаємо? На чому будуються наші припущення?

♦ Чи зміняться зовнішні обставини до моменту початку нашого проекту?

♦ Чи впливає імідж нашої організації (коаліції) на сприйняття інформації в рамках проекту?

♦ Чи не буде ще хтось проводити аналогічний проект?

 

 

Робочий план проекту

 

Робочий план Вашого проекту має на меті пояснити, як Ви будете виконувати проект для досягнення поставлених завдань. Ця частина повинна чітко пояснити, як Ви збираєтесь виконувати проект.

• Хто буде відповідати за виконання поставлених завдань?

• Що буде зроблено?

• Які ресурси будуть залучені для досягнення поставленої мети?

• Які терміни виконання завдань?[1]

 

Щоб сформулювати завдання, використовуйте критерії SMART:

 

S Specific конкретність Чи конкретна мета, достатньо зрозуміла з точки зору що, як, коли і де зміниться ситуація?
М Measurable вимірюванність Чи піддаються завдання вимірюванню (наприклад, скільки становить збільшення, яка кількість людей)?
A Area&specific територіальність Чи окреслюють завдання район або групу населення?
R Realistic реалістичність Чи спричинить виконання проекту до перетворень та зрушень, зазначених у меті?
Т Time&bound визначеність у часі Чи відображає мета період часу, впродовж якого вона має бути досягнута (протягом першої чверті або першої половини запланованого проміжку часу)?

Таблица 3. Критерії SMART.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!