Результати перевірки №2 реєструються в журналі перевірки №2.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник Підволочиського РВ

Управління ДСНС України

у Тернопільській області

підполковник служби цивільного захисту

 

П.Б. Савич

 

"____"  вересень  2015 року

ПЛАН-КОНСПЕКТ
проведення заняття з спеціальної фізичної підготовки

З особовим складом Підволочиського РВ

Тема: Одягання та укладання ізолюючого протигазу. Проведення оперативної та інших перевірок.

Навчальна мета: показати, навчити  та розвинути навички особового складу Підволочиського РВ для роботи з ізолюючими протигазами та проведення оперативної та інших перевірок.

Час:  1 година.

Місце проведення: атовий зал.

Навчально-матеріальне забезпечення: план-конспект, ізолюючий протигаз, апарат АСВ-2.

Нормативно-правові акти та література: Наказ ДСНС України №1342 від 16.12.2011 р. Настанова з організації газодимозахисної служби в підрозділах ОРС ЦЗ.

Порядок проведення заняття:

1. Організаційні заходи - 5 хв.:

(перевірка присутніх; оголошення теми і мети заняття).

 

2. Контроль знань - 5 хв.:

(перевірка засвоєння раніше пройденого матеріалу).

 

Викладення матеріалу теми - 25 хв.

Питання, які вивчатимуться:

1) Одягання та укладання ізолюючого протигазу.

Проведення оперативної та інших перевірок.

Питання та їх короткий зміст Методичні вказівки
І. ОДЯГАННЯ ТА УКЛАДАННЯ ІЗОЛЮЮЧОГО ПРТИГАЗУ Включення особового складу в кисневi та повiтрянi iзолюючi апарати проводиться по командi командира ланки"В апарати включись!". По цiй командi газодимозахисник зобов"язаний надiти маску мiж каскою i пiдборiдочним ремнем,опустити її на дихальнi шланги; через патрубок клапанної коробки зробить декiлька глубоких вдохiв до спрацьовування легеневого автомата, а потiм, не вiдриваючи рота вiд патрубка клапанної коробки, видихнути повiтря через нiс, i затримавши подих надiти маску на голову (каска надiвається поверх маски). Включення в апарат виконується на свiжому повiтрi,i як правило на посту безпеки. Виключення iз апаратiв проводиться тiльки по командi командира ланки "Iз апаратiв виключитись!" По цiй командi пожежнi знiмають каску i маску,закривають вентиль балонiв, iдуть на базу ГДЗС. Роблять перевiрку №2,дозаправляють балони i укладують апарати в автомобiль. ІІ. ПЕРЕВІРКИ АСП -2 Перевірки апарату на стисненому повітрі АСП-2, виконуються згідно : настанови по ГДЗС ПО МВС України та заводської інструкції по експлуатації. Перевірка № 1. Перевірка №1 АСП-2 виконується перед заступленням на чергування в черговий караул, або оперативну групу штабу пожежогоасіння на базі ( контрольному посту) ГДЗС, під контролем начальника караулу, або особи яка його заміняє.
№ п/п       Послідовність         проведення                       Методика                      виконання
1               2                       3
1. Перевірка справності маски. Проводиться зовнішнім оглядом, після чого маска приєднується до легеневого автомату.
2. Зовнішній огляд апарату, підгонка пасків. Перевіряється наявність, цілісність і правильність з*єднання усіх частин апарату. Підганяються паски.
3. Перевірка герметичності апарату на розрідження. Для цього на голову одягається маска і при закритому вентилі робиться вдих. Якщо при цьому виникає великий опір, що недає зробити подальший вдих і не знижується на протязі 2-3 секунд, аппарат вважається герметичним.
4. Перевірка роботи легеневого автомату і клапану видиху. Не знімаючи з голови маску, відкривається вентиль балону і робиться 2-3 глибоких вдихи і видихи. При цьому не повинно відчуватись опору на вдиху і видиху.
5. Перевірка тиску повітря в балоні та справності вмикача резерву повітря. Для цього необхідно: відкрити вентиль балону, подивитись на виносний манометр, запам*ятати тиск повітря, натиснути на кнопку аварійної подачі повітря. При цьому стрілка манометра повинна зупинитись на поділці 30-40 Атм. (3-4 МПа) після чого важіль резерву перевести з положення «Р» в положення «О» і назад в положення «Р». Стрілка манометра повинна впасти на позначку 0 Атм.
 6. Перевірка герметичності системи високого тиску. Для цього необхідно відкрити вентиль балону, закрити вентиль балону і на протязі 1 хв. спостерігати за показом виносного манометру. Тиск повинен бути не змінним                               
     (допускається падіння тиску до 10Атм.(1МПа)). Для стравлення тиску повітря з системи, необхідно: натиснути на кнопку аварійної подачі повітря і перевести важіль вмикача резерву з положення «Р» в положення «О» і назад в положення «Р».

