Готельно- ресторанна інфраструктура Туреччини



Видова структура та організація готельних закладів

Система розміщення країни представлена численними готельними ланцюгами і окремими готелями. Готелі вельми різноманітні. У країні представлені різноманітні варіації готельних номерів, що надає туристові досить велику свободу вибору. Ціна на послуги готелів залежать від зірковості готелю, типу номеру, системи харчування та інших додаткових послуг.

В останні роки Туреччина зробила значні зусилля по розвитку своєї готельної мережі - з початку XXI століття її номерний фонд практично потроївся. І хоча в більшості випадків місцеві готелі являють собою досить безликі висотні будівлі з типовою плануванням території, в деяких курортних зонах середземноморського узбережжя можна знайти дуже цікаві по дизайну і якості місця розміщення.

Турецькі готелі чітко класифікуються за "зоряній системі" від одного (1 yildizli) до п'яти (5 yildizli) зірок. Мотелі і вілли діляться на два класу - перший (1 sinif) і другою (2 sinif). Є й інші системи атестації, введені місцевою владою, що також покликане забезпечити деякі стандарти якості обслуговування і послуг. Однак, навіть незважаючи на те, що визначають рівень готелів спеціальні комісії Міністерства туризму, в межах однієї категорії цілком можна знайти закладу дуже різні за якістю і цінового рівня.

Останнім часом в провінції активно розвиваються готелі, розташовані в ретельно відновлених старих помешканнях, а також в сільських будинках минулого століття. Часто вони не можуть похвалитися особливим вибором послуг, але дуже колоритні, до того ж і розміщуються зазвичай в дуже мальовничих місцях. Також нерідко зустрічаються "готелі без зірок", що належать муніципалітетам. Зазвичай це дуже середні за якістю послуг закладу (приблизно відповідають рівню 1*), але і ціни тут більш ніж демократичні - зазвичай 4-6 євро на людину на добу плюс 1-2 євро за сніданок.

Часто найбільш оптимальним вибором для бюджетного розміщення є маленькі пансіони (pansiyons), що розміщують свою рекламу на транспорті, автовокзалах та місцевих газетах. Напис "Bosoda var" на щиті при вході вказує на наявність вільних місць, а додатково до стандартних для такого типу закладів розцінками в 10-20 євро на добу з людини за 1,5-5,5 євро можна отримати сніданки і обіди з домашньою кухнею. Кімнати зазвичай прості, але чисті і завжди з двома ліжками, до яких зазвичай можна додати 1-2 розкладачки.

В останні роки в передгір'ях і вздовж найбільш популярних маршрутів активного відпочинку з'являється все більше гостьових будиночків для треккера (наприклад, в Каппадокії їх можна знайти навіть у печерах). Будуються і модні останнім часом "будиночки на деревах", або трихаус (особливо багато їх на південно-західному узбережжі між Анталією і Фетхіє), але особливого розвитку вони поки не отримали.

По всій країні розкидано безліч кемпінгів та місць для розбивки табору, які часто належать власникам сусідніх готелів і пансіонатів. Мотелі також зустрічаються дуже різні - від великої намети з ліжком в саду до непоганого закладу американського типу з ванною і невеликою кухнею. Найбільш привабливі місця для розбивки табору належать Міністерству лісового господарства і позначаються характерними дерев'яними щитами з коричнево-жовтим написом. Вони зазвичай відкриті з квітня по жовтень включно і просять за свої послуги максимум 5 євро за намет, 6 євро за фургон і 1 євро на людину (власникам карт IYHF або FIYTO надаються знижки до 50%). Так як зупинятися на вільній землі офіційно не заборонено законом, зустрічається чимало і "диких кемпінгів", але іноземцям в них ставати на постій настійно не рекомендується.

У країні є безліч чудових молодіжних гуртожитків та приватних гостьових будинків для бекпекерів, які дуже популярні і у звичайних туристів як дешева альтернатива звичайним готелям.

Більшість пляжних готелів Туреччини готелів працює по системі "все включено". Специфіка відпочинку в Туреччині: всі розваги - на території готелю, тому інфраструктура в них широко розвинена, багато послуг пропонується безкоштовно. Розрахункова година в готелі - 12.00. Форма оплати у всіх готелях різна. В одних туристу в день прибуття видають магнітну карту, яку "прокочують" через кард-рідер при наданні платних послуг на території готелю - загальний рахунок буде роздрукований напередодні від'їзду. В інших діє система чеків (після кожної наданої послуги турист підписує чек на певну суму). Щоб уникнути непорозумінь ці квитанції краще всього зберігати до кінця перебування в готелі. Деякі послуги оплачуються готівкою.

Готелі Анталії в основному міського типу. Ті, що знаходяться в районі Лара, мають свої піщані пляжі. Для туристів, які розмістилися в районі Коньяалті, пропонується гальковий пляж. У Мармарісі також готелі в основному міського типу заввишки до п'яти-шести поверхів. Вони розташовані в кілька ліній уздовж берега. У деяких є свої пляжі. У Белеку розташувалися фешенебельні готелі 4-5*. Майже у всіх великі території, багато стоять на першій лінії. Є такі, які працюють цілий рік. В Кемері також багато готелів розташовані на першій лінії і мають великі території. В Сіде є висотні готельні комплекси і невеликі апартотелі. Вельми економічні варіанти проживання пропонуються в Аланьї. Тут багато готелів знаходяться через дорогу від пляжу. Більшість готелів взимку закриті. Відмітна особливість дорогих готелів в Фетхіє - наявність у більшості маленьких бухт. Економічні готелю розташувалися в бухті Олудениз. Дуже широкий діапазон розміщення в Бодрумі, тут є і скромні пансіони, і фешенебельні готелі.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1101; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!