Витяг файлів з архіву



1) Переглянути вміст архівного файлу ARCHIV.RAR Записати його склад, вказавши розміри файлів у стиснутому і розгорнутому виді:

Ім'я файлу Розмір файлу Розмір в архіві Тип файлу
       

2) Розпакувати архів ARCHIV.RAR у каталог C:\WORK\

3) Результати роботи показати вчителю.

4) Вилучити створені архівні файли і розпаковані файли.

Програма WinZip

Колись давно, більш десяти років тому, WinZip став чи не першою програмою компресії файлів зі зручним графічним інтерфейсом, завдяки чому завоював колосальну популярність (лише із сайта CNET скачано близько 100 млн. копій).

Програма фактично є стандартом серед програм подібного класу. Вона володіє всім набором необхідних функцій, має зручний, зрозумілий інтерфейс. Якщо ви викачуєте файл з мережі Internet, велика вірогідність того, що це саме zip-архів.

WinZip має вбудовані засоби для роботи з архівами інших форматів (tar, gzip, UUEncode, XXencode, BinHex, Mime). WinZip може працювати з архівами, створеними DOS-архіваторами ARJ, LZH або ARC. Починаючи з сьомої версії, WinZip дозволяє працювати також з CAB-архівами. Саме в такі архіви упаковані дистрибутиви Windows, Microsoft Office і багатьох інших програм.

Програма WinRar

WinRAR – розробка українського автора Євгенія Рошала. RAR існує вже багато років і широко відомий не тільки в нас у країні, але й у світі. WinRAR – це вдосконалена версія архіватора, що має зручну графічну оболонку.

WinRAR уміє створювати не тільки архіви власного формату (файли з розширенням rar), але і zip. А „діставати” файли може з архівів arj, cab, lzh, tar, gz, ace, uue. Причому для роботи з cab, arj і lzh-архівами не потрібна навіть наявність цих архіваторів на вашому комп’ютері; у WinRAR для цього є убудований модуль.

За ступенем стискання файлів WinRAR перевершує WinZIP і навіть ARJ. Крім того, в останніх версіях з’явився спеціальний алгоритм для роботи з мультимедійними файлами: звуковими і графічними.

У WinRar є трохи властивих тільки йому можливостей. Наприклад, він може додавати в архів деякі надлишкові дані – інформацію для відновлення, за допомогою якої зможе полагодити ушкоджений при пересиланні по мережі або через збій дискети архів. WinRar може створювати так званий неперервний архів (solid archive), у якому ступінь стиску вищий, ніж у звичайному, у середньому на 15-50 відсотків. У цьому випадку всі файли, що архівуються, розглядаються як один довгий файл і відповідним чином обробляються. Цей метод найбільш ефективний при стисканні великого числа дрібних файлів. Також програма дає можливість перевіряти файли в архіві на наявність комп’ютерних вірусів без їх розархівації (використовується встановлений в системі антивірус). Робота з архівом WinRar аналогічна до програми WinZip, причому російськомовний інтерфейс значно спрощує „спілкування” з програмою.

Можливість сучасних архіваторів широкі і різноманітні. Але можна виділити функції, які є загальними. До них відносяться: можливість додавання файлів в архів, поновлення архіву, перегляд файлів в архіві, знищення файлів в архіві, захист файлів від несанкціонованого доступу, вилучення файлів з архіву, перевірка цілісності архіву. Архівний файл може використовуватися тільки після того, як він буде відновлений у початковому вигляді, тобто розархівований. Розархівацію виконують або ті самі архіватори, або окремі програми які називають розархіваторами. До числа найвідоміших та широковикористовуючих архіваторів (розархіваторів) слід віднести: PKZIP.EXE, PKVNZIP.EXE, ARJ.EXE, PKPAK.EXE, PKVNPAK.EXE, LHA.EXE.

Усі ці програми запускаються з командного рядка DOS. Як приклад розглянемо роботу з універсальною програмою ARJ. Команди виклику ARJ у загальному вигляді мають вигляд: ARJ<параметр>[-(SW)] [(SW)…]<archive - name>[(file – names)…], де:

· параметр визначає дію програми. Наприклад, а – архівація (Add), е – розархівація (Extract), х – розархівувати файл з повним іменем (включаючи підкаталог).

