Фінансові правопорушення, передбачені валютним законодавством



 

 

 


Валютні відносини

     
 

Міжнародні валютні відносини Внутрішньодержавні валютні відносини

 

 


Суб'єкти валютних відносин

     
 

Резиденти                                                                                  Нерезиденти

 

 

3.Задача :Підприємство “Прогрес” видає літературний журнал (періодичний) і приймає замовлення на друкування тиражів книжок від авторів цих книг. З’ясуйте, посилаючись на чинне законодавство, чи необхідно застосовувати касовий апарат при реалізації журналу за готівкові кошти оптовим покупцям і при прийомі готівкових коштів від замовників?

Відповідь: Відповідно до п.1 абзацу першого ст.3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» , суб’єкти господарювання, які здійснюють  розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі   (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

       Однак існують виключення при яких застосування касових апаратів не обов’язкове . Так, згідно п.1 ст 9 ЗУ  «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;       Щодо визначення продукції власного виробництва, то в законі дане визначення не закріплене, але наявний Лист Державної податкової адміністрації України від 14.02.2007 N 1440/6/23-8019 Щодо роз'яснення норми пункту 1 статті 9 Закону України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР,в якому зазначено, що до продукції власного виробництва може бути віднесена продукція, яка виробляється та реалізується самим підприємством в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили, до того ж в ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», визначено поняття виробництво (виготовлення) - діяльність, пов'язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також
реалізацію продукції власного виробництва.        При видавництві журналу наявні всі стадії технологічного процесу, такі як: створення інформаційного матеріалу, друкування та реалізація продукції, тому цей процес можна вважати власним виробництвом.       Також відповідно до абзацу 3 пункту 296.10 ст. 296 Податкового Кодексу України Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.       Отже, беручи до уваги вищезазначене, то при реалізації журналу за готівкові кошти оптовим покупцям Підприємством «Прогрес» касові апарати не застосовуються у разі, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. А при прийомі готівкових коштів від замовників має застосовувати касовий апарат.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.  Закон України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 46-47, ст.403)

2. Фінансове право (За редакцією проф. М. П. Кучерявенка) / [Електронний ресурс] Правовий портал"uristinfo.net" – Режим доступу: http://uristinfo.net/finansovoe-pravo/271-finansove-pravo-za-red-mp-kucherjavenka/8651-finansove-pravo-za-red-mp-kucherjavenka.html

3. Право соціального забезпечення / [Електронний ресурс]   Агенство Магістр - Режим доступу: http://buklib.net/books/23406/

4.  Надточій Б. Соціальне страхування чи соціальне забезпечення? Погляд з позицій системи прав, установ та принципів // Україна: аспекти праці. — 2003. — №1. — С. 31—34. 

5.  Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, № 23, ст.121)

6. Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 22, ст.171 )

7. Податковий Кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112)

8. Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, N 28, ст.205 )

 

 

 


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 61; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!