         Результати перевірки №1 реєструються в книзі служби пожежної частини.

Бойова перевірка

Бойова перевірка виконується після приведення апарату в бойове положення (тобто, він знаходиться на спині газодимозахисника). Надівання апарату і проведення його в бойове положення проводиться по команді «Апарати надіти!».  Бойова перевірка виконується перед кожним включенням в аппарат по команді командира ланки «Апарати перевір!» по цій команді необхідно виконати:

№ п/п       Послідовність         проведення                       Методика                      виконання
1                  2                                3
1. Перевірка тиску повітря в балоні та справності вмикача резерву повітря. Для цього необхідно: відкрити вентиль балону, подивитись на виносний манометр, запам*ятати тиск повітря, натиснути на кнопку аварійної подачі повітря. При цьому стрілка манометра повинна зупинитись на поділці 30-40 Атм. (3-4 МПа) після чого важіль резерву перевести з положення «Р» в положення «О» і назад в положення «Р». Стрілка манометра повинна впасти на позначку 0 Атм.
 2. Перевірка герметичності апарату на розрідження. Для цього на голову одягається маска і при закритому вентилі робиться вдих. Якщо при цьому виникає великий опір, що недає зробити подальший вдих і не знижується на протязі 2-3 секунд, аппарат вважається герметичним.
3. Перевірка роботи легеневого автомату і клапану видиху. Не знімаючи з голови маску, відкривається вентиль балону і робиться 2-3 глибоких вдихи і видихи. При цьому не повинно відчуватись опору на вдиху і видиху.

    Після виконання бойової перевірки газодимозахисники доповідають командиру ланки, наприклад: « Петренко до включення готовий, тиск 180 !».Та по команді командира ланки «В апарати включись!», включаються в апарати, після роботи в апраті по команді «З апаратів виключись!», знімають маску і закривають вентиль балонів.

Перевірка №2

  Перевірка №2 апаратів на стисненому повітрі АСП-2, проводиться один раз на місяць, після роботи в ньому, чистки, дезинфекції, перевірки №3, після ремонту або заміни основних вузлів апарату, після заправки повітрям балонів, перед постановкою нового апарату в бойовий розрахунок. Особою, яка працювала в апараті, під контролем начальника караулу або старшого інструктора бази ГДЗС.

  Перевірка №2 виконується, як правило на базах або контрольних постах ГДЗС, а також може виконуватись на автомобілях ГДЗС або КПП, які обладнані для цього необхідними приладами при гасінні складних, затяжних пожеж.

