Земельні ресурси України їх загальна характеристика



Земельні ресурси виступають територіальною базою розміщення народногосподарських об’єктів, системи розселення населення, а також основним засобом виробництва (в першу чергу сільського і лісового господарства).Земельний фонд України становить 60,4 млн. га і складається із земель різного функціонального призначення, якісного стану та правового статусу. Власне земельна площа (суша) становила на початок 1998 р. 57.9 млн. га; її сільськогосподарська освоєність досягла майже 70,0%. розораність — 57.1%; частка ріллі в загальній площі сільськогосподарських угідь перевищила 79%. За цільовим призначенням земель та функціональним використанням земельний фонд України охоплює: сільськогосподарські угіддя (41,9 млн. га, або 69,4% земельного фонду); ліси та лісопокриті площі (10,4 млн. га, або 17,2%): забудовані землі під промисловими і транспортними об’єктами, житлом, вулицями тощо (2,3 млн. га. або 3,8%); землі, що покриті поверхневими водами, — (2,4 млн. га. або 4%); інші землі (3,4 млн. га, або 5,6%).На сучасному етапі економічного розвитку основними проблемами в сфері земельних ресурсів виступають: підвищення ефективності їх використання та охорони на основі зменшення розораності земель, припинення деградації грунтів та зростання їх родючості; досягнення збалансованого співвідношення угідь у зональних системах землекористування; формування продуктивної та високоефективної системи землекористування як надійної основи розв’язання продовольчої проблеми.

137. Кольорова металургія порівняно з чорною металургією менше розвинена в Україні, що пов’язано насамперед з відсутністю розвіданих сировинних ресурсів. На власній сировинній базі діє вироб.титану, ртуті, цирконію,кремнію. Інші сировинні матеріали або метали імпортуються.

У структурі галузі провідне місце посідає алюмінієва пром.На базі великого глиноземного заводу у Миколаєві (на імпортній сировині діють найбільше п-ство цієї галузі – Запорізький алюмінієвий завод (орієнтація на джерело дешевої електроенергії) у Свердловську Луганська обл.- завод алюмінієвих сплавів. Цинк з довізної сировини виробляють у Константинівці (донецька обл.)електроенергомісткі титан і магній в Запоріжжі, останній також у Калуші Івано-Франківської обл., де є сировина, нікель-смт.Побузьке Кіровоградської обл.., латунний і мідний прокат – у Артемівську Донецької обл..Видобуток і збагачення титанових руд налагоджено на Житомирщині(Іршанськ) в Криму. 25% товарної продукції кольорової металургії України це вироб. Вторинних кольорових металів (Донецьк харків Одеса Київ) твердих сплавів (Світловодськ)Запоріжжя – великий центр електродної пром..

Налагоджено виробництво інших металів – цирконію, кобальту, ніобію,гафнію. Прояви золотоносних руд знайдено у Дніпропетровській та Кіровоградській областях, Донбасі та в Закарпатті де вже одержали перше золото, Приазовії (Найкращі перспективи родовища в Закарпатті) Зовсім недавно виявили значні поклади міді у Волинській обл. які зможуть задовільнити потреби України.

 


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!