МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ



Вимоги до магістерської роботи

Магістерська робота (проект) зі спеціальності "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" має виконуватися на матеріалах реального підприємства чи організації будь-якої форми власності, яке є юридичною особою, має самостійну звітність.

Обсяг магістерської роботи - 100-120 сторінок.

Структура роботи:

  • вступ;
  • три розділи: теоретичний, аналітико-дослідницький та проектно-рекомендаційний;
  • висновки;
  • перелік використаної літератури;
  •  додатки.

Узагальнені вимоги до змісту магістерської роботи (проекту)

У вступі вказуються:

· актуальність і практична значущість обраної теми роботи (проекту);

· мета дослідження;

· завдання роботи;

· об'єкт дослідження та коротка інформацію про нього;

· предмет дослідження;

· методи дослідження;

· інформаційні джерела дослідження;

· стисла характеристика літератури з даного питання та вчених, що його опрацювали;

· наукова новизна дослідження;

· практичне значення отриманих результатів.

У теоретичному розділі розглядаються загальні підходи до досліджуваної теми з використанням різноманітних літературних джерел, у тому числі й іноземних, з обов'язковим порівнянням різних точок зору, використанням опублікованих статистичних даних із посиланням на джерела. У розділі надається теоретичне обґрунтування, наводиться: суть, значення, класифікаційні характеристики, історія та сучасні тенденції предмета дослідження, методологічні підходи. Теоретичне обґрунтування має визначити роль і місце досліджуваних явищ та процесів у діяльності організації.

Теоретичне обґрунтування, суть, значення, класифікаційні характеристики, історія та сучасні тенденції предмета дослідження, методичні підходи повинні мати певні елементи наукової новизни, обґрунтування власної позиції щодо обраних методів дослідження.

Аналітико-дослідницький розділ містить опис, характеристику сучасного стану досліджуваного питання на об'єкті дослідження, діагностування діяльності підприємства щодо обраного напряму дослідження (розробки). Ґрунтовний аналіз із використанням накопиченого фактичного матеріалу та із залученням усіх теоретичних знань, певного методичного інструментарію.

Усі аналітичні розрахунки, таблиці, графіки, діаграми мають супроводжуватися поясненнями та висновками, які дозволяють визначити сутність управлінських процесів, що спостерігаються в організації, їх особливості, тенденції, створити базу для виявлення невикористаних резервів.

Джерелом інформації є планові і фактичні показники господарської діяльності, статистична та бухгалтерська звітність, накази, розпорядження, результати спостережень, опитувань і обстежень та інших методів збирання первинної інформації, які використовує студент під час переддипломного стажування.

Випускник має продемонструвати уміння робити правильне узагальнення накопиченого фактичного матеріалу, групування та обробку даних, на основі яких здійснюється кваліфікований аналіз, обґрунтовуються пропозиції.

В аналітичних розрахунках можливе використання ПЕОМ.

У проектно-рекомендаційному розділі налаються детальні пропозиції щодо вдосконалення діяльності організації відповідно до напряму дослідження (розробки). Кожна пропозиція повинна мати розгорнуте обґрунтування, на основі аналізу, проведеного в аналітико-дослідницькій частині, виявлених відхилень, проблем та недоліків. Запропоновані удосконалення та інновації повинні мати розрахунково-кількісне обґрунтування.

Пропозиції студента щодо науково-практичного вирішення досліджуваного питання повинні відповідати критеріям оптимальності, цільової ефективності та практичної втіленості.

У розрахунках для обґрунтування пропозицій можливе використання ПЕОМ.

Висновки і пропозиції містять стислий виклад підсумків роботи. Наводяться найважливіші теоретичні положення, які містять оцінку результатів дослідження з точки зору відповідності меті магістерської роботи та поставлених у вступі завдань, акцентуються елементи наукової новизни, пропозиції щодо удосконалення досліджуваного напряму діяльності організації.

До захисту магістерська робота (проект) подається з авторською анотацією, відзивом наукового керівника, листом-відгуком з організації, яка була об'єктом дослідження та зовнішньою рецензією.

Відзив наукового керівника має свідчити про самостійність дослідження, актуальність теми, відповідність змісту робота плану, оцінювати як якість виконання самої роботи, так і працю студента над нею, містити висновок про можливість допуску магістерської роботи (проекту) до захисту у ДЕК.

Зовнішня рецензія має містити такі складові:

  • висновки щодо актуальності обраної теми, практичної значущості виконаної магістерської робот й (проекту);
  • характеристику повноти завдання щодо розкриття теми магістерської роботи  (проекту), відповідність змісту роботи завданню;
  • висновки щодо використання в роботі сучасних методів дослідження, методичних підходів до вдосконалення діяльності підприємства згідно з напрямом теми магістерської роботи (проекту), наявності елементів наукової новизни;
  • оцінку конкретних пропозицій, рекомендацій щодо вдосконалення управління певними аспектами діяльності, підвищення його ефективності;
  • загальне враження від магістерської роботи (оформлення, стиль, грамотність викладення, недоліки тощо);
  • висновок рецензента про відповідність виконаної магістерської роботи (проекту) вимогам, що висуваються до таких робіт, про можливість допущення її до захисту та оцінку (за п’ятибальною шкалою).

Захист магістерської роботи (проекту) відбувається на відкритому засіданні Державної екзаменаційної комісії у встановлений день і час.


 

 

МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ


Дата добавления: 2022-12-03; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!