Скласти фрагмент уроку на тему « Число і цифра 5»



Тема.Число і цифра 5. Написання цифри 5.

Мета: показати утворення числа 5, ознайомити з цифрою 5; вчити писати цифру 5; вдосконалювати навички лічби в межах 5, розвивати вміння порівнювати числа в межах 5; ркорегувати логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати уважність на уроці.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1.Повторення вивченого

• Усна лічба за картками (4 – 3; 3 – 1; 4 – 2; 2 + 2 та ін.).

• Повторення складу чисел.

II. Вивчення нового матеріалу

1.Утворення числа 5

— Порахуйте від 1 до 4. Яке число іде після 4? Як можна утворити число 5, якщо є число 4? (Шляхом додавання 1 до 4)

— Викладіть 4 кружечки, До них докладіть ще 1. Скільки вийшло всього кружечків? Як же утворилось число 5?

Висновок: число 5 можна утворити додаванням одиниці до попереднього числа 4.

2.Робота з підручником

Типи уроків математики.

У загальній педагогіці уроки математики ділять на 5 типів. У спеціальній дидактиці не дійшли до єдиної типології уроків.

М.М. Перова виділяє 6 типів уроків

1. Урок засвоєння нових знань

2. Урок корекції і закріплення нового матеріалу

3. Вироблення практичних умінь

4. Повторення,узагальнення і систематизація знань

5. Перевірка,оцінка, корекція знань

6. Комбінований

Дещо іншого погляду на класифікацію уроків у допоміжній школі дотримувався І.Г. Єременко

1. Пропедевтичний

2. Формування нових знань,умінь і навичок

3. Урок додаткової корекції знань умінь і навичок

4. Систематизації та узагальнення

5. Застосування знань умінь і навичок

6. Перевірки якості засвоєння знань

7. Контрольні

8. Комбіновані

Аналіз уроку математики

Аналіз уроку математики у 10 класі спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №16 м.Києва

Проводила :

Тема уроку: «Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового. Ламана.» відповідає вимогам навчальної програми з математики для молодших класів спеціальної школи. Тема уроку як дидактично, так і логічно пов’язана з попередніми та наступними уроками.

Мета: Закріпити вміння та навички учнів віднімати одноцифрове число від двоцифрового, складати та розв’язувати приклади. Сприяти виявленню засвоєних дітьми знань, умінь та навичок. Розвивати та корегувати математичну мову, логічне мислення, увагу, уяву. Виховувати в учнів прагнення до пізнання світу та самовдосконалення.                                                       З точки зору поставлених корекційно-розвивальних завдань матеріал, підібраний до даного уроку, дозволяє впливати на пізнавальну діяльність учнів, емоційно-вольовій та моторній сфері. Мета уроку поставлена доцільно, з урахуванням основних загально-дидактичних та спеціальних вимог. Підібраний матеріал з точки зору змісту, обсягу й пізнавальних можливостей учнів можна оцінити, як посильний для даної категорії дітей. На уроці був доцільно застосований наочний матеріал, а також дидактичні ігри. Домашнє завдання відповідає темі та меті уроку.

Обладнання було підготовлено заздалегідь. Використання наочних посібників та дидактичного матеріалу було помірним і відповідало меті уроку та особливостям розвитку даної категорії дітей.

Студентка використовувала для проведення уроку математики таке обладнання: малюнки фруктів,а саме яблук і груш, для лічби, числовий ряд, картки з прикладами , малюнок Колобка , підручник.

Даний урок був проведений за такою структурою:

І. Організація класу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

 ІІІ.Усний рахунок.

ІV. Каліграфічна хвилинка.

           1)Математичний диктант.

V. Актуалізація опорних знань

VІ. Оголошення теми і мети уроку.

1. Робота біля дошки.

2. Робота з підручником

VІІ. Фізхвилинка

3. Самостійна робота учнів.

4. Розв’язування задачі

VІ. Геометричний матеріал.

VIІ. Підсумок уроку та оцінювання учнів.

VІІ. Домашнє завдання.

Вважаю, що даний урок логічно та дидактично завершений.

Корекційно-виховна робота на уроці.

Студентка володіє увагою класу, відчувається наявність психологічного контакту між учнями і вчителем, проводиться робота по підтриманню робочого мікроклімату в класі. Вчитель вміло активізує роботу в учнів класу, підвищує активність, інтерес та увагу учнів до вивчення нового матеріалу. Застосування різних методик навчання і виховання надало можливість сприяти і мовленнєвий активності школярів. Студентка намагалася на практиці застосовувати індивідуальний і диференційований підходи.

 Загальна оцінка уроку.В цілому реалізація дидактичних, корекційно-розвивальних і виховних завдань уроку була продуктивною. Достатньо високим був рівень організації діяльності та поведінки учнів на даному уроці. Загальна підготовленість вчителя до уроку відмінна.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 718; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!