ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ГІДА (КЕРІВНИКА ТУРИСТИЧНОЇ ГРУПИ) НА ЛІНІЙНОМУ ЗАЛІЗНИЧНОМУ МАРШРУТІ



Як правило, під час подорожі групи туристів на залізниці її супроводжує представник туристичної фірми (гід, керівник туристичної групи).

Гід (керівник туристичної групи) на транспортних маршрутах забезпечується проїздом, а у випадку тривалості маршруту понад добу - харчуванням, за нормами встановленими для туристів.

Перед початком маршруту гід (керівник туристичної групи) зобов'язаний: детально ознайомитись з програмою обслуговування у кожному пункті маршруту, правилами та порядком проїзду, резервування місць та оформлення комісійних зборів у пунктах пересадки та зворотного виїзду, місцем розміщення, харчування туристів, планом екскурсійного обслуговування туристів, калькуляцією вартості послуг, що повинні бути надані туристу.

У випадку затримання, запізнення відправлення транспорту (поїзда) та відмови групи від подальшої подорожі керівник туристичної групи повинен повідомити про це у диспетчерський пункт туристичної фірми на залізничному вокзалі або зателефонувати на фірму. Проїзні документа на залізничний транспорт є документами суворої звітності, що повинні бути обов'язково повернені на турфірму.

Керівник туристичної групи проводить для туристів інструктаж з правил проїзду у пасажирських поїздах та забезпечення особистої безпеки під час залізничної подорожі та у місцях зупинки.

Найбільшою загрозою для життя та здоров'я туристів на залізниці є "прогулянка по залізничних шляхах". Вихід до міста, прохід до поїздів, перехід з однієї платформи до іншої повинен здійснюватися через тунель або міст. Не дозволяється ходити вздовж залізниць або переходити через колії у недозволених місцях. Очікуючи поїзд не можна знаходитись біля краю платформи. При посадці у поїзд та виході з нього не потрібно штовхатися біля вагонів або притулятися до них. Входити у вагон потрібно не пізніше, ніж за 2-3 хв. до відправлення поїзда та тільки з боку пасажирської платформи. Не можна сідати у вагони та виходити з них під час руху поїзда.

При посадці у вагон заборонено ставити у тамбурі речі, їх потрібно відразу занести у вагон. Розміщувати ручну поклажу у вагоні потрібно таким чином, щоб вона не заважала іншим пасажирам. Під час зупинки поїзда не можна далеко відходити від нього, бо у випадку запізнення поїзда тривалість зупинки може бути скорочена. Крім того, шлях повернення до поїзду може бути відрізаним іншим потягом або маневровим составом. Небезпечно бігти за вагоном потягу, що відходить, це може привести до падіння під колеса поїзда.

Під час руху забороняється; викидати з вікон вагонів сміття, пляшки, зупиняти потяг стоп-краном. Також туристам потрібно з метою запобігання інфекційних захворювань дотримуватися обережності під час придбання в дорозі їжі з рук.

Паління пасажирам дозволяється тільки у неробочому тамбурі.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ

1. Назвіть основні міжнародні та національні документи, що регламентують перевезення туристів залізницею.

2. Які основні обов'язки партнерів при укладання угоди на оренду турпоїзду?

3. Які існують вимоги до формування туристичного поїзду?

4. Які основні посадові обов'язки директора туристичного поїзду Вам відомі?

5. Наведіть основні особливості перевезення пасажирів на міжнародних залізницях.

6. Які існують системи пільг та знижок при міжнародних перевезеннях?

7. Що таке обслуговування за формулою "Євронайт"?

8. Розкажіть про порядок резервування місць для туристів на рейсових поїздах в Україні.

9. Наведіть основні умови оформлення проїзних документів.

10.Які особливості перевезення дітей залізницею Вам відомі?

11.На яких умовах здійснюється перевезення багажу, тварин на залізниці?

12.Який діє порядок повернення платежів?

Які Ви знаєте обов'язки пасажирів та перевізника при здійснення перевезень залізницею?


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!