Матеріали для самоконтролю.



Питання для самоконтролю.

1. Професійні шкідливості та гігієна праці медичного персоналу лікарняних відділень різного профілю (поліклініки, приймальних, соматичних, хірургічних, інфекційних, рентген-радіологічних, фізіотерапевтичних, дезінфекторів та інших).

2. Гігієнічне значення планування, обладнання, оптимального режиму експлуатації лікувально-профілактичних закладів як умов підвищення ефективності лікування хворих, профілактики госпітальних інфекцій та створення безпечних умов праці медичного персоналу.

3. Гігієнічні вимоги до розміщення, планування, санітарно-технічного обладнання приймальних відділень різного профілю та виписки хворих.

4. Гігієнічні вимоги до планування, санітарно-технічного обладнання, режиму експлуатації відділень терапевтичного, хірургічного профілю, операційних блоків, відділень реанімації.

5. Гігієнічні особливості планування, санітарно-технічного обладнання, режиму експлуатації інфекційних, дитячих, фтизіатричних та інших спеціалізованих відділень лікувально-профілактичних закладів.

6. Гігієнічні вимоги до планування, санітарно-технічного обладнання і режиму експлуатації палатних секцій та палат різних відділень лікувально-профілактичних закладів.

7. Гігієнічні вимоги до планування, санітарно-технічного обладнання і режиму експлуатації рентгенологічних, радіологічних, фізіотерапевтичних відділень лікарняних закладів.

8. Санітарно-гігієнічні вимоги до збирання, видалення і знешкодження рідких, твердих та специфічних відходів.

9. Професійні шкідливості, гігієна і охорона праці медичного персоналу різних відділень лікарняного закладу (хірургічного, терапевтичного профілю, інфекційних хвороб, психоневрологічних та інших).

10.Професійні шкідливості, гігієна і охорона праці медичного персоналу діагностичних, фізіотерапевтичних, бальнеологічних, реанімаційних та інших специфічних відділень і лабораторій лікарняного закладу.

11.Законодавчі та організаційні заходи щодо охорони праці медичних працівників.

12.Особиста гігієна хворих та медичного персоналу в системі охорони здоров’я та праці, профілактики госпітальної інфекції та профзахворювань.

 

Тестові завдання для самоконтролю. Пропонується використання тестових завдань (для студентів, яким в поточному році належить брати участь у ліцензійних тестових іспитах доцільніше використовувати тести типу “Крок”) та тестів, створених кафедрами для проведення ректорського контролю.

 

 


1. Критерії розумової праці:

A *Напруженість праці;

B Статична робота;

C Динамічна робота;

D Важкість праці;

E Фізична праця.

2. Робота з яких перерахованих медичних працівників найменше зв’язана з дією шкідливих

виробничих чинників

A *Працівники терапевтичних відділень;

B Працівники рентген кабінету;

C Працівники мікробіологічний лабораторій;

D Помічники епідеміолога;

E Працівники фізіотерапевтичного кабінету

3. Гранична норма перенесення важких вантажів за один раз для жінок

A *15 кг;

B 5 кг;

C 10 кг;

D 20 кг;

E 35 кг

4. Основним законодавчим документом, який регламентує діяльність

санітарно-епідеміологічної служби, є:

A *Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя

населення"

B інструкція про роботу санітарно-епідеміологічної станції з розділу гігієни праці

C положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань та

аварій

D план основних організаційних заходів по санепідслужбі

E річний план роботи санепідстанції

5. Зв’язок професійного захворювання з умовами праці потерпілого встановлюється на

підставі:

A *клінічних даних і санітарно-гігієнічної характеристики умов праці;

B свідчень потерпілого;

C інформації керівника підприємства;

D висновків керівника лікувально-профілактичного закладу, що обслуговує підприємство;

E установити неможливо.

 


 

9. Індивідуальні завдання для студентів з теми заняття.

 

 

Об'єктивно оцінити умови праці медичного персоналу і санітарного стану лікувального закладу (за даними обстеження лікувально-профілактичної закладу).

У позааудиторний час – провести санітарне обстеження умов праці у стаціонарі, де студент проводить курацію хворого (на одній з клінічних кафедр).

При оформленні акту обстеження на кафедрі студенти вивчають основні законодавчі документи чи витяги з них, підготовлені кафедрою, занотовують їх до протокольного зошита. При оформленні “Акту санітарного обстеження” згідно питань “Схеми санітарно-гігієнічного обстеження лікарні” (додаток1) та “Анкети опитування хворих і медичного персоналу про санітарний режим і умови праці лікарні та обстежуваного відділення” в розповідній формі описують результати обстеження, порівнюють їх з гігієнічними нормативами, роблять висновки і дають рекомендації щодо усунення виявлених недоліків. Акт підписують всі перевіряючі (додаток 2)

 

Додаток1

СХЕМА САНІТАРНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ПАЛАТИ


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!