№ п/п       Послідовність         проведення                       Методика                      виконання
1                  2                                3
1.  Чистка апарату. Виконується після бойової роботи.
2. Зовнішній огляд апарату. Аналогічно перевірці №1.
3. Перевірка справності і регулювання редуктора. Між редуктором і шлангом легеневого автомату, встановлюється трійник з манометром зі шкалою 0-16 Атм ( 0-1.6 МПа), або зі шкалою 0-25Атм (0-2.5 МПа). Відкривається вентиль балону. При тиску повітря в балонах 18-20 МПа (180-200 Атм), тиск на виході із редуктора повинен бути в межах 0.45-0.5МПа (4.5-5 Атм). Якщо тиск відхиляється від норми, його необхідно відрегулювати шляхом зміни стисненя головної пружини редуктора, що викладена в заводській інструкції для даного апарата (відкручують контргайку і крутячи головку встановлюють необхідний тиск). При неможливості встановлення необхідного тиску редуктор з апаратом здається в ремонт на базу ГДЗС.  
4. Перевірка справності і регулювання запобіжного клапана редуктора.  Після перевірки регулювання редуктора, не знімаючи з нього трійника з манометром і не закручуючи вентиль балона необхідно невеликим зусиллям натиснути на рухомий поршень (опору редуктора), при цьому в камері редуктора зросте тиск, що призведе до спрацювання запобіжного клапану редуктора. Справний запобіжний клапан повинен спрацювати при тиску 0.8-1.1МПа (8-11Атм). При відхиленні контрольного тиску від норми він встановлюється шляхом зміни ступеню стисненя пружини запобіжного клапану, за методикою, що вказана в заводській інстукції (відкручують контргайку та крутячи регулюючу гайку всановлюють необхідний тиск спрацювання запобіжного клапану).
5. Перевірка справності легеневого автомату в зборі з маскою. Здійснюється за допомогою реометру- манометру при закритому вентилі балонів в двох положеннях: при надлишковому тиску і розрідженні. При надлишковому тиску: Отвір вдихаючого клапана в масці з середини затуляють пробкою. За допомогою спеціального пристрою (перевіряючий пристрій з відводами) маска приєднується до реометра-манометра. Для цього головна частина маски розтягується руками, вставляється диск, який герметизується металевою натяжною стрічкою з замком  Після герметизації маски з перевіряючим диском, який одним відводом з’єднується з реометром, а через другий створюється тиск 1000 Па (100 мм.вод.ст.). Падіння тиску не повинно перевищувати 30 Па (3мм.вод.ст.) за хвилину. При розрідженні:  Пробка з отвору клапана вдиху маски виймається, і під маскою утворюється розрідження 1000 Па (100 мм.вод.ст.). Падіння розрідження не повинно перевищувати 30 Па (3 мм.вод.ст.) за хвилину. Примітка: Негерметичність, як правило Викликається не щільним з’єднанням редуктора і маски з легеневим автоматом.
6. Перевірка справності легеневого автомату і клапана видиху. Не від*єднуючи маски від реометру-манометру, відкрити перекривний вентиль балонів. Утворюючи розрідження в корпусі легеневого автомату, помітити показання реометра-манометра, при якому спрацьовує легеневий автомат, що визначається за характерним шумом повітря, яке виходить (справний легеневий автомат повинен спрацьовувати при розрідженні не більше 300 Па (30 мм.вод.ст.). Потім під маскою створюється надлишковий тиск і визначається, при якому тиску спрацьовує клапан видиху. Відкриття клапану видиху повинно здійснюватись при тиску не більше 200 Па (20 мм.вод.ст.).
7.  Перевірка герметичності системи високого тиску. Для цього необхідно відкрити вентиль балону, закрити вентиль балону і на протязі 1 хв. спостерігати за показом виносного манометру. Тиск повинен бути не змінним                          
8. Перевірка тиску повітря в балоні та справності вмикача резерву повітря. Для цього необхідно: відкрити вентиль балону, подивитись на виносний манометр, запам’ятати тиск повітря, натиснути на кнопку аварійної подачі повітря. При цьому стрілка манометра повинна зупинитись на поділці 30-40 Атм. (3-4 Мпа) після чого важіль резерву перевести з положення «Р» в положення «О» і назад в положення «Р». Стрілка манометра повинна впасти на позначку 0 Атм.

Результати перевірки №2 реєструються в журналі перевірки №2.


Дата добавления: 2022-06-11; просмотров: 28; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!