Храброва І.Ю. Корпоративне управління: Питання інтеграції. - М.:АЛЬПИНА. 2000.



Цілі створення корпорації 5

2. Особливості корпоративних фінансів 9

3. Особливості управління в корпоративними фінансами 13

Укладання 18

Література 19

Запровадження

Корпорація рідко існує у формі унітарною акціонерної компанії, переважно у ві де складної системи підприємств, пов'язаних до структури, у якій кожне здійснює своїх функцій і має призначення.

Зазначимо відмінність термінів «>предназначение» і «місія». Призначення - ця мета чи систему цілей, яких прагнуть досягти особи, юридичні чи фізичні, котрі ініціювали процес створення даної компанії; зазвичай, ці обличчя не входять до системи компанії, а стоять «над» ній. Місія - ця мета чи систему цілей існування компанії, усвідомлена ісформулированная топ-менеджментом, тобто маєстними особами, які входять у систему, цього підприємства івидящими її «зсередини».

Фінанси корпорації характеризуються значними термінамизапаздивания звітності, представленоїподразделениями. І механічне перенесення концепціїсис теми управління із другого зв'язком зтехнических додатків на соціальну систему, при цьому силовими методами, не принесе нічого, крім шкоди. ВпровадженняЕКР,сокращающего терміни уявлення звітності, триває кілька місяців, протягом яких корпорація ризикує зруйнувати чинне управління бізнесом, і при цьому воно здатне у принципі усунути тимчасової лаг між прийняттям управлінського рішення та придбанням результатів.

Нині з'явилисямногопрофильние корпорації, холдинги, у тому числі особливий, суто російський вид - малі багатопрофільні корпорації (ММК). Їх відмінністюявляется з'єднання ознак багатопрофільних компаній, і підприємств.Организационно-правовая структура цих організацій то, можливо різна: «холдинг», «об'єднання» «груп па компаній NN», «корпорація АА».

Фінанси таких корпорацій (як «матерів», і «дочок») покликані відповідати ми такі питання. Чи ефективно вкладені кошти в конкретну компанію? Не час вилучити середовищства від цього бізнесу і вкласти в інший? Стоит чи вкладати кошти на даний проект? Фінанси сприятимуть тому, щобдеятельность всіх корпорацій чи відповідала цілям економічну ефективність, чи виконувала поставлені завдання.

 

Цілі створення корпорації

Існують усталені понятия: «корпоративний менеджмент», «>корпоративная стратегія», «корпоративне розвиток», «корпоративні фінанси». Визначенняпонятия «корпорація», і навіть значення, яке привносить у обумовлений слово цей термін, вжите як прикметник, становлять предмет професійного інтересу, оскільки наведені вище словосполучення маютьособие ознаки проти просто «>финанса ми», просто «стратегією» і «розвитком».

Але прибічники чіткості вимагають визначення. Ось один їх них: «Корпорація - цеискусственное освіту, невидиме, невловиме і существующее тільки з погляду закону». Тобто щось віртуальне, що лише на папері чи диску. Тим більше що воно дано серйозної організацією - Верховний суд навітьявляется судовим прецедентом. Корпораціясчитается штучним освітою, виключительно юридичною особою, створенимисоответствии до закону штату чи федеральним за конем навіть які представляють собою об'єднання багатьох індивідуумів, що можесосто ять і вже з фізичної особи або йогоправопреемников.

Американський юрист Р. Кларк, фахівець у галузі корпоративного права, вважав, створення таких «фіктивних», штучних утворень, визнанихправом, але лише з деякими атрибутаминатуральних осіб, є важливим внескомюрис тов в підприємництво.

У переведенні мовою російськоїюриспруденции це англійське словообозначает_акционерное суспільство.

Російський Закон «Про акціонерних товариствах» вважається досить прогресивним, його розробники запозичували все позитивне з досвідуамериканских колег П.Лазаренка та врахували їх помилки.

На змістовному рівні цяобщественно-правовая форма є втіленняминкорпорирования, тобто будь-які особи можуть «>вливать», вносити, інвестувати свій капітал до цього освіту, бажаючи або йогоприумно жити, або активної участі у житті даного співтовариства. Контрактна теорія фірми, передложенная нобелівським лауреатом Р.Коузом, основана на припущенні, що вонаформируется учасниками корпоративних відносин на добровільних засадах, тобто система перетинів поміж ними така, що вигідніше робити бізнес об'єднавшись, ніж порізно. Хоча такназиваемие транзакційні витрати на контрактні відносини у корпорації зростають, загалом вони нижче, ніж без освіти даногоюридического особи. Ця форма підприємництва виходить з контрактах, ув'язнених між її учасниками, положеннях діючихстатутов, обумовлених природою ринку, обмеженнях і дотриманні учасниками існуючихпра вив поведінки. Корпорація служить правовим інструментом, організуючим сув'язь зазначених відносин.

Американський досвід (найхарактерніший розуміння природи корпорації)показивает, що цей форму використовують у основному великий бізнес.

Інша істотна властивість корпорації - обмежена відповідальність - приваблює як власників великого капіталу, і дрібних інвесторов, котрі поставляють основномузначи тільні кошти на фінансування бізнесу; й інші ризикують лише своїм внеском. У цьому полягає відмінність даної формипредпринимательства від товариств (партнерств) іединоличной власності, де то, можливо повну майнову відповідальність. Протекорпо рації США несуть вищу податкове навантаження, ніж товариства одноосібні фор ми, та його значно складніше зареєструвати. Установлено, що корпорація - це форма великого бізнесу, хоча юридично її можуть створити навіть одна людина.

Третє властивість корпорації, яка є все загальним, проявляється у великі компанії (акції яких обертаються на біржах,околобиржевих майданчиках чи інших ринки капіталу) знеизбежностью економічного закону. Це - розділіние власності та управління.

>Многопрофильность, поруч із великим фор матом та дуже складною структурою, є також відличительной особливістю корпорації посравнению з підприємством (компанією).1 У. Іноземців, директор Центру досліджень постіндустріального суспільства, розробивтипологию корпорацій, які усовременних умовах.2

Класична корпоративна структурахарактеризуется чітким розмежуваннямсобственности та управління, протиставленнямвла ділець компанії найманців. У процессе розвитку вдосконалювалися форми організації. Це підприємство індустріального типу, зі значними основними фондами, великий чисельністю персоналу, чинне у сфері виробництва матеріальної продукції (>Shevron, British Petroleum).

>Этатистская структура: головнийсобствен нік і організатор держава. Мета такої корівпорации - не досягнення максимальноїеффективности виробництва, а реалізація поставленийних завдань. Вона існувала при тоталітарних режимах чи створювалася вирішення завдань масштабу національної економіки.

Креативна структура: їїнаправлена у внутрішніх прагнень України і ідеалів творців і то, можливоекономичес кі недоцільна; створюється одного чи нісколькими митцями і чи діє у сфері виробництваинтеллектуальноемкой продукции чи послуг, пов'язаних з інформаційними технологіями (Microsoft, Dell).

Загалом вигляді метою створення ісуществования корпорацій є добробут їхньоговла ділець

__________________________________________________________________

Храброва І.Ю. Корпоративне управління: Питання інтеграції. - М.:АЛЬПИНА. 2000.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 647; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!