Міжнародна економічна інтеграція



Передумовою інтеграції є різний рівень економічного розвитку і ступінь ринкової зрілості.

Нет. близькість рівнів економічного розвитку й ступенів ринкової зрілості країн;географічна близькість країн, що інтегруються, наявність в більшості випадків загальних кордонів та історично складених економічних зв’язків;спільність економічних та інших проблем, які стоять перед країнами в сфері розвитку, фінансування, регулювання економіки, політичного співробітництва.

 

Ефект доміно полягає в тому, що позитивні зміни в економіці країн, що входять до інтеграційного об’єднання, здійснюють психологічний вплив на країни, які не беруть участі в інтеграційних процесах, та стимулюють їх бажання вступити до такого об’єднання.

Да.Переорієнтація економічних зв’язків країн-членів інтеграційного об’єднання один на одного часто-густо викликає труднощі в тих країнах, які перебувають за межами об’єднання, та посилює зацікавленість останніх у підключенні до інтеграційних процесів.

Головними цілями інтеграції в країнах, що розвиваються є прискорення економічного зростання, оптимізація структури національної економіки, закріплення свого периферійного положення в світовій економіці. +

У зоні вільної торгівлі проводиться загальна економічна і валютно-фінансова політика, створюються наддержавні органи управління.

Нет. Зона свободной торговли— тип международной интеграции, при котором в странах-участниках отменяются таможенные пошлины, налоги и сборы, а также количественные ограничения во взаимной торговле в соответствии с международным договором.

У митному союзі забезпечується взаємна конвертованість валют і використання єдиної розрахункової грошової одиниці.

Нет. Тамо́женный сою́з — соглашение двух или более государств об отмене таможенных пошлин в торговле между ними, форма коллективного протекционизма от третьих стран. Таможенный союз предусматривает также образование «единой таможенной территории».

МЕРКОСУР – це інтеграційне об’єднання азіатсько-тихоокеанського регіону.

Нет. Это общий рынок стран Южной Америки

Угоду про формування ЄЕП підписали США, Канада і Мексика в 2003 році.

Нет. 19 вересня 2003 року президенти Білорусі, Казахстану, Росії і України підписали угоду про формування Єдиного економічного простору (ЄЕП).

Історично першим і найбільш зрілим інтеграційним об’єднанням є Європейський союз.

Да. Історично першим і найбільш зрілим інтеграційним об’єднанням є Європейський Союз, який пройшов всі стадії розвитку від зони вільної торгівлі і митного союзу до економічного союзу. ЄС виник у 1957 році шляхом об’єднання 6 країн. Інтеграційні відносини розвивались не лише углиб, але й вшир. В теперішній час до ЄС входить 27 країн.

АТЕС було створено з ініціативи Австралії в 1963 році.

Нет. З ініціативи Австралії в 1989 році створений форум Азіатсько-Тихоокеанської співпраці – АТЕС

Об’єктивною основою інтеграції є високий рівень міжнародного поділу праці й інтернаціоналізації виробництва. +

Зона вільної торгівлі, митний союз, загальний ринок і економічний союз – це форми інтеграційних об’єднань. 

Да. зона вільної торгівлі, яка означає повну відміну митних тарифів у взаємній торгівлі при збереженні національних митних тарифів по відношенню до третіх країн. митний союз. він передбачає встановлення єдиного зовнішньоторговельного тарифу та єдиної зовнішньоекономічної політики по відношенню до третіх країн. Загальний  ринок.. В його рамках вільна взаємна торгівля товарами і послугами та єдиний зовнішньоторговельний тариф доповнюються вільним пересуванням факторів виробництва – капіталу та робочої сили, а також узгодженням економічної політики.економічний союз. Він сполучає розглянуті типи інтеграції з координацією макроекономічної політики країн-учасників, уніфікацією законодавств і стандартів, створенням наднаціональних органів управління.

Процес міжнародної регіональної інтеграції йде лише на макрорівні. 

Нет.На мікрорівні система взаємозв’язків виникає в рамках міждержавного внутрішньофірмового простору. На макрорівні - на основі формування економічних об’єднань держав та узгодження національних політик.

 

 

Інтеграція у валютно-фінансовій сфері починається на етапі зони вільної торгівлі.

Нет. На першому етапі інтеграційного процесу укладаються преференційні торгові угоди. Відповідно до них скорочуються тарифні бар’єри у взаємній торгівлі при збереженні національних тарифів по відношенню до третіх країн.

Етап загального ринку в європейській інтеграції триває з 1968 по 1986 р.

 

За формуванням і законним використанням бюджету спостерігає Рада ЄС.

Нет. Рада ЄС – міжурядовий орган ЄС. Збирається по мірі необхідності вирішення конкретних питань на рівні міністрів.

Європейська комісія – наддержавний виконавчий орган ЄС.+

Для країн-кандидатів на вступ до ЄС необхідне лише дотримання демократичних принципів суспільного ладу.

Нет. Вимоги: політичны: стабільність установ, які гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини та захист прав меншин; економічні: дійова ринкова економіка; «членські»: зобов'язання, що випливають із факту вступу до ЄС, зокрема визнання його політичних, економічних та монетарних цілей.

Відповідно до Маастрихтського договору було створено Європейське економічне співтовариство.

Да.Відповідно до Маастрихтського договору, предметом загальної турботи Європейського Союзу є економічна політика. Країни ЄС перейшли від часткової координації своїх дій в сфері господарського розвитку до політики економічної конвергенції. В 1996 році Європейською Радою прийнято Пакт стабільності та конвергенції.

На теперішній час ЄС включає 27 країн.+

Болгарія та Румунія приєднались до ЄС у 2007 р.+

За чисельністю населення ЄС випереджає Японію, але поступається США.

Нет. За чисельністю населення ЄС випереджає США і Японію. В 2003-2004 р.р. обсяг ВВП, що вироблявся в ЄС, перевищив американський та в 2 рази - японський ВВП.

 Пакт стабільності і конвергенції був прийнятий в 1996 р.

Да. В 1996 році Європейською Радою прийнято Пакт стабільності та конвергенції. Згідно з Пактом, уряди країн ЄС повинні дотримуватись критеріїв дефіциту держбюджету (не більше 3% ВВП) та збалансованого рівня державних доходів та видатків.

Згідно Лісабонської стратегії ЄС повинен стати таким співтовариством, яке здатне до безперервного економічного зростання.

Да. В 2000 році голови держав ЄС прийняли «Лиссабонську стратегію»,за якою Союз повинен стати найдинамічнішим співтовариством в світі, здатним до безперервного економічного зростання

 

 

 


Дата добавления: 2023-01-08; просмотров: 61; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!