Висновки та пропозиції за результатами дослідження



 

Можна зробити висновок про те, що гіпотеза - підстава про те, що трудова міграція - це добро підтверджується.

Також підтверджується гіпотеза про те, що бажання виїхати за кордон базується на тому, щоб покращити своє матеріальне становище, реалізувати і вдосконалити свої професійні якості.

Також підтверджується гіпотеза про те, що студенти виїжджають за кордон на роботу через нестабільний і несприятливий соціально-економічний клімат в Україні.

Основними факторами, що впливають на відтік трудових ресурсів є: низький рівень заробітної плати, недосконалість трудового законодавства, слабкий науково-технічний потенціал, соціальна незахищеність. Наприклад, вища в 5-10 разів заробітна плата в інших країнах приваблює низько кваліфіковану робочу силу. Для того, щоб зменшити рівень міграції потрібно:

підвищити рівень заробітної плати;

збільшити суму соціальних виплат;

створити сприятливі умови для розвитку наукової діяльності.

Таким чином явище міждержавної трудової міграції в Україні має дві сторони. Позитивну-це здатність наших співвітчизників реалізувати свій розумовий потенціал, покращити матеріальне становище своє і своєї сім’ї, підвищити рівень своєї кваліфікації. Негативну-це руйнування сімей, батьки не беруть участі у вихованні дітей, відбувається відтік розумової праці у науковій сфері, послаблюється національний ринок праці.

Тому основним завданням держави є створення таких умов, щоб люди не хотіли виїжджати за кордон у пошуках «кращої долі».


Дата добавления: 2021-02-10; просмотров: 50; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!