При виготовленні виливків відцентровим способом в футерованих виливницях значно збільшується тиск металу на стінку форми, що перешкоджає проникненню газу в виливки.



Необхідно забезпечувати видалення з виливки газових бульбашок. Встановлено, що в багатьох складних виливках (головках блоку і блоку тракторних двигунів, складних верстатобудівних відливках) гази з форм і стрижнів впроваджуються в метал при заливці, але тільки незначна частина виливків бракується з газових раковин. Це пояснюється тим, що впроваджені газові бульки встигають спливати, якщо до затвердіння розплаву в формі припиниться подальше надходження газу в метал.

Для видалення газових бульбашок з рідкого металу найбільш ефективне підвищення температури заливаного металу. При підвищеній температури заливки сплаву збільшується час, протягом якого можливе видалення бульбашок газу з виливки. Підвищення температури заливки найбільш ефективно для тонкостінних виливків.

Збільшення швидкості газоутворення і підвищення тиску газів, при підвищенні температури заливки незначно, тому підвищення температури заливки є одним з основних методів видалення газових бульбашок, що виникли. В одиничному і дрібносерійному виробництві наслідки можна усунути, передбачивши вихід частини металу з форми при заливці. При цьому газові раковини виводяться разом з металом з форми через випори і зливні канали. Таким чином, призначені для використання виливків і виведення газів з порожнини форми, є також ємностями для зливу з форм металу, ураженого газовими бульбашками і неметалевими включеннями. Технологічні напуски, передбачені на верхніх по розміщенню при заливці оброблюваних частинах виливки, також дозволяють збирати неметалеві включення і газові бульбашки, що видаляються при механічній обробці.

Для усунення раковин від газів, захоплюваних металом при заливці форм, необхідний, перш за все, правильний розрахунок і конструювання виливкової системи. Розміри елементів виливкової системи навіть для простих виливків слід розраховувати але перевіреним заводським або галузевим нормам, що враховує конфігурацію і вагу лиття, особливості технологічного процесу та інші фактори.

З метою запобігання газових раковин рекомендується повільна заливка форм. Випливаюча з ковша струмінь металу повинна бути компактною. Швидкість заливки повинна відповідати пропускній спроможності виливкової системи.

При заливанні великих одиничних виливків застосовують, чашу з перегородкою або порогом з метою запобігання завихрень металу. Заливку великих і середньочастотних виливків доцільно проводити під пробки, що відкривається чітко після повного заповнення чаші. Установка фільтруючих сіток, дроселів і інших елементів, які забезпечують заповнення виливкової системи, зводить до мінімуму засмоктування газу через стінки каналів.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 11; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!