Функції страхових посередників



Страховий агент від імені та за дорученням страховика укладає договори страхування та продає страхові поліси Визначає об’єкт страхування на страхові ризики, які необхідно застрахувати клієнту
Оформляє страхову документацію Проводить порівняльний аналіз послуг і фінансового стану страховиків
Має право проводити страхові виплати Підбирає клієнту кращого, зі своєї точки зору, страховика
Виконує представницькі функції Оформляє договір страхування
Забезпечує своєчасне перерахування страхових внесків страховику Здійснює контроль за своєчасним надходженням внесків

 

Страхувальники через мережу посередників можуть довідатись про ту чи іншу страхову компанію та скористатись її послугами. Посередники, як правило, оперативно реагують на зміни ринкової кон’юнктури страхових послуг, що дозволяє страховику пропонувати такі види страхування, які користуються найбільшим успіхом на ринку.

За допомогою посередників страховик отримує можливість користуватися джерелом первинної інформації про те, чого прагнуть страхувальники, як вони сприймають ті чи інші види страхування, що пропонують їм посередники. Це дає змогу страховій компанії розширити коло страхувальників та удосконалити страхові продукти.

З метою створення відповідних умов та розвитку брокерської та агентської діяльності в Україні створено Асоціацію професійних страхових посередників.

 

Договір страхування: поняття, основні умови та його зміст.

Договір страхування є цивільно-правовою угодою між страхувальником і страховиком, що регулює їхні взаємні обов’єязки відповідно до умов визначеного виду страхування.

У своїй основі договір страхування – це договір про передачу та прийняття ризику. Страховик за страхову премію зобов’язується відшкодувати страхувальнику втрати, які відбулися у зв’язку з настанням обумовленої в договорі події. Договір укладається на основі правил страхування. Правила страхування розробляються за видами страхування та містять: визначення об’єктів страхування, перелік страхових випадків, страхові тарифи, визначення строків страхування, порядок укладання договору страхування, порядок сплати страхових премій, обов’язки сторін за договором, можливі випадки відмови у страхових виплатах, порядок розгляду претензій за договором страхування.

Правила страхування розробляються за видами страхування та містять:

1. визначення об’єктів страхування;

2. перелік страхових випадків;

3. страхові тарифи;

4. визначення строків страхування;

5. порядок укладання договору страхування;

6. порядок сплати страхових премії;

7.  обов’язки сторін за договором;

8. можливі випадки відмови у страхових виплатах; порядок розгляду претензій за договорами страхування та ін.

Умови стандартних договорів страхування належать до категорії нормативно установлених. Страховик і страхувальник не можуть вносити зміни до стандартних договорів на власний розсуд.

Підставою для укладання договору є заява страховика. У ній вказується суттєві особливості ризику, який передбачається страхувати. Підтвердженням укладення договору є страховий поліс.

Договори страхування можуть укладатися з громадянами та юридичними особами і передбачати виконання зобов’язань на користь третьої особи , а не страхувальника. Виплата страхових сум проводиться страховиком згідно з договором страхування або законодавства на підставі заяви страхувальника.

Страховик може відмовитись від виплати страхової суми у випадку навмисних дій спрямованих на настання страхового випадку; Скоєння страхувальником умисного злочину , що призвів до страхового випадку; подання страхувальником свідомо неправдивих відомостей про об’єкт страхування; несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку.

Дія договору страхування припиняється за згодою страхувальника та страховика , а також у разі:

- Закінчення терміну дії договору;

- Виконання страховиком зобов’язань перед страхувальником у повному обсязі;

- Несплати страхувальником страхових платежів у встановлені договором строки;

- Ліквідації страхувальника – юридичної особи;

- Смерті страхувальника – громадянина чи втрати ним дієздатності;

- Ліквідації страховика ;

- Прийняття судового рішення про визнання договору страхування недійсним.

Дію договору страхування може бути припинено достроково за вимогою страхувальника або страховика, якщо це передбачено умовами договору.

Основні вимоги до змісту та укладання договорів страхування , права та обов’язки сторін визначені у Законі України “Про страхування” (розділ 2 “Договори страхування”).

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!