Теорема об еквівалентном генераторі



 

Активним двополюсником називають електричне коло, яке має хоч одно джерело енергії та два вихода (затискач). Позначається прямокутником з буквою «А» усередині. Пасивним двополюсником називають ділянку електричного кола, яка має два вихода й не має джерел енергії. Позначається прямокутником. Теорема: усякий активний лінійний двополюсник можна замінити еквівалентним генератором, який складається з еквівалентної ЕРС (Е0) та еквівалентного опору (r0), де еквівалентна ЕРС дорівнює напрузі ХХ двополюсника, а еквівалентний опір - вхідному опору з боку зажимів розглядаємого двополюсника.

ХХ - це розрив зовнішнього кола двополюсника. При цьому струм у колі дорівнює нулю, внутрішнє падіння напруги відсутнє й напруга на зажимах двополюсника дорівнює еквівалентній ЕРС (Е0). Дослідним шляхом напругу на зажимах двополюсника можна виміряти вольтметром. Вхідний опір з боку зажимів двополюсника легше всього знайти використовуючи дослід КЗ (це замкнення зовнішнього кола через малий опір, наприклад, амперметр). При цьому струм у колі різко збільшується, а напруга зменшується згідно закону Ома. За допомогою амперметра вимірюють струм КЗ (ІКЗ) й за наступною формулою визначають вхідний опір з боку зажимів двополюсника:

Значення еквівалентної ЕРС та еквівалентного опору можна також знайти розрахунковим шляхом. Для визначення Е0 приймають опір у вітці, для якої потрібно знайти струм, рівним ∞ й визначають напругу між точками, до яких приєднаний цей опір. Для визначення r0 припускають, що усі ЕРС у колі двополюсника дорівнюють нулю, й при відключеному опорі у вітці, для якої потрібно знайти струм, визначають загальний опір відносно зажимів двополюсника.

 


Дата добавления: 2015-12-20; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!