Тема – 1 варіація-2 варіація-3 варіація



Мінімальна кількість варіацій, яка утворює цілісну музичну форму – дві варіації, а максимальна за бажанням композитора.

 

Форма рондо

Багаточастинна композиція в якій одна частина,чергуючись з іншими, повторюється кілька разів, називається – рондо (італ. Rondo –коло). Повторювана тема(не менше трьох разів) називається

рефреном (позначається - R), інші частини епізодами (E).

Рондо походить від народних хорових пісень, в яких строфа складається із заспіву та приспіву. Незмінний приспів став прообразом рефрену, а заспів, у якому весь час змінювався текст, - прообраз епізодів. Рефрен завжди проходить у основній тональності. Епізоди написані у різних тональностях і контрастують з рефреном.

У народній музиці рондо зустрічається в танцювальних жанрах,в яких незмінний груповий танець чергується з різними сольними виступами танцюристів. Такі рондо відображають характер народного свята – енергійний, життєрадісний груповий танець змінюється ліричними, повільнішими танцями.

У професійній музиці рондо з’явилося у XVII ст., і кожна епоха додавала йому нових рис. Це сприяло виникненню різних типів рондо (старовинне, класичне).

Подальший розвиток рондо відбувався у напрямку більшої свободи форми. В романтичній і сучасній формі рондо пишуть романси, арії, оперні та балетні сцени, окремі частини симфонії.

(Наприклад: Людвіг ван Бетховен фортепіанне рондо капричіо Соль мажор)

 


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!