· SW – ключ, який додає додаткову дію. Ключів може бути кілька або не бути зовсім;

· Archive – name – ім’я архівного файлу;

· File – names – список файлів, які архівуються або розархівовуються. Коли цей параметр відсутній, при розархівуванні з архіву відновлюються всі файли, а при архівуванні в архів включаються всі файли поточного каталогу.

Якщо при архівувані потрібно включити і підкаталог, то необхідно застосовувати ключ – r (перед ключом завжди ставиться знак «-»).

Архіватор ARJ створений в 1990 році в Кантворді (штат Масачусетс США). Робертом і Сюзен Джунг (пізніше ARJ Software Inc). Він став в перший половині 90-х років одним із найпоширеніших архіваторів в світі, завдяки дуже високим компресійним можливостям та дають високий швидкодії. Новим поштовхом у розвитку даної програми став 1998 рік, коли створено версії ARJ 2.6 (в цьому ж році створено версії 2.61 та 2.62), що підтримувала довгі імена файлів та роботу в ОС Windows 9x/NT. Ще одним нововведенням даної версії є можливість створення частин (розділів) всередині архіву (ніби окремих каталогів), що дозволило поміщати одночасно декілька файлів з однаковим іменем в один архівний файл. Але ця можливість використовується лише при роботі програм в ОС Windows 9x/NT.

В 1999 році виходить перша повністю 32-розрядна версія для роботи в режимі командного рядка ARJ 3.0 (не працює в 16-ти розрядній MS.DOS). В липні 2001 року створено останню, на час написання даного посібника, 16-розрядну версію ARJ 2.76 та 32-розряднуARJ. Даний архіватор використовує для архівування метод Хафдалона і утворює архівні файли з розширенням arj та підтримує для розархівування дуже багато форматів архівних файлів. Програма ARJ дозволяє утворювати саморозархівовуні EXE – файли та архіви каталогів з створенням до 99 томів. Один архівний файл може містити до 65000 файлів. Крім цього, підтримується все для Windows – файлів збереження їх дати (часу) створення автоматичного редагування та використання. Програмний пакет ARJ містить в собі, крім самого архіватори ще цілий ряд програм.

Розглянемо роботу із архіваторами режиму командного рядка на прикладі архіватора ARJ. Завантажувальний файл архіватора ARJ – є файл ARJ.EXE. Якщо завантажити даний файл без параметрів (додавши команду ARJ), то на екран виведеться коротка довідка по архіватору із основними командами та ключами. Для одержання нової допомоги по архіватору задають команду

ARJ.[EXE]/? ENTER, ARJ.[EXE]-? ENTER

При цьому виводяться деякі короткі приклади використання різних команд та ключів.

Повний формат команди має вигляд:

ARJ.[EXE][команда][-ключ ][+- опція]...][[шлях до архіву / ім’я архіву]][[шлях до файла що арх.\]ім’я/шаблон) файлів що архівуються (розархівуються)...][шлях куди розархівувати\].

Надзвичайно популярні архіватори з оболонкою для MS-DOS всередині та другій половині 90-х років став архіватор RAR, розроблений в 1993 році Євгенієм Роталом (Челябінськ, Росія). Цей архіватор виділявся дуже високим ступенем стискування та великою швидкістю роботи і тому відразу набув широкого поширення. Незважаючи на можливість архівування в оболонці, можна задавати команди і в режимі командного рядка.

Архіватор RAR – це надзвичайно потужний архіватор, що використовує оригінальний високоефективний алгоритм стискування інформації, підтримуючи при цьому багато різних форматів (власний формат – архіви з розширенням rar), серед яких ARJ, CAB, LZK, TAR, ZIP, ACE, UUE, JAR.

Для стискування мультимедійних файлів використовуються спеціальні алгоритми RAR кращій ступень стискування ніж аналогічні програмні продукти за рахунок використання режиму “безперервного зчитування”. Він дозволяє створювати саморозархівовані EXE – файли та архіви, відновлювати фізично пошкодженні архіви, блокувати архіви від можливості дописування та шифрування за допомогою паролю. Оболонка RAR підтримує роботу з маніпулятором миша та має повно екранний інтерактивний інтерфейс.

На сьогоднішній день створено версії RAR для інших ОС, таких як Windows 9x/ME/NT/2000, OS/2, UNIX, LINOX, BSD, SCO Snare, HP-UX, BeOS. Файл rar32.exe, повністю 32-розрядна версія RAR, що працює лише в режимі командного рядка для OC Windows 9x/ME/NT/2000.

АЛГОРИТМИ СТИСНЕННЯ,

 


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!