Загальні засади організації самостійної роботи студентів



Самостійна робота студента є однією із важливих складових навчального процесу, яка безпосередньо впливає на глибину, неформальність та стійкість набутих знань і умінь.

Метою самостійної роботи студента є забезпечення засвоєння в повному обсязі навчальної програми шляхом свідомого закріплення, поглиблення і систематизації набутих теоретичних знань, а також опанування навичок роботи з навчальною і науково-методичною літературою, вміння вільно орієнтуватися в інформаційному просторі.

Самостійна робота є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом під час позааудиторної навчальної роботи і його творчого застосування в майбутній професійній діяльності. Вона виконується у бібліотеці з літературними і статистичними джерелами, в навчальних кабінетах, аудиторіях, комп'ютерних класах і домашніх умовах без участі викладача. Теми для самостійного опрацювання подаються студентам по кожній темі в процесі вивчення дисципліни.

Самостійна робота студента може проявлятися у різних формах. Найважливішими серед них є:

- самостійне опрацювання теоретичного матеріалу;

- підготовка до семінарських занять;

- виконання практичних завдань;

- підготовка до підсумкового контролю;

- виконання індивідуальних завдань;

- виконання контрольних робіт (для заочної форми навчання).

Для оцінювання рівня підготовки студентів до заняття використовуються різні методи оцінювання: усне та письмове фронтальне опитування, тестування, понятійний диктант, усна індивідуальна бесіда, перевірка практичних завдань тощо.


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!