Розмітка затискачів та визначення взаємної індуктивності



 

Якщо однойменні затискачі котушок невідомі, то для розрахунку кола потрібно провести розмітку виводів. Розглянемо послідовне сполучення двох котушок. Для розмітки затискачів у одній з котушок початок обирають довільно, приєднують до кінця цієї котушки будь-який вивід другої котушки, підключають коло до змінної напруги і вимірюють струм у колі . Потім до кінця першої котушки приєднують інший вивід другої котушки, підключають коло до тієї ж змінної напруги і знову вимірюють струм у колі .

Якщо , то перше сполучення було згідне, тобто до кінця першої котушки приєднувався початок другої, так як при згідному вмиканні котушок сумарна індуктивність кола більша і більший повний опір кола, а струм менший. Якщо , то друге сполучення було згідне.

Потрібно пам’ятати, що при проведенні цих дослідів котушки не можна переміщувати у просторі, так як взаємна індуктивність залежить від розміщення котушок: наприклад, якщо вісі котушок перпендикулярні, то ЕРС зовсім не виникає.

Якщо котушки з’єднанні паралельно, то для розмітки затискачів їх потрібно відімкнути від кола, з’єднати послідовно, не переміщуючи у просторі, і провести вказані раніше досліди.

 


Дата добавления: 2015-12-20; просмотров: 21; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!