Розрахунки фонду зарплати робітників



Розрахунки фонду заробітної плати для робітників основних виробництв і допоміжних робітників наводяться окремо, тому що заробітна плата (з нарахуваннями) робітників основних виробництв при калькуляції собівартості продукції включається в окрему статтю витрат, а допоміжних робітників - в склад цехових витрат та витрат по утриманню та експлуатації обладнання. При цьому допоміжні робітники розподіляються на такі групи:

· робітники по обслуговуванню технологічного процесу (КВП і А, лаборанти та ін.) - зарплата цієї групи включається в кошторис цехових витрат;

· робітники по нагляду за технологічним обладнанням чергові слюсарі та електрики, налагоджувальники та інший черговий персонал) - зарплата їх включається в кошторис витрат по утриманню і експлуатації обладнання;

· робітники по поточному ремонту технологічного обладнання (ремонтні бригади по здійсненню поточних ремонтів самими цехами) - заробітна плата цієї групи робітників включається в склад витрат по поточному ремонту обладнання і окремо не враховується.

Розрахунки фонду заробітної плати робітників проводяться на основі діючих тарифних умов, чисельності основних і допоміжних робітників та фонду робочого часу. В таблиці 4.1 наводяться розрахунки чисельності робітників і фонду їх зарплати:

Графа 6 - явочна кількість робітників визначається як добуток чисельності робітників за зміну (графа 5) на кількість змін за добу (графа 4).

Графа 7 - річний фонд часу роботи підприємства.

Графа 8 - бюджет робочого часу одного робітника (беруть з балансу робочого часу).

Графа 9 - коефіцієнт перерахунку від явочної до облікової кількості робітників (визначається як відношення гр.7 до гр.8).

Графа 10 - облікова кількість робітників визначається як добуток явочної кількості (гр.6) на коефіцієнт перерахунку (гр.9).

Графа 12 - денна тарифна ставка береться з відповідних тарифних сіток окремих галузей промисловості.

Графа 14 - тарифний фонд заробітної плати визначається як добуток денної тарифної ставки (гр.12, при роботі в три зміни по 8 годин) на явочну чисельність робітників (гр.6) і на кількість днів роботи виробництва за рік (гр.7).

Графа 15 - величина доплат до основного фонду заробітної плати до тарифного фонду при безперервному виробництві становить 30 %, при перервному виробництві - до 25 %. Ці доплати залежать від фінансового стану підприємства та форм оплати праці. Доплати за роботу в нічний час та інші доплати складають до 5 %.

Графа 17 - додаткова заробітна плата в середньому складає 10-15 % від основного фонду заробітної плати (оплата відпусток, виконання держобов'язань та ін.).

Всі отримані дані по чисельності робітників та фонду заробітної плати заносяться в таблицю 4.1.

 

 


  Перелік професій   Розрахунки чисельності робітників Розрахунки фонду заробітної плати
Тарифний розряд Кількість змін на добу Кількість робітників у зміну Явочна кількість робітників Дні роботи підприємства на рік Дні роботи робітника за рік Перерахунковий коефіцієнт Облікова кількість робітників Робітники для підміни Тарифна ставка за робочий день, грн За 8 –годинну зміну, грн Тарифний фонд зарплати, грн Доплати до основного фонду, грн Разом основний фонд зарплати, грн Додаткова зарплата, грн Річний фонд зарплати
                                   
          Робітники основних цехів Допоміжні робітники: а)по обслугову-ванню технологічного процесу б) по нагляду і обслуговуванню обладнання в) по поточному ремонту обладнання                                
  Разом                                
                                     

Таблиця 4.1 – Розрахунки чисельності робітників

 

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!